Gönderen Konu: abs erken devreye giriyor  (Okunma sayısı 11346 defa)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: abs erken devreye giriyor
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2014, 17:25:14 »
balans frene basınca yapması lazım.diskler attıysa sıcak ve soğuk çarpmasından.daha önce eski kasa doğanda başıma geldi frene bastımmı pedalı titretiyordu.ama abs den değil doğanda ne işi var absnin. titremenin disklerden olabiliceğini düşünerek değiştirdik.ancak gene aynı devam etti sorun meğerse arka kampanalardanmış onları tornalattım düzeldi.sese gelince iyi bir ustanın kulak yordamıyla dinlemesi lazım.

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Mayıs 2014, 16:17:02 »
arkadaşlar 6 aydır çözümü bulunmayan  abs sorunum çözüldü sakarya ensar da ki metin usta ilk görüşte sorunu teşhis etti ve sağ teker bilyesinin tam yerine oturmadığı için abs sensörünün okuyucuya uzak kalması sonucu her frene basışta abs devreye giriyordu daha önce tamir için getirdiğim usta bilye değilde abs sensörünü taşlamış ve okuyucuya yaklaştırmaya çalışmıştı sonuç tabiki hüsran dı ve benim orjınal abs sensörümüde yediler hakkımı helal etmiyorum 220 tl para verdim yarardan çok zarar yaptılar ustam bilyanın çıkarılıp yeni bilye takılması taşlanan abs sensörününde değişmesi gerektiğini çünkü çıkarılan bilyenin işe yaramaycağını söyledi bilye 170 tl işçiliğiyle 250 tl sensörle birlikte 350 dedi bana biraz fazla geldi bende parçayı başka yerden 90 tlye işçiliğinide 50 tl ye yaptırdım ve sorunum halloldu.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Mayıs 2014, 12:55:16 »
arkadaşlar 6 aydır çözümü bulunmayan  abs sorunum çözüldü sakarya ensar da ki metin usta ilk görüşte sorunu teşhis etti ve sağ teker bilyesinin tam yerine oturmadığı için abs sensörünün okuyucuya uzak kalması sonucu her frene basışta abs devreye giriyordu daha önce tamir için getirdiğim usta bilye değilde abs sensörünü taşlamış ve okuyucuya yaklaştırmaya çalışmıştı sonuç tabiki hüsran dı ve benim orjınal abs sensörümüde yediler hakkımı helal etmiyorum 220 tl para verdim yarardan çok zarar yaptılar ustam bilyanın çıkarılıp yeni bilye takılması taşlanan abs sensörününde değişmesi gerektiğini çünkü çıkarılan bilyenin işe yaramaycağını söyledi bilye 170 tl işçiliğiyle 250 tl sensörle birlikte 350 dedi bana biraz fazla geldi bende parçayı başka yerden 90 tlye işçiliğinide 50 tl ye yaptırdım ve sorunum halloldu.
geçmiş olsun arkadaş böyle kendini usta sanan çok mal var piyasada.
 >:( >:( >:(