Gönderen Konu: Yazlık Lastik Önerileriniz  (Okunma sayısı 12459 defa)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Yazlık Lastik Önerileriniz
« : 14 Mayıs 2009, 13:36:32 »
Arkadaslar merhaba lastik almayı düşünüyoruz ama hala karar veremedık tavsiyeniz ne olur lastik ölçüleri 195-65-15 yazlık bakacagız lastik hakkında bütün önerilerinizi yazın lütfen :)

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
Ynt: Yazlık Lastik Önerileriniz
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2009, 13:49:01 »
michelin  :tamamdir
Mk3 gti

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2009, 14:33:25 »
Hangi modelleri mıchelinin ?
bizim için yol tutuşu önemli konforu önemli ses ne kadar az verirse o kadar iyi hangi modelinde mevcut ? :)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2009, 15:34:01 »
Arkadaslar az önce mıchelın bayisini aradım adamlar enery saver var diyor 150 tl nakit fiyatı

İnternetden inceledigim kadarıyla şu 2 lastikde hoşuma gitti bunu daha önce korayla msn dede konusmustuk :D sizinde fikirlerinizi almak istiyorum

http://eu.goodyear.com/tr_tr/tires/repository/Excellence/index.jsp

http://eu.goodyear.com/tr_tr/tires/repository/DuraGrip/index.jsp

bu ikisi

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2009, 17:00:16 »
kesinlik cooper XTC golf 4 için en uygun lastiktir..............benim aracımın üzerinde var ben çin malı zannettim,meğerse amerikan lastiğiymiş şu an çelik motor ithalatçısı inanın bana yol tutuş ve sessizlik üzerine alabileceğiniz en iyi lastik

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2009, 17:53:39 »
Ben size bizim yollarımız için turanza yada michelin tavsiye ederim.Ama hangisini beğenirseniz onu alın.Contitental Contact 2 lerde güzel lastik.

Bridgestone kuru zemin yol tutuşta Michelin ile aynı seviyededir.
Bridgestone ıslak zemin yol tutuşta Michelinden çok çok daha iyidir. Hatta Michelin'in ıslak zemin performansı iyi değil bile denilebilir.
Bridgestone sert karakterli bir lastiktir. Hamuru sert ve çukurları daha fazla hissettirir. Yol sesi biraz daha fazladır. Ancak daha uzun ömürlüdür.
Michelin yumuşak karakterli bir lastiktir. Hamuru yumuşak ve konforu yüksektir. Yol sesi daha azdır. Aşınma ve balon yapma oranı daha yüksektir.
Yukarıdaki kriterlere göre hangisi aklınıza yatarsa onu seçebilirsiniz

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2009, 19:07:54 »
Alper çok güzel açıklamıssın teşekkür ederim peki good year için soyleyecek bir düşüncen fikrin varsa paylaşırmısın ?

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2009, 20:15:33 »
Ben size bizim yollarımız için turanza yada michelin tavsiye ederim.Ama hangisini beğenirseniz onu alın.Contitental Contact 2 lerde güzel lastik.

Bridgestone kuru zemin yol tutuşta Michelin ile aynı seviyededir.
Bridgestone ıslak zemin yol tutuşta Michelinden çok çok daha iyidir. Hatta Michelin'in ıslak zemin performansı iyi değil bile denilebilir.
Bridgestone sert karakterli bir lastiktir. Hamuru sert ve çukurları daha fazla hissettirir. Yol sesi biraz daha fazladır. Ancak daha uzun ömürlüdür.
Michelin yumuşak karakterli bir lastiktir. Hamuru yumuşak ve konforu yüksektir. Yol sesi daha azdır. Aşınma ve balon yapma oranı daha yüksektir.
Yukarıdaki kriterlere göre hangisi aklınıza yatarsa onu seçebilirsiniz

bir sene eski kırmızı polomda mishelin energy marka lastik kullandım  sennn söledigin ıslak zeminde yol tutusu kötüdür diye bişi görmedim yumusak hamurludur die balon yapma riski cok yuksektir demişsin 1 sene kullandım ve hiç sikayetim olmadı 1 sene boyunca lastiklerim nerdeyse ilk taktırdıgım günki gibiydi bana göre mishelin gercekten lastik vw takılcak in ii lastik

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2009, 21:05:27 »
Arkadaslar benim gösterdigim lastikler sizce nasıl biraz fikir istiyorum :) sizin fikirleriniz önemli benim için

Çevrimdışı kamasutara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2009, 22:46:38 »
Good year lastikleri micheline göre daha serttir.Bir michelin energy saver kullanıcısı olarak (önceki lastiklerimde good year markaydı) kesinlikle michelin i öneririm.Yola çok iyi tutunup yakıt tasarrufuda sağlar.İalla performans lastiği isterseniz de Michelin pilot sport öneririm.

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs 2009, 01:37:09 »
Marka yerine şöyle bir şey önerim. "V" kodlu lastikleri tercih edebilirsiniz diğerlerinden daha kalitelidir.

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Mayıs 2009, 18:28:15 »
okan bgn lastikleri alacaktı bakalım ne olcak...

büyük ihtimalle linkteki lastiği alacak...

http://eu.goodyear.com/tr_tr/tires/repository/Excellence/index.jsp
quattro

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2009, 21:12:47 »
oğuz ben oraya eklemeyi unutmuşum bunlar test sonucu elde edilen sonuçlar.Özellikle ıslak zeminde michelin için yazdıklarım test sonucu ortaya çıkan sonuçtur.Diğerleri benim bildiğim ve araştırmalarım sonucu elde ettiğim bilgiler.

Michelin kullandım ama balon yapmadı demişsiniz.Balon yapacak diye bir kaide yoktur ama michelin lastiklerinin balon yapma özelliğini bilmeyen yoktur.Arkadaş aracın el frenini çekmeden ve vitese almadan arabayı park etmiş.Araç geri geri en fazla 15 m giderek diğer kaldırıma arka tekerlekleri çarparak durmuştur.Ve arkadaki kaldırıma ilk vuran lastik anında kenarından balon yapmıştır.Lastiğin garantisi bittiği için de lastik onarılamamıştır ve yama yapılmış fakat düzen atmamıştır.

Yani balon yapmamış olabilir ama sert bir çukura girdiğinizde yapmayacak diye garantisi yok çünkü hamuru yumuşaktır.

Benim aracımda da michelin energy var bende memnunum sessizliğinden ve yumuşak olmasından dolayı ama çukurlara girince aklım çıkıyor.