Gönderen Konu: Bir ötme sesi de benden  (Okunma sayısı 5412 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Bir ötme sesi de benden
« : 04 Haziran 2014, 20:18:56 »
Arkadaşlar selam herkese, bu aralar bu konu üzerine kafa patlatır oldum ama bi türlü sonuca varamadık.forumda da bikaç bu ötme adı altında sikayetler oldu.kafayı yedim bulamadım bi türlü nedendir.şimdi ilk sorum vitesteyken tekerlekler dahil hareket eden parçalar neler tam olarak söyleyebilir misiniz? Boştayken değil dikkat ederseniz..benim sorunum özellikle viteste yapıyor bu işi, acaba bişeylerin değismesi mi gerek yağlanması mı bilmiyorum.aslında iki sorunum vardı bu ötmeyle alakalı da bu vitese takıp harekete başlayınca vik....vik...vik.. sese başlıyor hızlanınca geçiyor.sanırsınız ki araya kuş sıkışmış

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2014, 20:39:57 »
Mesela ben aksları düşünüyorum ama akslar olsa bostayken de yapar ötmeyi heralde.herhangi bir kayış var mı vitese takınca devreye giren vs.? Bir sürü soru var kafamda ama netliğe sahip olamadım bir türlü :(

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Bir ötme sesi de benden
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2014, 21:44:48 »
Lastik arasina tas civi falan girmis olmasin :o

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2014, 22:12:13 »
yok kardeşim ya keşke öyle olsa,şanzıman ya da kompresörden şüpheleniyorum ama net bi bilgiye erişemedim..şu an netten konu hakkında araştırmalardayım   :-\

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2014, 23:29:22 »
Dedigin sey benm basima oyle geldide 3 gun bounca ses aradim  :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2014, 08:49:33 »
Valla ben o sesi 3 yıl boyunca aradım bulamadım. Ya direksiyonun altından ya da vites kısmından geliyor. Araç kalktığı zamanlarda veya kasıldığı zamanlarda oluyor rampa yukarı falan. Yalnız gariptir ki sen deyince farkettim uzun süredir de o ses yok.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2014, 09:20:36 »
Şanzıman yağını bi yenilim diyorum bugün.ustayla bi sürüş daha yapıcam.iyi bari Metin senin ses kesilmiş..

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2014, 13:19:10 »
Mk4 çüler toplanmışken yazalım :)

son 3 aydır ara ara  bendede oluyor sinanın dediği ses şuanda kesildi özellikle ilk çalıştıgında devir ısınmak ıçın yükseliyor vites D konumunda ışıkta beklerken frene basınca başlıyor vikivikiviki ince bi ses ama ben duyuyorum N ye alıyorum kesiliyor sanki araba yükse binince  gögüsten geliyor gibi çözemedim şu arada kesildi ilginç.

ayrıca şöyle bir sesim var yağmur yağıp dindikten sonra tümseklerden geçerken gacırtı geliyor bu amortisör yada yayla ilgili olabilirmi ? esnemesi güzel çukurlarda vurma falanda yok (orj.ön takımdan civata değişmedi henüz amortisörler dahil) ama bu gacır gucur ses sinir ediyor neden olabilir ? amortisöre su girmesi mümkünmü  >:D
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2014, 13:21:08 Gönderen: rene »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2014, 13:36:51 »
Mk4 çüler toplanmışken yazalım :)

son 3 aydır ara ara  bendede oluyor sinanın dediği ses şuanda kesildi özellikle ilk çalıştıgında devir ısınmak ıçın yükseliyor vites D konumunda ışıkta beklerken frene basınca başlıyor vikivikiviki ince bi ses ama ben duyuyorum N ye alıyorum kesiliyor sanki araba yükse binince  gögüsten geliyor gibi çözemedim şu arada kesildi ilginç.

ayrıca şöyle bir sesim var yağmur yağıp dindikten sonra tümseklerden geçerken gacırtı geliyor bu amortisör yada yayla ilgili olabilirmi ? esnemesi güzel çukurlarda vurma falanda yok (orj.ön takımdan civata değişmedi henüz amortisörler dahil) ama bu gacır gucur ses sinir ediyor neden olabilir ? amortisöre su girmesi mümkünmü  >:D
benim arkadan geliyorr o ses yağmur yağıp kuruduktan sonra yada uzun süre yağmur yağdığında birisi binip indiğinde yada ben biraz sert giriş yaparsam arabanın içine gacır gucur ötüyo yaylardan diye tahmin ediyorum spor yay taktığımda bu ses yoktu hiç öncesinde ve snrasında vardı. yaylanması yumuşaklığı normal  :)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2014, 15:18:50 »
Sizin sesler yine nerede oldugu belli kardeşlerim :) bugun gittim sanayiye ustayla tur attık lifte kaldırdık çözemedik.işin enteresan tarafı tur esnasında da pek ses olmadı..ön alt taraftan geliyor gibi hissediyorum ben.aklımdaki bütün olasılıkları sordum ama nafile.bakalım böyle biraz daha kullanıcam ses artarsa bakarız diye döndük :) hay allaam ya ustayı görünce düzeliyo araba :D :D

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2014, 15:22:16 »
Eren bu arada ilk çalışmadaki şıkırtı normal sanirim.hatta direksiyon hiderolik yağ kabininin arkasında bi kutu gibi bisey var ordan yapıyo ama ısınınca geçiyor.yağmur olayında da yaylar suyu görüp kurumaya başladığı esnada yaylanmalarda hafif gacır gucur yapar.sonucta yagmur dindikten sonra oraya eğilip bezle silemiyoruz :) kendi kendine kuruduğu için zamanla ses yapıyor bece ;)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt:
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2014, 11:27:30 »
Eren bu arada ilk çalışmadaki şıkırtı normal sanirim.hatta direksiyon hiderolik yağ kabininin arkasında bi kutu gibi bisey var ordan yapıyo ama ısınınca geçiyor.yağmur olayında da yaylar suyu görüp kurumaya başladığı esnada yaylanmalarda hafif gacır gucur yapar.sonucta yagmur dindikten sonra oraya eğilip bezle silemiyoruz :) kendi kendine kuruduğu için zamanla ses yapıyor bece ;)

aynen tam oralardan geliyor ama su yağmur sonrasi gicirti eskiden yoktu yeni başladı benzeri el freni telindede var yükü el frenine bindiriyorum şanzıman a ağırlık binmesin diye oda gicirdiyor onu yağlama sansimiz falan varmı acaba?

Bide 33.000 tl ye passat 1.6 exlusive alinirmi 2005 model 60bin km de araya sokusturayim :)

Tapatalk

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2014, 12:19:10 »
Valla passatta 1.6 pek açmadı beni..km si iyi ama genel anlamda bilemicem paraya ekle golf 5 al bence ;) el freninin teli ortadaki plastigi alınca gözüküyor oralar yağlanabilir ama genel gıcırtı el frenini tam çekmediğin için yapıyo olabilir mi hafiften kaydırma gibi ?

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt:
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2014, 15:15:21 »
Valla passatta 1.6 pek açmadı beni..km si iyi ama genel anlamda bilemicem paraya ekle golf 5 al bence ;) el freninin teli ortadaki plastigi alınca gözüküyor oralar yağlanabilir ama genel gıcırtı el frenini tam çekmediğin için yapıyo olabilir mi hafiften kaydırma gibi ?

yok gicirti tum yükü el frenine bindiginde el freni teli en gergin vaziyetteyken oluyor bi sorcam servise haftaya yazarim tutusunda problem yok kacirma vs.

Aile baskisi var daha geniş bi araba için golf 5 e pek sicak bakmiyorum gönül 1.8T ister tabi ama onlarinda temizleri 38-43 arasi tutturana 2005 model arabayada o paraları vermem şahsen cok uygun cok donanımlı 407 ler var butceme uygun ama pejo iste dusunduruyor beni :/ arabamı cok seviyorum müsteriside çok ben keyfi aliciyim acelem yok yani hayırlısı bakalım

Tapatalk