Gönderen Konu: hoparlorlerden ses geliyor.  (Okunma sayısı 7254 defa)

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
hoparlorlerden ses geliyor.
« : 06 Mart 2012, 10:53:15 »
arkadaslar aracın ıcıne bındıgımde calısmaz haldeyken hoparlorden ses gelıyo merkezı kılıtı acıp kapattıgımda ses dahada artıyo neden olabılrı bu..
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Ynt: hoparlorlerden ses geliyor.
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2012, 12:34:07 »
hoparlör bağlantılarında temassızlık var sanırım şu şekilde düşün nasıl bilgisayarda hoparlörün kablosunu jaka deydirdiğinde ses gelir sanırım o sesten bahsediyorsun benimde aklıma ilk o geldi elektrikçiye bi göster istersen

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2012, 14:12:56 »
Eğer ses geliyorsa elektirik alıyor bir yerden ve cızırtı yapıyordur. Kontak kapalıyken teyp çalışıyor mu? Ya da araba çalışırken teyp kapalı veya açık haldeyken gaza bastığında ses artıyor mu?

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2012, 15:43:56 »
Eğer ses geliyorsa elektirik alıyor bir yerden ve cızırtı yapıyordur. Kontak kapalıyken teyp çalışıyor mu? Ya da araba çalışırken teyp kapalı veya açık haldeyken gaza bastığında ses artıyor mu?

bunu ozellıkle merkezı kılıt ac komudundan sonra bır sure ses gelıyo arabadan cıkıyorum kapatıyorum yıne ses gelıyo acaba merkezı kıltle bır baglantısı olabılrımı? teypbın kafasını cıkardıgım halde bunu yapıyo.. dedıgın gıbı acaba teybın kafasını cıkardıgım halde teyp calısıyor olabılrımı ole olsa sabah aku bıtmesınden dolayı arabayı calıstıramam. araba calısmasındada sorun yok.. yada teyb baglantısını merkezı kılıtten alıınmıs olabılrımı arabayı daha 3 hafta once aldım ve acıkcası vw nı ılk kez kulanıyorum ve bu yuzden bırcok seyını bılmıyorum... :(
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2012, 17:37:39 »
Arabada küçük bir elektrik kaçağı olabilir. Bu da hoparlöre cızırtı olarak gider. Teyp değil de şasilemesi düzgün yapılmamış herhangi bir elektrik tesisatından da kaynaklanıyor olabilir. İsterseniz bir elektrikçiye danışın, o daha kesin yanıtlar verir.

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2012, 12:00:04 »
hoparlorden ses gelıyo dedıgım sag arka taraftakı ılk yardım torbıtosundakı merkezı kılıt motorundan gelıyormus ses.. :) bu neden olur. kapılarda kıtletmıyo :( :( bı tempradan sonra vw de rahat ederım dedım basım beladan kurtulmuyo yaaa.. :( :(
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2012, 12:15:47 »
arkadasım poloların kapıları hava ıle calısır. o ses hava sesı aslında ama senınkınde devam eden bı sess varsa bır problem var demektır hava motrunu bı soktur bazen ıcıne su alabılıyor veya borularında bı kacak olabılıyor fazla buyuk bır sorun olacagını dusunmuyorum.

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Mart 2012, 12:26:02 »
Kapılar kapanmıyo bundan olabılırmı pekı...
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2012, 12:33:04 »
aslında kapıların kapanmıyor olması ve sesin kaynağı aynıdır yukarıda simlikirmizi arkadaşımızın bahsettiği sebeplerden ötürü. hava motoru bakımı yapılırsa her iki sorun birden birlikte çözülebilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2012, 13:53:13 »
bu aksam bı elektrıkcıye goturecegım gereklı bılgıyı paylasıcam.. yorumlarınız ıcın teşekkur ederım arkladaslar..
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2012, 23:17:28 »
bu aksam bı elektrıkcıye goturecegım gereklı bılgıyı paylasıcam.. yorumlarınız ıcın teşekkur ederım arkladaslar..

Yakınlardaysan gel ücretsiz yaparız
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2012, 13:31:50 »
ıstanbuldamısın neresındesın :)
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)