Gönderen Konu: sürücü ve sol arka koltuk önü havuz gibi!!  (Okunma sayısı 28392 defa)

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
Ynt: sürücü ve sol arka koltuk önü havuz gibi!!
« Yanıtla #28 : 27 Ocak 2012, 22:49:35 »
merhaba beyler
sofor mahallındekı suyu hallettım ama arkada hala su ne yapmalı
arka stopları sokup sılıkon sıkmıstım ama sorun oradan degıl arka amortısor takozlarının oldugu bombelı dırekler ıslanıyo
arabanın ıcınde sag ve sol arka sase dıreklerınde az az sızıntı var arka koltugun sırt dayanan yerıne denk gelıyo
acaba tavanı mı sokturmelıyım=?????
kardes tekrardan gecmiş olsun.bu su alma olayı tam bela,pederin 0 fiorino da su almıs gecen yagmurda.mubarek antalya'ya yerden yukarı doğru yagıyor sanki! neyse ben gecenlerde arabayı yıkatmaya karar verdim, koku yapmıstı biraz(baska 1 yerden de su almaya devam ediyordu sanki).yıkamacı dosemeleri sokecez dedi.bende madem sokulecek,ustama soktureyım dedım ve durumu anlattım ustaya.hazır dosemelerı sokmusken bir kontrol edelım,su almıyorsa oyle yıkatayaım dedim.usta dosemeleri sokup dogruca benzinlige gitmis,o devamlı su akan diregin altına koymus arabayı ve 4 kapıdan da su girmiş arabaya.camlardan kapılara giren su hem kablolarla hem de tasma seklinde iceri sızma yapıyormus.4 kapı sökülüp sacların arası slıkonlandı,sonra tekrar denedık,su almadı arac.ben de bir güzel yıkattım tabandaki keceler dahil,mis gibi oldu :) bilmem sendeki problem de bu olabilir mi ama 1 anlatayım dedim..

Uploaded with ImageShack.us

edit: resim netten alıntı ama tam olarak ordaydı problem
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2012, 23:00:12 Gönderen: bugrabey »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Ocak 2012, 23:14:32 »
sol tarafta önde sileceklerin bulundğu plastik kısmı sökün orda kapak gibi bişey var zamanla etrafndaki şey özelliğini kaybediyo(fitil lastik gibi bişey) ordan su sızdırıyo içeri bizimde öyleydi yaptırdık sorun çözüldü ve taban döşemesini komple söktürüp yıkattık altındaki keçeleri v.s iyice kurutturp taktık sadece ordaki szıntyı gidermekle bitmiyo yani nekdrçektirirsen çektr nem kalıyo altta  ;) bide polen filtresinin ordan alıyo baktırn dedğm yerlere
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2012, 23:16:03 Gönderen: serhat »
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #30 : 28 Ocak 2012, 10:37:06 »
kardes tekrardan gecmiş olsun.bu su alma olayı tam bela,pederin 0 fiorino da su almıs gecen yagmurda.mubarek antalya'ya yerden yukarı doğru yagıyor sanki! neyse ben gecenlerde arabayı yıkatmaya karar verdim, koku yapmıstı biraz(baska 1 yerden de su almaya devam ediyordu sanki).yıkamacı dosemeleri sokecez dedi.bende madem sokulecek,ustama soktureyım dedım ve durumu anlattım ustaya.hazır dosemelerı sokmusken bir kontrol edelım,su almıyorsa oyle yıkatayaım dedim.usta dosemeleri sokup dogruca benzinlige gitmis,o devamlı su akan diregin altına koymus arabayı ve 4 kapıdan da su girmiş arabaya.camlardan kapılara giren su hem kablolarla hem de tasma seklinde iceri sızma yapıyormus.4 kapı sökülüp sacların arası slıkonlandı,sonra tekrar denedık,su almadı arac.ben de bir güzel yıkattım tabandaki keceler dahil,mis gibi oldu :) bilmem sendeki problem de bu olabilir mi ama 1 anlatayım dedim..

Uploaded with ImageShack.us

edit: resim netten alıntı ama tam olarak ordaydı problem
kardesım bende kapıların ıclerını sokup klıpslerı felan degıstırmısıtm ve gosterdıgın vıda delıklerınden ıcerı su gırse bıle kapı kanadının ıclerındekı gıderlerden dısarı  akıyor dıye bılıyorum ama yınede bakmakta fayda var cook sagol

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #31 : 28 Ocak 2012, 10:39:29 »
sol tarafta önde sileceklerin bulundğu plastik kısmı sökün orda kapak gibi bişey var zamanla etrafndaki şey özelliğini kaybediyo(fitil lastik gibi bişey) ordan su sızdırıyo içeri bizimde öyleydi yaptırdık sorun çözüldü ve taban döşemesini komple söktürüp yıkattık altındaki keçeleri v.s iyice kurutturp taktık sadece ordaki szıntyı gidermekle bitmiyo yani nekdrçektirirsen çektr nem kalıyo altta  ;) bide polen filtresinin ordan alıyo baktırn dedğm yerlere
dedıgın gıbı bendekı o parcada fıtıl felan kalmamıs en kıssa zamanda baktırayım cook sagol..
Ama benım sorun daha cok sol arka kosede su bırıkıyor (stopları sokup altlarına sılıkon sıktım ama hala devam edıyo)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Ocak 2012, 17:09:24 »
sen dediğim yerlerı yaptır arka taraftaki suda kesilir benimde arkası göl gibiydi arkadan gircek yerleride söliym oynatma araçla fazla yan sol döşemeyi söküyosun bagajın içindeki stopların oraya ulaş orda tahliye tıpası var işlevini yerine getrmeynce taşıyo içeri geliyo su yürüyp ama ordaki su daha çok stepnenin içine doluyo sen dediğim yerleri unutmadan baktır ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı serdarca84

• my golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Ocak 2012, 01:19:41 »
bendede aynı sorun başladı arkadaşlar sol arka koltuğun paspas yeri göl neredeyse ön taraftada hafif nemlenme var suyu alıyorum ama yeniden birikiyor iişin tuhaf tarafı yağmur yok nereden olabilir lütfen yardım...

Çevrimdışı serdarca84

• my golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Ocak 2012, 01:23:52 »
okudum yazılanları daha önce böyle birşey yoktu bunun altını çizmek isterim polen filtresi ve arka stopları nasıl kontrol edebiliriz biraz daha açarmıyız ya da suyun nereden geldiğini hemen nasıl anlayabiliriz ?

Çevrimdışı hassannb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Şubat 2012, 15:39:32 »
arkadaşlar bendede başladı aynı sorun bagajda sol tarafı bende actım su bırıkıntısı vardı plastik tpayı bende aldım ordan torpitoda duruyo ama yınede kesılmedı polen filtresının orayada baktım su bırıkıntısı yoktu başka nerelerden olabılır onerılerınızı beklıyorum bu arada arabamda Sunroof yok...

Çevrimdışı bermuda24

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Şubat 2012, 20:38:26 »
arkadaşlar bendede başladı aynı sorun bagajda sol tarafı bende actım su bırıkıntısı vardı plastik tpayı bende aldım ordan torpitoda duruyo ama yınede kesılmedı polen filtresının orayada baktım su bırıkıntısı yoktu başka nerelerden olabılır onerılerınızı beklıyorum bu arada arabamda Sunroof yok...

aynen bendede çıktı bu sorun sol arka koltuk döşemesine kadar ıslanıyor durduğu yerde

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 01 Mart 2012, 21:40:39 »
okudum yazılanları daha önce böyle birşey yoktu bunun altını çizmek isterim polen filtresi ve arka stopları nasıl kontrol edebiliriz biraz daha açarmıyız ya da suyun nereden geldiğini hemen nasıl anlayabiliriz ?
aynen bendede çıktı bu sorun sol arka koltuk döşemesine kadar ıslanıyor durduğu yerde
arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun,baya bi sıkıntı yaşatıyor insana aracın su alması.
ben 3 kere gel git yaptım ustaya ve ancak 3. gidisimde tamamen kesildi.3 farklı yerden su alıyormus yani.kısaca özetlemek gerekirse
1-arka stopların lastigi eskimis ordan
2-altta,aracın tabanında tıpalar var bir kacı eksikmiş ve bir de catlak varmıs
3-camlardan sızan su,kapı saclarından içeri giriyormuş.
en kestirmeden nasıl bulacaz derseniz,önce bagajın döşemelerini falan sökün ve biriniz bagaja oturun ve kapatın bagajı.bir kişi de hortumla su tutsun.direk görürsünüz zaten ordan alıyorsa.alta bakmak için aracın lifte girmesi lazım.eğer kapı sacından ise bunu saptamak biraz sıkıntılı.ben tüm döşemeleri söktürdüm.bir güzel suyun altına koyduk aracı.suyun geldigi yerleri tek tek tespit edip hallettik(hemen hemen her kapıdan alıyormus).ve hazır sökülmüşken keçeler dahil tüm döşemeyi yıkattım,çiçek gibi oldu araç.
bir de başka konularda gördüğüm;eğer varsa sunroof giderlerinden,arka silecek hortumundan ve ön sileceklerin altındaki,filtrey yada tıpadan girebiliyormuş ama benim orlarda sıkıntı yoktu..

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Mayıs 2014, 12:02:33 »
sol tarafta önde sileceklerin bulundğu plastik kısmı sökün orda kapak gibi bişey var zamanla etrafndaki şey özelliğini kaybediyo(fitil lastik gibi bişey) ordan su sızdırıyo içeri bizimde öyleydi yaptırdık sorun çözüldü ve taban döşemesini komple söktürüp yıkattık altındaki keçeleri v.s iyice kurutturp taktık sadece ordaki szıntyı gidermekle bitmiyo yani nekdrçektirirsen çektr nem kalıyo altta  ;) bide polen filtresinin ordan alıyo baktırn dedğm yerlere

kardes merhaba o plastık nası sokuluyor bılgın varmı ?
VW İle Yaşamak..