Gönderen Konu: Vergi İndirimi  (Okunma sayısı 14406 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Vergi İndirimi
« Yanıtla #28 : 19 Mart 2009, 18:48:11 »
Hem de nasıl.
Yani tamam ÖTV'yi düşürünce millet elindeki parayı piyasaya sürdü ama bizde denetim bi tarafım gibi olduğundan o piyasaya sürülen para direk büyük firmaların elinde kaldı.
Stoklar tükendi diyip bütün firmalar nakit ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra zamları patlatacaklar.
Tek bir ÖTV indirimiyle piyasaya akan parayı doğru yerlere yönlendirmek görüldüğü üzere mümkün değil.
Bakalım bu rezillik nereye kadar devam edicek.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Mart 2009, 22:00:53 »
bu arada zaten ellerinde kalan stoklar genellikle satılmayan renkler yani siz tutulan renkleri isteseniz elimizde yok getirdiğimiz zaman bu fiyattan veremiyoruz diyorlar......birde şöyle bir şey var bir yakınımız chevrolet spark almıştı hanımına yine aynı bayiye gittik takasa sokup başka bir model almak istedik adamların dediği şu ''takas kabul etmiyoruz '' adamlar başka markayı bırak kendi sattığı arabayı bile geri almıyorlar :)
« Son Düzenleme: 19 Mart 2009, 22:21:17 Gönderen: cesimoglu »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 20 Mart 2009, 00:55:44 »
ya bişe dicem gene birilerine dokanacak, gene dinlenecez ama :) 25 yaşındayım, siyaseti liseden beri takip ederim, ben bu hükümet kadar hükümet görmedim, yakınlarının ceplerini dolduran :) anasını satim, o kadar referansımız var, bilmem neyimiz var, gidip iş istioz, ama elin hırtını sırf üye die işe alıolar, bize nah çekiolar... daha da ondan sonra laf söleyince telefonlarımız dinlenio. bu arada söliyim, benimkini dinliolar heralde. şarjı 4 gün giden telefon bi anda 1 güne düştü... her ne hikmetse.. derin mevzu yapıyorum sanırım :)

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Mart 2009, 10:11:47 »
sen bence biraz paranoyak olmuşsun ilker bence bataryayı değiştir...:) adamların işeri güçleri yok senimi dinleyecekler eğer dinliyorlarsa artık senin sayende bu sitede telekominikasyon kurulunca kapatılır artık :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Mart 2009, 21:49:31 »
yok ya, paranoyaklık deil. ciddi diyorum. derin mevzular konustugumuz bi akşam, her neyse, derin değil işte, siyaset :) arkadaşın telefonun ışığı yandı, normalde sadece arama gelince yanar ışığı, garipsedik biz de, noluyo filan die, telefondan arama yapmaya çalıştık, şebeke hatası dedi. başka telefondan onu aradık, meşgul çaldığını farkettik... artı şarjı da son günlerde baya baya az gitmeye başladı. aynı şekilde bu bizim gruptan bi kaç kişiye daha oldu, ben dahil... bence farklı işler dönüyor :) baksanıza, dinlemelere izin veren hakim bile bu işleri kimler çeviriyor bilmiyoruz diyorsa, o zaman düşünmemiz gerekir bence ...

Çevrimdışı SoundCarMan

• Forumillegal.com<<--
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 22 Mart 2009, 13:45:50 »
Türkiyede neyin ne olduğu belli deiL arkadaşLar
adam az oy çıkan yere hizmet etmiyosa ne beklersiniz siz

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 22 Mart 2009, 15:16:13 »
BU ÜLKEDE KRİZ YOK...bugün anladım ben bunu örnekmi istersiniz vereyim.... bu indirim sadece türkiyenin sınırları içinde olan tüm araçlar için gecerli yani bugün limana yanaşan 1.4 motorlu polo bu şistisnaya dahil değil yani ben 15 gün sonra gider alırım diyen bu indirim resmen olsada fiilen yararlanamayacak....

tamamen katılıyorum sana..krız falan yok..3 mılyar ıcınmı satılmıyordu bu kadar arac??
3 ayda satamadıklarını 3 gunde satacak kadarmı buyuk ındırım geldı?
ıllakı zam yapıcaklar o durgun gecen zamanı mılletıme yuklemeyıp napcaklar...

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #35 : 28 Nisan 2009, 13:03:56 »
VW D... oto Bursa showroom da geçen hafta şirket olarak 200 adet araç satılmış.
1.4 - 1.6 passat ,A3 yok ellerinde. :o

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Nisan 2009, 00:40:30 »
Arkadaslar soyle bir dusunce var cogu kiside ne kadar dogrudur bilmiyorum ama ben gorduklerimi yazayim.Insanlar diyor ki sifir araba alacak kimse atiyorum 40 bin ytl lik arac alacak birisi 3-4 bin ytl nin hesabini yapmaz vergi indirimini dinlemez gider arabayi ceker altina...Ben buna katilmiyorum.3-5 bin ytl azimsanacak bir rakam degil.Sonucta bu para kolay kazanilmiyor.Fazladan verilen 1 lira bile benim icime oturur.Muhetemelen sizinde oyle.Insanlar beklediler, cunku sanayi ve ekonomiden sorumlu bakan otv indirimini agzindan kacirdi.Piyasalarda bu bekleyisi surdurdu.Direndi ve en sonunda bu indirimi belki de zorla yaptirdilar.Insanlar gercekten beklediler, ozellikle de acelesi olmayan insanlar 3-5 bin ytl az para degil dedi bekledi.Sonuc ne oldu?Araba 3-5 bin ytl ucuzladi ve ucuzlamanin ardindan arac saticilari baktilar talep cok nasil olsa satiliyor diye zam koydular.Ilk alanlar yasadilar, sonraya kalanlar uzulduler.Piyasa da bir tane arac yok yaa showroom lar bombos.

Gecen cumartesi gunu servise gittim bakim icin.Degerli servis danismani arkadasimla arac bakimdayken oturduk cay icerken muhabbet ettim.Sordum satislar nasil diye.Satislar iyiydi mayis ayinin tum stoklarini bitirdik, simdi aldigimiz araclari showroom a cekmiyoruz.Zamli olarak getirecegiz dedi kendisi bana acik acik.Zaten soylemese bile durum bu sekilde.Inanabiliyor musunuz koskaca yetkili showroom ve servis isi yapan adamin elinde su an 1 tane bile arac yok sozde...Showroom bombos ve saticilar da aksama kadar oturuyor.Sadece passatin yuksek motorlu yani 2.0 dizel gibi siparislerini getirebiliyoruz, bunun disinda yeni golf, yeni scirocco, yeni passat cc nin hicbir modeli yok diyor.Antalya da showroom un icinde araclar var.Aracin uzerine satildi yazmislar, halbuki satilmamis bana kendisi soyluyor  :bekleriz:

Con enteresan gercekten, bu adamlara her ne kadar kizsam da onlarin da yapacak birseyi yok.Sonucta Dogus getiriyor araclari ve ondan aliyorlar.O ne derse onu yapmak zorunda.Dogus zam yaparsa adamlar ne yapsin onlarda hakli.Keske bizim elimizde olsa da biz daha otv indiriminin ustune birde kendi kazancimizsan indirsek surumden kazansak diye dusunuyorlar ama bastaki zihniyet yanlis olursa bu adamlarin da yapacak birseyi yok...

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #37 : 29 Nisan 2009, 07:57:47 »
1.8 TFSI multitronic 120 hp aracı anahtar teslim indirimler dahil 39298 eu ya veriyorlar bu aracı kullanan varmı? :(