Gönderen Konu: Triger Kayışı  (Okunma sayısı 10121 defa)

Çevrimdışı yesiill

• Profili Görüntüle
Triger Kayışı
« : 31 Ekim 2009, 15:01:55 »
Merhaba arkadaşlar. Motordan pek anlamıyorum. Triger kayışı resimde sol dışta duran kayış mı yoksa içeride bir yerde mi bilgilendirir misiniz?

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
Ynt: Triger Kayışı
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2009, 16:07:49 »
Sorduğunuz motor 2.0 FSI mı acaba önce onu sorsam ona göre anlatsam.Çünkü 1.6 fsı motorla zincirli sisteme sahiptir egzantriği zincir döndürür ama V kayışı yine mevcuttur.2.0 fsı'larda ise egzantrik kayışı(triger) mevcuttur. Resimdeki motor 2.0 fsi olması lazım. Bu arada triger kayışı resimde sol taraftaki iç tarafı dişli yüzeye sahip olan kayış.Alt taraftaki görünen kayış ise V kayışı(klima kayışı)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2009, 16:15:29 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı yesiill

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2009, 18:45:35 »
Vallahi hocam motordan anlamadığım için resimdeki motor 2.0 fsi mi bilemiycem öyle denk geldi koydum, benim araba golf 2001 comfort. Kaputu açınca solda bir kayış var motorun üzerinde eğer o ise triger kayışı kayış yıpranmamış görünüyor değiştirmeme lüzum yok, ondan sormuştum..İlgendiğiniz içindeteşekkür ederim hocam..

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2009, 19:35:43 »
Vallahi hocam motordan anlamadığım için resimdeki motor 2.0 fsi mi bilemiycem öyle denk geldi koydum, benim araba golf 2001 comfort. Kaputu açınca solda bir kayış var motorun üzerinde eğer o ise triger kayışı kayış yıpranmamış görünüyor değiştirmeme lüzum yok, ondan sormuştum..İlgendiğiniz içindeteşekkür ederim hocam..
Aracınızda  gördüğünüz o dış kısımdaki kayış V kayışı yani klima kayışı.Onun hemen kenarında bi plastik kaplama var onun iç kısmında döner egzantrik(triger) kayışı dış etmenlerden fazla etkilenmemesi için.Görünüşü önemli değil özelliğini kaybetmiş olup olmaması önemli.İçindeki lifte benzer yapı zamanla özelliğini kaybettiği için kopabilir.Önleminizi almanızı tavsiye ederim yoksa başınızı ağrıtcak durumla karşılaşabilirsiniz.

Çevrimdışı yesiill

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2009, 23:00:38 »
Çok teşekkürler hocam eyvallah..

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2009, 19:35:16 »
Çok teşekkürler hocam eyvallah..
triger koparsa 1500-2000  civarı masraf açar. 90000km veya  4 yılda değişmesi lazım, hangisi önce gelirse

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2009, 20:36:23 »
triger koparsa 1500-2000  civarı masraf açar.

çok daha fazla da açabilir

90000km veya  4 yılda değişmesi lazım, hangisi önce gelirse
:tamamdir
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 13:37:07 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2010, 15:10:22 »
Triger Kayışının yıpranıp yıpranmadığı dış görünüşünden anlasılması zor...
Volkswagen ßora 1.9 TDI