Gönderen Konu: Kapı açık sinyali arızası..  (Okunma sayısı 11600 defa)

Çevrimdışı drgiovanni

• Profili Görüntüle
Kapı açık sinyali arızası..
« : 10 Ağustos 2012, 02:16:43 »
arkadaşlar yeni golf sahibiyim.aranızda yeniyim.sitede çok tecrübeli arkadaşlar olduğunu gördüm..arkadaşlarıma bişey danışmak istiyorum..alırken farketmedim ama sonradan şunu farkettim..konsoldaki kapı açık sinyali sadece arka kapılar açık kalınca yanıyor, ön 2 kapı da açık kalınca yanmıyor..bu golf için normal mi yoksa ön kapıların bağlantısında temassızlık mı var..
2.olarak o meşhur kararan dikiz aynasının içindeki sıvı yanmış heralde ki karardı ve açılmıyo. içindeki sıvıyı kendi imkanlarımızla çıkarmanın bir yolu varmı...şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum kararmasın düz ayna olsun yeter :)
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kapı açık sinyali arızası..
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2012, 02:25:24 »
ön kapılar için kapı sivich lerini kontrol et
ayna malesef değişmesi gerekiyo tamir olmuyor
H.G WORKS

Çevrimdışı drgiovanni

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2012, 02:27:20 »
yanmaması normal değil yani..ön 2 kapı birden yanmayınca bende muallakta kaldım..tmm kontrol ederim    :tamamdir tşk ederim dostum..

Çevrimdışı drgiovanni

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2012, 02:41:18 »
dostum seni bulmuşken biraz daha kafanı şişirsem sorun olmaz inş.. arabam 2003 comfort. farlar açıkken kapı açılınca sesli uyarı vermiyo benmki bu modellerde yokmu bu özellik..bazı arkadaşlar sesli alarmdan bahsetmişler yorumlarda da hepsinde olan bi özellikmi yoksa opsiyonel olarak mı bulunuyo

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2012, 02:43:28 »
uyarı seside swicle alakalı
diger durumla ilgili forumdaki arama butonunu kullanarak gerekli bilgiye ulaşabilirsin  :tamamdir
H.G WORKS

Çevrimdışı drgiovanni

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2012, 02:47:40 »
 :tamamdir sağolasın

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2012, 05:33:58 »
2003 comfort bendede var ön sürücü kapısını açınca ve araç üzerinde kontak takılıyken ötmez kontağı çıkardıgında kapıyı açarsan dıııt diye ötmeye başlar. ama senin switch lerde sorun oldugu için kapıyı sürekli kapalı gösteriyor bu yüzden ötmüyor :)

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2012, 16:50:20 »
evet switch lerde sorun olduğundan kapı eşik aydınlatmaları,uyarı sinyali vs. çalışmaz,switch ten dolayı kapının açıldığını araç algılamıyor dikkat edersen o kapı açılınca tavan lambası da yanmayacaktır..benim araçta da sol ön kapı aynı durumda...

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2012, 17:23:58 »
evet switch lerde sorun olduğundan kapı eşik aydınlatmaları,uyarı sinyali vs. çalışmaz,switch ten dolayı kapının açıldığını araç algılamıyor dikkat edersen o kapı açılınca tavan lambası da yanmayacaktır..benim araçta da sol ön kapı aynı durumda...
Vay be benimki de arızalımış desene .Ne kapı açıkken ses geliyoyor ne de sol kapı aydınlatma çalışıyor .Sağ kapıda sorun yok halbu ki,onun aydınlatması çalışıyor
Bu switch denilen zamazingo.Kapı direğindeki olan düğme mi nasıl yapabiliriz ki onu

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2012, 17:43:33 »
dış kapı kolunun olduğu hizada iç kısımda. Bildiğim kadarıyla swicth in değişmesi  gerekiyor ve bunun içinde kapı yüzünün çıkarılması lazım. Google den aratırsan bununla ilgili çalışmaları görebilirsin..forumda da olması lazım..

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2012, 18:08:01 »
Evet bir araştırma yaptım da switch'e ulaşmak için bayağı bir meşakat gerekiyormuş  >:(
Kilidin içindeymiş.Sorunda sadece lehim güçlendirme hani boardta hasar yoksa sadece lehim yapılacak.O kadar dandik bir sorun ki ;

Hani switch tamiri kolay ama switche kadar ulaşmak biraz emek istiyor .
Halbuki ilk döşemeyi açıp ampülü falan kontrol ettiğim de yapsaymışım olurmuş tekrar uşraş dur şimdi
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2012, 18:08:39 Gönderen: Buhar »

Çevrimdışı drgiovanni

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Ağustos 2012, 20:57:30 »
demek ki bu olay golflerde kronik bi sorun haline geliyor...bende ön iki kapı aynı durumda olduğu için farketmem biraz zaman aldı..olmasa olmaz bi özellik değil ama varken niye eksik kalsın diyo bi tarafım..siz nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2012, 22:51:57 »
bencede çoğu golfte gördüğüm kronik bi sorun bu.uğraşı zor ama tamiri lehim gibi kolay bi işe bakıyor. Kapı yüzü kolay açılmıyorki kaş yaparken göz çıkarabiliriz ben henüz yaptırmayı düşünmüyorum.aracın bakımı  için yeni  harcamalarım oldu daha da  olacak gibi o yüzden bunu ertelemek  zorundayım  :-\