Anket

Sizce en iyi lastik?

Continental Premium Contact 2
14 (24.1%)
Michelin Energy Saver
24 (41.4%)
Bridgestone Turanza er300
8 (13.8%)
Goodyear Excellence
12 (20.7%)

Toplam Oy Verenler: 57

Gönderen Konu: Lastik  (Okunma sayısı 31332 defa)

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
Lastik
« : 24 Mayıs 2009, 00:45:44 »
Arkadaşlar bir süredir herkes lastik tavsiyesi istiyor. Ben de böyle bir anket açim dedim.

Şimdi lastik alacak olsam aklıma gelen ilk markaları ve birbirine yakın modelleri seçeneklere ekledim.

Bakalım hangi lastik iyi...

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Ynt: Lastik
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2009, 01:18:43 »
Goodyear Excellence favorim arkadaslar arabada lastik sesi kesildi resmen süper bir sessizlik hakim iyiki bu lastigi aldık diyorum good year ödül alan lastiklerinden bir tanesi

http://www.tumgazeteler.com/?a=1073873

Yukardaki formada biraz bakababilirsiniz

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2009, 01:22:14 »
Okan'nın aldığı lastiği çok övüyorlar Okanda aldı çok mmnn kaldı...

İlk tercihim o lastik olurdu  :tamamdir  :tamamdir
quattro

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2009, 17:02:31 »
Lastikte marka bence Continental. çok param olsaydı continental alırdım.

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2009, 17:17:03 »
bu tercihler dar kalmış ben cooper xtc kullanıyorum ve inanılmaz memnunum yine  kendi düşüncemi söyliyeyim,almıyacağım bir lastik varsa o da continental olur...cok sert
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2009, 17:21:26 Gönderen: cesimoglu »

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2009, 17:30:22 »
herkesin yorumu ayrı olacaktır. ortak bir karar almak zor ama dünyanın kabullendiği markalardan bahsediyoruz burada. cooper da iyidir elbet.

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2009, 01:37:57 »
Benim abs de çabuk devreye girmeye başladı gibi lastikten olabilir mi acaba?

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2009, 03:02:34 »
Benim abs de çabuk devreye girmeye başladı gibi lastikten olabilir mi acaba?

% 100 ondan bence :)

Benim eski kabak tabiriyle söylenen lastikler sürekli devreye giriyordu kışlık vakkumlu taktırdık o günden beri girmedi daha hiç devreye yaz lastikleri takıldı yeni yine aynen devreye girmedi hiç çok şükür memnunum lastiklerden ses bile çıkarmıyor tavsiye ederim

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2009, 09:26:00 »
Goodyear Excellence favorim arkadaslar arabada lastik sesi kesildi resmen süper bir sessizlik hakim iyiki bu lastigi aldık diyorum good year ödül alan lastiklerinden bir tanesi

http://www.tumgazeteler.com/?a=1073873

Yukardaki formada biraz bakababilirsiniz

fosilci kardeş, bizim arabaların malum en büyük handikaplarında biri mıcırla yapılan yollarda içeri inanılmaz uğultu alması. bende michelin primacy 4 mevsim var. memnunum ama mıcırlı yolda uğultu deli ediyo. senin aldığın bu lastik sesi ne kadar kesti?

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2009, 10:39:18 »
orion35 valla mıcırlı yolda gitme fırsatım olmadı ama şunu diyebilirim herkese şu ana kadar kullandıgım en iyi lastik gerektende ses yok çukura giriyorsun pıtır pıtır geçiyor. Eger lastik alacaksanız GoodYear Excellence alın GoodYear ın ödüllü lastiklerinden bir tanesi zaten adamlar 2 sene garanti veriyor 1 senesi kullancı hatasından kaynaklanan lastigi yarma haşat etme vs 2 senede firma hatalarından kaynaklanan. Lastik durusuna bakarsanız resimlerde dişleri yani desenleride oldukca güzel duruyor ben buradayım diyor

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2009, 03:02:15 »
Bu Michelin Energy Saver gerçekten güzel mi yoksa sırf Michelin markası mı cazip geliyor?

Çevrimdışı ex-FOR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2009, 11:06:02 »
arkadaşlar her markanın içinde özelligine göre kalite farkı var buda hamuruna ve desenine baglı.
hız lastigi istiyorsanız (91v veyadaha da 91w kulanacaksın)tabi parasıda ona göe.
orjinali bizimki GOODYEAR NCT5 195*65*15   91V  yine aynısını taktım
birde nitrojen gazı koydurdum 4 yıldır şükür diyorum .
tercih sizin diger marka alırsanız da 91V serisinden alın derim.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Haziran 2009, 11:17:51 »
Continental Premium Contact2 benim her zaman tavsiye ettiğim, 4 mevsim severek kullandığım lastik.Özellikle fren mesafesinde etkili olduğunu düşünüyorum tecrübelerime dayanarak.Ayrıca 160-180 gibi yüksek hızlarda Michelin Alpine göre daha sessiz olduğunu söyleyebilirim (önceki lastiğim bu idi). Kanallı yapısıyla da yağmurlu havada çok iyi.4 mevsim genel anlamda her yönüyle kaliteli bir lastik ama en iyisi değil tabiki.
Eğer yükseklerden uçmak isterseniz Good Year F1 4/4 lük lastik.Dayım kendi passatına takmış tek kelimeyle mükemmel.Fakat 350 liralık fiyatı ne kadar rekabetçi bilemiyorum  :)
Her markanın iyi ve kötü lastikleri var.Önemli olan sizin nasıl bir lastik istediğiniz.Her yönüyle mükemmel olan lastik ne yazıkki yok, illaki rakiplerinden daha kötü olan özellikleri var ama continental ortalamaların üzerinde bir lastik bence...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Haziran 2009, 11:37:16 »
orion35 valla mıcırlı yolda gitme fırsatım olmadı ama şunu diyebilirim herkese şu ana kadar kullandıgım en iyi lastik gerektende ses yok çukura giriyorsun pıtır pıtır geçiyor. Eger lastik alacaksanız GoodYear Excellence alın GoodYear ın ödüllü lastiklerinden bir tanesi zaten adamlar 2 sene garanti veriyor 1 senesi kullancı hatasından kaynaklanan lastigi yarma haşat etme vs 2 senede firma hatalarından kaynaklanan. Lastik durusuna bakarsanız resimlerde dişleri yani desenleride oldukca güzel duruyor ben buradayım diyor

+1
Excellence da güzel bir lastik.
Normalde good year sevdiğim bir lastik değil ama özellikle F1 ve Excellence gayet başarılı lastikler.