Gönderen Konu: KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM  (Okunma sayısı 14483 defa)

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM
« : 05 Nisan 2012, 09:08:40 »
Arkadaşlar merhaba sorunum kısaca şöyle geçen yazın aracımın kliması sorunsuz çalışıyordu hatta klima gazı az birşey eksikti tamamlattırmıştım bu kışın da hiç klima açmadım. Geçenlerde hava biraz sıcak olduğundan klima açayım dedim klima ufleme yapıyor fakat soğutma yapmıyordu.Bir kılimacıya gittim belki gazı bitmiştir diye gazının tamam olduğunu söyledi. bunda elektriksel bir arıza var dedi. başından böyle sorunu olan geçen arkadaş var ise arızanın nereden kaynaklandığını bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olun boşuna aracı söktürme yapmayayım diyorum. direk sorunlu bölgeye baktıralım istiyorum.
kerim_dikmen

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
Ynt: KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2012, 17:22:14 »
fan çalışmıyor olabilir.
komresör değişecek derlerse sakın değiştirme..
önce fan çalışıyormu ona bak.
fan çalışmazsa soğutma yapmaz tecrübeyle sabittir..
fanı kontrol et eğer çalışıyorsa sıradaki tahminimi söyleyeyim..
---aracı çalıştır fanı aç ve A.C.'ye bas o arada kaputu aç eğerki fanlardan ikiside çalışıyorsa sorun yok demektir biri çalışmıyorsa o çalışmayan üstünde yoğunlaşın----
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2012, 08:01:43 »
fan çalışıyor ikinci olarak araç dijital klima soğutma yapmıyor. birisi bana dediki senin klima motorunun bişesi dönmüyor dedi.
kerim_dikmen

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2012, 16:50:58 »
fan pervanelerinin ikisininde döndüğüne eminsen ve AC'ye basarak klimayı çalıştırıyorsan, yada digitaller için econ'a basmadan klima çalışıyorsa, kompresör müşürüne baktır bide kompresör içinde kapasite ayarlayıcı sibop var onu kontrol ettir. kompresör değiştirmek son çaren olsun.. biz bu şekilde iki araç yaptırdık. ustalar direk değişmeden yana, hatta güzel fırsatlar sunarlar çıkma var elimizde diye..
çıkma dedikleri müşterilerin arabalarından bozuk diye çıkardıklarını tamir edip sattıkları şey..
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı m1s1r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2012, 17:46:07 »
benim araçta sensör bozulmuştu. Bu araçların klima unitesinde birçok parça var, hangisinde arıza olduğunu bilgisayara bağlatarak bulabilirsiniz ancak.

Çevrimdışı btioyo99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2012, 17:56:58 »
klima kompresörü değişcek ise valeo marka 550 TL ye aldım geçen sene. Serviste işçilik dahil 1.200 TL ye değişiyorlardı.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2012, 18:19:28 »
owwww hocam işçilik 650mi?? :o :o :o :o :o :o
[/font]

Çevrimdışı ergünceylan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2012, 20:38:56 »
klima kompresorü devreye giriyormu kontrolünü yap.

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2012, 17:05:08 »
klimacıları gez.. birine takılı kalma.. inan içinden düzgün bir usta çıkıp 10-20 liraya işini halledebiliyor. o yüzden birinin söylediğine inanıp yüzlerce lira harcama.. selamlar

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2012, 13:10:51 »
sorunu buldum arkadaşlar sorun çok basıt biryerde ve çok önemsiz bir sorunmuş o sorunu kendim buldum. akü kapağının içinde bulunan üç adet sigorta var onlar oksitlenmiş temizledim canavar oldu şimdi
kerim_dikmen

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2012, 13:29:15 »
Arkadaşlar klimanızı kışın haftada bir çalıştırın ki hem klima gazı taze olsun hemde çalışmayan parçalar çürümesin. Kerim bey bu şekilde devam ederseniz klimaya bir anda yüklendiğinizde geri dönüşü olmayan sonuçlar doğabilir... Geçmiş olsun.

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Nisan 2012, 13:30:14 »
buyur işte. söyledim ben sana.. klimacılar hemen kompresör değişecek klima değişecek diye başlıyor 500-1500 tl arası fiyatı koyuyor hemen. O yüzden klima işinde fiyat al fikir al ama hemen yaptırma..