Anket

Sizce en iyi lastik?

Continental Premium Contact 2
14 (24.1%)
Michelin Energy Saver
24 (41.4%)
Bridgestone Turanza er300
8 (13.8%)
Goodyear Excellence
12 (20.7%)

Toplam Oy Verenler: 57

Gönderen Konu: Lastik  (Okunma sayısı 31334 defa)

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
Ynt: Lastik
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2009, 02:13:04 »
ben de continental premium contact 2 V aldım.

Çevrimdışı mbakici

• 2003 Golf IV 1.6 16V Pacific
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 11 Haziran 2009, 12:35:03 »
Arkadaşlar hiç aranızda Bridgestone adrenalin kullanan yok mu? Yada RE040? Kullanan varsa yorum alabilir miyim?

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Haziran 2009, 23:31:39 »
Arkadaşlar hiç aranızda Bridgestone adrenalin kullanan yok mu? Yada RE040? Kullanan varsa yorum alabilir miyim?

O pahalı olduğundan pek kullananı çok fazla değil. O kadar para vermeye değmez bence. Tabiki tercih meselesi ama pahalı olan iyidir mantığı doğru değil.

Çevrimdışı erdm805

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Haziran 2009, 23:57:42 »
şu an Michelin Energy Saver ama bir iki ay içerisinde bi çivt lastik alcacam Goodyear Excellence burada öğrendim yapılan yorumlar güzel denemeyi düşünüyorum aradaki fiyat farkıda önemli tabi.

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Haziran 2009, 01:54:39 »
Erdm805 kesinlikle iyi yaparsın gercektende pamuk gibi lastikler frende inanılmaz farkediyor eger Ankaradaysan gel test edelim :D

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Haziran 2009, 19:09:49 »
Ben de bir süredir Continental Premium Contact 2 V kullanıyorum çok güzel lastikler. ABS erken devreye giriyodu, kesildi. İçeriye gelen ses de eskisine göre çok azaldı.

Çevrimdışı mylastik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Ağustos 2009, 19:55:10 »
Araç teknolojisi ile birlikte paralel olarak gelişen lastik teknolojisinin ulaştığı noktada buluşları ile öncü olan Goodyear, yılbaşında piyasaya sunduğu OptiGrip (aşındıkça altıdan kanalları çıkan lastik) lastiklerinde kullandığı SmartWear Teknolojisini şimdi de yeni ürünü olan EfficientGrip ( Yılda 30,6 litre akaryakıt tasarrufu) ile araç kullanıcılarının hizmetine sundu.

FuelSaving teknolojisi sayesinde Mart2009 TUVSUD testlerinde rakipleri Michelin Energy Saver, Bridgestone TuranzaER300, Continental PremiumContact2 ve Pirelliyi geride bıraktı. Daha az Co2 salınımı ile hem çevreci hemde ekonomi dostu Goodyear EfficientGripler performans lastikleri kategorisindedir. Normal garanti sistemine ilave olarak 1 yıl boyunca yoldan kaynaklanan hasarlara karşı sigortalı olan EfficientGrip leri muhakkak incelemelisiniz.

Ayrıntılı bilgi , test sonuçları ve tasarruf hesaplama programı için EfficientGrip mini sitesini incelemek isterseniz :

http://eu.goodyear.com/tr_tr/efficientgrip/
Hayatınız 3 mm bağlı.Lütfen 3 mm altında aşınmış olan lastiklerinizi sevdikleriniz ve kendiniz için değiştirin...

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Ağustos 2009, 20:23:28 »
ben yaklasık 15 gün önce bridgestone turanza er300  185 60 14 82 h taktırdım aracıma önceki kastiklerim prelli p6 idi 185 60 14 86t o lastikle ben yola tutunmuyomusum yhaaa viraja bilerek sert giriodum araba kendini yabediodun ama bu turanza la sert girdigim virajda gercekten kaymıo diyebilirim cakıllı yolda ses turanzadada var

Çevrimdışı mylastik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Ağustos 2009, 22:18:32 »
Turanza ER300 ile karşılaştırdığınızda Pirelli P6  dan daha iyi bir performans alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Goodyear EfficientGrip takmış olmanı isterdim ki performansı sessizliği tam anlamıyla hissederdin. Ayrıca 60 yanak lastiklerin kasis ve çukurlarda balon yapma ihtimali var. Garanti kapsamına giren bu durum sadece Goodyear Performans Lastiklerinde 1 yıl sigortalı....

Yine de hayırlı lsun lastikleriniz. Keyifli sürüşler
Hayatınız 3 mm bağlı.Lütfen 3 mm altında aşınmış olan lastiklerinizi sevdikleriniz ve kendiniz için değiştirin...

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Ağustos 2009, 22:25:03 »
abi tesekkur ederim arbanın fabrika ölcüsü 60 yanak  balon yapma riski ni bana acıklaya bilirmisin gercekten bilmdegiim için soruyorum benim b,ldigim bu 40 45 yanaklar balon yapıo zannediodum ben :(

Çevrimdışı mylastik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Ağustos 2009, 22:56:37 »
Lastiklerde esneme ve aracın süspansiyona etki eden kısmı yanak kısmıdır. Yere basan kısım ve jantın birleştiği mesafe yanak diye tabir ettiğimiz bölgedir. Çukura girdiğimizde , kaldırıma çıkarken bu kısım aracın yükü ile birlikte iyice ezilir. Bir çok defa görmüşsünüzdür. Aşırı esneme durumunda yanak bölgesinde bulunan lastik yapısında kırılma olur. Kırık bölge tekrar kendini toparlayamadığı için genelde dışa doğru parmak şeklinde çıkıntı yapar. (ic kısımda ciddi hasar oluşmuştur) Araç kullanıcıları bu durumu balon yapma diye tabir ediyor. En çok kasislerde çukurlara sert girildiğinde olur. Bir diğer sebebi de lastik havalarının fazla veya az olmasından kaynaklanır. Bu durum bütün lastiklerde meydana gelir. Biraz dikkat biraz da şans işidir. Süratli giderken çukurdan kaçamayabilirsiniz mesela. Her çukura girdiğimizde de oluşacak diye bir şartı yok elbette. Bazen jant üzerinde hasara bile sebep verebilir bu darbeler.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Ağustos 2009, 23:03:15 »
anladım cok teskkur ederim abi

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Ağustos 2009, 11:29:57 »
Good Year  :tamamdir

Çevrimdışı erdm805

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Ağustos 2009, 17:47:14 »
fosilci lastik deneme teklifin içi teşekkürler ben afyon/bolvadin ilçesindeyim. gelecek ay izine çıktığımda lastiklerimi koyadan alacam Goodyear Excellence veya Goodyear EfficientGripleralacam. burada lastik fiyatları biraz tuzlu.