Gönderen Konu: Egzost Yardım!!  (Okunma sayısı 4356 defa)

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
Egzost Yardım!!
« : 25 Temmuz 2009, 21:01:29 »
Arkadaşlar bu aralar başımızdan bela eksik olmuyor. 4 gündür servis servis geziniyorum. bugün bir çukur sonrası egzost tamamen haşat oldu. öle tuhaf ses varki anlatamam. ve egzost un orta kısmında sorun olduğu açık. bir ustaya gösterdim katalizatör - spiral ve de katalizatörün altındaki bölümlerin değişmesi gerektiğini söyledi. Sizlerden öğrenmek istediğim aracımın orta egzost bölümü değişecek ama nasıl bir işlem takip etmem lazım. Katalizatör ölü zaten boru falan çekenler falan warmış veya buna benzer şeyler yapan ben ne yapmalıyım bir fikir verebilir misiniz bana?
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2009, 21:02:00 Gönderen: revelation »

Çevrimdışı freemaniac

• Profili Görüntüle
Ynt: Egzost Yardım!!
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2009, 00:12:19 »
Aracın ciddi bi çekiş kaybı yoksa ya da ağır bi yara almamışsa katalizatörü değiştirmene gerek yok, yarası olup olmadığını liftte görmüşsündür zaten. Varsa bile katalizatör yerine boru çekmeyi hiçbir usta tavsiye etmiyo.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2009, 02:05:18 »
yeni muayene sisteminde katalizör kontroluda yapılıyor diye biliyorum
hani muayenen yakın zamanda ise katalizör iptalini ona göre düşün derim...
yenisi 1000 TL civarı,çıkması 200-300 diye biliyorum ama sen yinede bi araştır

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2009, 02:59:24 »
katalizatör üzerinde dursun o zaman öle mi? ok! peki diğer kısımlar. arka tarafı değiştirmiştim bir ay önce!

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2009, 17:06:42 »
spiralin değişmesine gerek yok çünkü spiral tam motordan çıkan ilk bölgede bulunur adam sanki biraz puştluk yapıyor gibi geliyor

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2009, 10:04:56 »
revelation,

Bence sen bir ufak capli kurban kes bu ara sorunlarin cogalmis kaza bela salarsin, tabii llah beterinden saklasin, maddi olarak üzse de bu sorunlarin bi sekilde caresi var.

Benimde araca alttan iyi ce bakmam lazim. Hafta sonu egsoz tarafini bende sürttüm cok fazla yuklüydü o kadar yavas ve nazik gecmeme ragmen arka dan ses geldi. Alcak bizim araclar alt köy yollarinda da epey sürtüyor.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2012, 19:03:53 »
eksoz spirali önemsiz diyen açmalıyo bence bizm spralin kaynağı kopmuştu araba çekişten düşmüştü bildğin bağırıyo ama gtmyodu yaptrdk düzeldi katalizörüde yukardaki arkadasn dediği gibi garantili yan sanayilerdn temin edebilrsn yada e-bay gibi yerlerden orjinalini burdan daha ucuza getrebrsin.
WOLFSBURG STYLE ;)