Gönderen Konu: Polo Torpido Kilidi  (Okunma sayısı 32642 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: polo torbido kilidi
« Yanıtla #28 : 27 Haziran 2009, 01:07:08 »
Söktüm bugün, kilidin içi dağılmış yenisini alıcaz mecburen
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
Ynt: polo torbido kilidi
« Yanıtla #29 : 27 Haziran 2009, 12:16:59 »
Torpidoyu açtıktan sonra kilidi dışar almak için altındaki plastik kilidi sağ ve sol yanlardan tornavida yardımı ile içeri bastırıp çıkartın ve kilit serbest kalsın.

Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
Ynt: Polo Torpido Kilidi
« Yanıtla #30 : 31 Temmuz 2009, 21:35:01 »
Bugün aksaraya gittim reno19 megane torpido kilitlerine baktım boyutları birebir aynı yerine cuk oturur sadece sadece metal olanyer bizimkinden biraz aşşağıda olduğu için olmuyor kilit karşılığını tutmaz olsaydı süper olacaktı fiyatıda 20 liraydı :bekleriz:

Çevrimdışı hzmusa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 02 Ağustos 2009, 19:16:14 »
Eğer buna benzer bir çözüm üretebilen olursa buradan bizleri aydınlatırsa çok memnun olurum, nitekim benimkide kırık.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 02 Ağustos 2009, 23:38:06 »
Bugün sigorta panelininkide iflas etti çift taraflı bantla yapıştırdım.

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 03 Ağustos 2009, 09:53:32 »
abi benimde ikiside iflas napıcaz ya :bekleriz:

çift taraflı bant tutmadı benimkisini yapıştırıyordum araç park halindeyken sıcaktan düşüyor..

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 03 Ağustos 2009, 21:53:33 »
Camlı dolaplardaki mıknatıslı sistemimi uygulasak bi çözüm bulmak şart.

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 04 Ağustos 2009, 00:56:43 »
Bozuk yollarda yanarız o zaman.En iyisi torpido iptali yapalım komple kaynak :D
Abi bir iki ay idare eder yenisini alırım sanırım yapacak bişey yok..Yada 1 ay sonra flm istediğin bir gün Atatürk sanayiye gidelim senle çıkmacıları gezelim var benim bildiğim yerler

Çevrimdışı gto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 16 Ağustos 2009, 03:52:24 »
eşofman ipinin yapamayacağı iş yoktur ;D 3 yıldır beni yolda bırakmadı  :)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #37 : 15 Kasım 2011, 16:36:38 »
Benim kilit bugün bozuldu , kapak açılmadı zorladığımda kenarında ki metal ortadan kırıldı. Bunun fiyatını bilen var mı şimdi kapak açık duruyor .?

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 15 Kasım 2011, 17:55:41 »
Benim kilit bugün bozuldu , kapak açılmadı zorladığımda kenarında ki metal ortadan kırıldı. Bunun fiyatını bilen var mı şimdi kapak açık duruyor .?
Parçayı bulabilirsen iyi hatta ben de alırım ama bulamazsan ben şöyle birşey yaptım. Önceki sahibi metal tırnağı kırmış sırf o yüzden torpidoyu kullanmıyordu.Çünkü kapanmıyor kapanınca açılmıyordu. Ben de gittim sigorta kısmının kapağındaki kiliti söküp torpido kısmının kilitiyle değiştirdim. Şimdi hem torpidoyu kullanıyorum hem de içine birşeyler atıp kilitliyorum.  :D Sigorta kısmının kapağını ise  içeriden ufak bir tel yardımı ile tutturuyorum. Sonuçta o kapağı kimbilir ne zamanda bir açmaya ihtiyacım olacak. Ama parçayı bulabilirsen ben de almak isterim sigorta kısmım öyle telle tutturulmuş olmasın. :)

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 15 Kasım 2011, 19:51:32 »
arkadaslar aynı sorun bendede vardı her ıkı torpıdo kılıdıde bozuktu benım kayınpeder ford yedeklerı yapan bı fırmada calısıyodu ozamanlar ona soyledım bana üç  adet getırdı getırdıklerde cuk dıe oturdu gercı anahtarlı deıl kılıtlıyemıyorum ama super oldu sımdı elımde bı tane daha var ama ydek saklıyorum   ;) elinizdeki numunelerle parcıcılara bakın mutlaka vardır pıyasada hee belkı kılıtlı olmaz ama olsun sakın orj almayın 50 tl cıvarı ben arastırmıstım hatta istersenız fotolarını ve elınde numune olmayannız olabılır olculerını yarın eklerım bu sayfaya.

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #40 : 19 Kasım 2011, 16:12:10 »
Parçayı bulabilirsen iyi hatta ben de alırım ama bulamazsan ben şöyle birşey yaptım. Önceki sahibi metal tırnağı kırmış sırf o yüzden torpidoyu kullanmıyordu.Çünkü kapanmıyor kapanınca açılmıyordu. Ben de gittim sigorta kısmının kapağındaki kiliti söküp torpido kısmının kilitiyle değiştirdim. Şimdi hem torpidoyu kullanıyorum hem de içine birşeyler atıp kilitliyorum.  :D Sigorta kısmının kapağını ise  içeriden ufak bir tel yardımı ile tutturuyorum. Sonuçta o kapağı kimbilir ne zamanda bir açmaya ihtiyacım olacak. Ama parçayı bulabilirsen ben de almak isterim sigorta kısmım öyle telle tutturulmuş olması. :)

Torpido kilidini bugün söktüm param parça ettim. Kırık metal ortaya çıktı onu japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım tekrar topladım ama 1 saatimi aldı iyi kötü çalışıyor ancak ileride tekrar kırılmama garantisi yok bu yüzden bunu sigorta kutusuna taktım. Sigorta kutusunda ki sıfır gibiymiş onu da torpidoya taktım orjinal oldu.  :tamamdir

Tamir edilemeyecek bir şey değil bozuldu diye yenisini almaya gerek yok yenisi sanırım 40 TL . Tamir edilecek şekilde yapmışlar.  :tamamdir

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 19 Kasım 2011, 16:26:13 »
bende sokmustum ama toplayamamıstım en sonundada kızdım kaldırdım attım :t helal olsun toplamıssın o parcayı.