Gönderen Konu: gaz yemiyor  (Okunma sayısı 3158 defa)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
gaz yemiyor
« : 09 Mayıs 2012, 21:41:59 »
aracım tupe geçtiği ilk anda eger hareket edip tekrar rolantiye bırakırsam (mesela çalıştırıp geri gelip tekrar sonra kendi hızıyla gitsin diye boşa attığımda )istop ediyor yada yolda giderken tüpe ilk geçtiği anda sanki ateşle yapmıyor bundan bir kaç hafta once benzin pompasına röle yaptırdım acaba onlamı alakalı ?

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: gaz yemiyor
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2012, 21:48:15 »
Şimdi o röleden kaynaklanacağını sanmıyorum o röleyide tavsiye etmiyorum. Benzin enjektörleri soğumuyor. Bence Sizin lpg ayarları bozuk basınç düşük tabi bir sürü şeyde olabilir. Ama ilk önce gidip bilgisayara bağlatıp bi kontrol ettirin Kitin markası nedir?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2012, 22:02:59 »
atiker marka.Role devreye gırıp pompayı calıstırmadıgı ıcın mı enjektorler sogumuyor ? bıraz daha acıklarmısınız ben faydalı bırsey dıye yaptırdım.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2012, 23:30:23 »
atiker marka.Role devreye gırıp pompayı calıstırmadıgı ıcın mı enjektorler sogumuyor ? bıraz daha acıklarmısınız ben faydalı bırsey dıye yaptırdım.

Şimdi yakıt enjektörlere geliyor normalde bakıyor enjektörler kapalı geri gidiyor hem enjektörler benzinle soğuyor hemde geri dönüp depoya girene kadar geçtiği yollar temiz kalıyor. Şimdi siz enjektörleri soğutmuyorsunuz bu ileride sıkıntıya yol açabilir. + Benzin hortumu kuruyabilir.

He nolur 20 dk da bir pompayı çalıştıran akıllı sistemler var ondan alırsanız birşey olmaz ama bir risk daha var hızlı giderken bu röle arızalanır farkına varmazsınız gazda biterse araba stop eder direksiyon fren sertleşir biryere girersiniz MazAllah

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2012, 13:49:59 »
arac zaten sıralı sıstem oldugu ıcın ılk calısmalarda bunu yapmıyormu ? akıllı sıstem ıcın tamamen en bastan rolemı taktırmam gerekıyor yoksa ek bı parcamı takılacak ve malıteyı ne olur ?

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2012, 19:11:15 »
arac zaten sıralı sıstem oldugu ıcın ılk calısmalarda bunu yapmıyormu ? akıllı sıstem ıcın tamamen en bastan rolemı taktırmam gerekıyor yoksa ek bı parcamı takılacak ve malıteyı ne olur ?

Hocam ilk başta soğutur ya sonra? Motor bir kere ısınıp soğumuyorki!! Bence siz masraf yapmayın onu sökün orjinal kalsın. Hem sorun ondanmı kaynaklanıyor onuda görmüş olursunuz.

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2012, 08:56:25 »
onu taktırmamın sebebı arkadan sureklı dııtt dıye ses gelmesı sordum bu ses normal dedıler ama ben kafayı taktım bı kere cıdden rahatsız edıcı  oluyor komple depoyu degıstırsem sesı keser belkı ama bılmıyorum sanayıye gıttıgımde bakacagım artık tekrar olmadı su akıllı sıstemlerı denerız bı