Gönderen Konu: Vites körüğü değişimi işte nasıl yaptım..  (Okunma sayısı 23611 defa)

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
Hepimizin kronik sorunu olan eskimiş vites körüğünü sonunda değiştirebildim.Umarım resimler değiştirmek isteyenlere yardımcı olur.
Yorumlarınızı bekliyorum işte vites körüğü derisinin değişimi nasıl yaptım
 :saygılar

ilk olarak işe eskimiş olan vites körüğümüzü sökerek başlıyoruz.Vites körüğünün kenarlarını sıkan plastik kısmı söküyoruz ve deri körüğü kaldırıyoruz.

Daha sonra vites körüğünü topuzundan ayırmak için karşımıza bilezik çıkıyor.Bu bileziği tornavida tarzı bir alet ile gevşeterek topuzu çıkartıyoruz.Ama bileziği gevşetirken dikkat etmenizde yarar var çünkü hassas ve zor bulunan bir parça olduğunu öğrendim.

Daha sonrasında da körüğü topuzla birleştirip körüğü toparlama kısmına geçiyoruz.
Bileziği topuzun çıkmaması için gevşettiğimiz gibi sıkıcı bir alet ile tekrar sıkıyoruz
Deri körüğü aynı başta söktğümüz gibi plastik kısmı konsola yerleştiriyoruz

veeeee körüğümüzün bitmiş yeni haliii :tamamdir[/b]

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2010, 20:26:29 Gönderen: SeCeo »

Çevrimdışı blue

• Profili Görüntüle
Ynt: Vites körüğü değişimi işte nasıl yaptım..
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2010, 09:45:21 »
paylaşım için sağol faydalı oldu.. bu arada bütün golflerdeki şu probleme de değinmek isterim kapı kolları ve bazı bölgelerde (resimlerde görüldüğü gibi küllük ve vitesin bulunduğu siyah alan) nedense siyah tabaka zamanla aşınıyor .. ben bu olaya grçekten kafayı takmış durumdaydım  :D sonunda aldım elime bezi süngeri deterjanlı suyu başladım silmeye ve sonuç inanın mükemmel oldu..kapı kollarınıda carbon fiber kaplattım tavsiye ederim on numara duruyor arabanın içi yeni gibi oldu.. bir tek vites körüğüm ve direksiyonumdaki aşınma kaldı çok şükür :sevgi: :sevgi:
BLUE FEAR

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2010, 10:04:24 »
 :tamamdir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2010, 11:19:28 »
 :tamamdir çok faydalı paylaşım oldu. Körüğü nerden ve kaça aldınız?
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2010, 13:13:37 »
paylaşım için sağol faydalı oldu.. bu arada bütün golflerdeki şu probleme de değinmek isterim kapı kolları ve bazı bölgelerde (resimlerde görüldüğü gibi küllük ve vitesin bulunduğu siyah alan) nedense siyah tabaka zamanla aşınıyor .. ben bu olaya grçekten kafayı takmış durumdaydım  :D sonunda aldım elime bezi süngeri deterjanlı suyu başladım silmeye ve sonuç inanın mükemmel oldu..kapı kollarınıda carbon fiber kaplattım tavsiye ederim on numara duruyor arabanın içi yeni gibi oldu.. bir tek vites körüğüm ve direksiyonumdaki aşınma kaldı çok şükür :sevgi: :sevgi:

evet sıra onlarda zaten gerçi kapı kollarını ben soydum yeni gibi oldu ama şu küllük ve teyp etrafındaki siyah tabakayı sökeceğim ya sprey boyama yapacagım yada dediğin gibi karbon kaplama sırada bu iş var ;)

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2010, 13:16:26 »
:tamamdir çok faydalı paylaşım oldu. Körüğü nerden ve kaça aldınız?

körüğü derici de yaptırdım 10 TL 15 dakika da yapıyorlar orjinali götürdüm birebir dikti bana gelip yerine takmak kaldı

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2010, 15:03:08 »
Aynı işlemleri aynı sırayla ben de yaptım. :tamamdir

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2010, 22:38:48 »
Ellerine sağlık resimli anlatım forum için çok önemli
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2010, 14:23:23 »
körüğü derici de yaptırdım 10 TL 15 dakika da yapıyorlar orjinali götürdüm birebir dikti bana gelip yerine takmak kaldı

Sen çok ucuza yaptırmışsın. dün döşemeciye sordum. orjinal deriden dikmek için 50 sahte deriden ise 30 lira istedi. Yaptırmadım  Seninki orjinal deri mi?
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2010, 20:02:57 »
Sen çok ucuza yaptırmışsın. dün döşemeciye sordum. orjinal deriden dikmek için 50 sahte deriden ise 30 lira istedi. Yaptırmadım  Seninki orjinal deri mi?

tanıdık bulursanız daha uyguna yaptırabilirsiniz.yada birkaç yere daha sorun derim.Benim yaptırdıgım yer tanıdık oldugu için almak bile istemedi de ben emek karşılığı 10 TL attım ;)

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2014, 17:12:44 »
otomatigi nasıl söküyoruz bilgisi veya vidyosunu bulan varmı youtubede
neyse buldum 3,viteste ısıgı yanmıyordu bakıyım diyordum meger led sistemmiş işin içinden cıkamam.
http://www.youtube.com/watch?v=nmTO2g29328
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2014, 17:41:23 Gönderen: okaykay_1 »
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi