Gönderen Konu: Merkezi Kilit Problemi  (Okunma sayısı 11717 defa)

Çevrimdışı secco43

• Profili Görüntüle
Merkezi Kilit Problemi
« : 18 Kasım 2009, 23:50:05 »
arkadaşlar dün polomun kapısını açarken (uzaktan kumandalı değil anahtarla açııyordum) şöför kapısının kilidi boşa dönemye başladı  :( ancak sağ kapıdan açabiliyorum. merkezi kilit çalışıyor yani ama canımı sıktı. acaba nedeni nedir ve bana maddi külfeti ne olur ?  ayrıca polom tek kapı olanlardan..

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Merkezi Kilit Problemi
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2009, 23:55:12 »
kapının içindeki tellerden biri yerinden çıkmış olabilir, merkezi kilit motoru bozulmuş olabilir. En fazla merkezi kilit motoru değiştirirsiniz, onun da korkulacak bir fiyatı yok zaten  :)

Çevrimdışı secco43

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2009, 00:02:50 »
teşekkür ederim mecamir

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2009, 08:43:41 »
kapı kolundaki mekanizma bozulmuş. aynısı bende de oldu.  anahtarcı orjinal mekanizma 120 tl dedi. ben de onun yerine uzaktan kumandalı yaptırdım. şu an sorun yok.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2009, 18:40:28 »
Arıza yapmış. bencede 60tlye anahtarlık uzaktan kumanda tatır kapıyla uğraşma kışın etrafına sular buz olur gerek yok kumanda taktır bence.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı secco43

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2009, 18:15:39 »
bu uzaktan kumandayı sustalı şekilde yapıyorlar acaba ole bişey yaptırsam kullanışlı olur mu?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2009, 19:13:58 »
Kalitesiz sustalı çabuk bozulur. 140tl fiyat istiyorlar oynamaya gelmiyor hemen boşluk yapıyor.

Çevrimdışı secco43

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2009, 19:26:19 »
bu 140 ytl olan orjinal vw sustalısı mı yoksa piyasada dolaşan dandiklerden mi ?

Çevrimdışı ceeeeets

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2009, 13:01:25 »
arkadaslar 2000 model polomda kimsede duymadıgım bi sorunla karsılastım...kastamonu da yasıyorum, havalar soguk...sabah işe giderken bindim ve vardıgımda kapım içeriden acılmadı...kolu bosa cekiyorum.diger kapılar da oyle...camı acıp dısardan actım acıldı...daha sonraki gunlerde hava biraz daha sogudu ve kapım dısardan da acılmamaya basladı.tum kapılar oyle oldu...içerde kalmak cok sinir bozucuymus bu arada:) otomatikte sorun yok dugmeler kalkıp iniyor ama kapı kolları içten ve dısştan bosa çekiliyor...havanın biraz ısınmasını bekledim saat 9 gibi benım tarafa acıldı diger taraf 1 saat daha sonra acılmaya basladı.
ustaya goturdum bilemedi...servise gotur dedi...baska bir usta spreyledi ama dun sabah gordum ki o da işe yaramamıs. nedeni hakkında fikri olan var mı acaba???? buralarda servis de yok o nedenle.kısın arabayı kullanamayacaksam ne anladım bu işten:((

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2009, 13:31:18 »
Kapı kilitlerini balata spreyi ile iyice temizlet sonra motor yağı ile yağlat. Yağa kir yapışıp macunlaşır soğuda yiyince kiliti hareket ettirmez. Temizleyip tekrar yağlamak gerkir.

sadece içten olsaydydı çocuk kiliti yapardı dediğine göre sıkıntı yok temizlet aman yağsız bırakma!!

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Aralık 2009, 13:58:40 »
onur kilitleri balata spreyi ile filan uğraşmasak direk wd 40 sıksak hem yağlayıp hem temizlemiş olur muyuz?
yağlarken motor yağı mı gerekli o dediğin gibi tozu filan üstüne alıp macun gibi olmaz mı?
bir de bu balata spreyi nedir ben bilmiyorum nasıl bişi farkı nedir nerelerde kullanılır nerelerde kullanılmaz?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı sailorforever

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Aralık 2009, 11:10:33 »
bu tür problem yaşamamak için yapılacak şey merkezi kilit sistemine uzaktan kumanda taktırmak,bunu ben de kilitle ilgili sorun yaşayınca öğrendim,poloları şoför tarafındaki kapıdan açıp kapatmak sorun açıyor nedeni ise kilit göbeğinin çok sert olmasıymış,usta bana öyle dedi ben onun yalancısıyım :p
kısacası sorun yaşamamak için en iyi çözüm merkezi kilide uzaktan kumanda taktırmak,çok pahalı birşey değil.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Aralık 2009, 11:18:09 »
onur kilitleri balata spreyi ile filan uğraşmasak direk wd 40 sıksak hem yağlayıp hem temizlemiş olur muyuz?
yağlarken motor yağı mı gerekli o dediğin gibi tozu filan üstüne alıp macun gibi olmaz mı?
bir de bu balata spreyi nedir ben bilmiyorum nasıl bişi farkı nedir nerelerde kullanılır nerelerde kullanılmaz?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

WD 40 olur herhalde. Ama yağlaması için biraz bol sıkmak gerekiyor.
Motor yağı dediğim tam sentetik(tam sentetik katılaşmaz) bulabilirsen 0-30 0-40 5-30 yağlardan. Ben 5-30 aldım zaten motora. 1lt artıyor koyarken 50gr. kadaını borun spreyi kabına aktarıp bu gün yağlıyacağım.Benimki biraz yağsız kaldı herhalde Wd-40 yapmıtım Dün kış gelmeden yine temizledik bugünde yağlıyacağm.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2009, 11:46:56 »
saolasın yağ olarak zaten 5-30 koyuyorlarmış birazcık şişeye alıp dediğin gibi yapmak mantıklı ben tam sentetik yağların katılaşmadığını bilmiyordum ondan sormuştum  öğrenmiş oldum wd 40 la filanda temizlemek sonrada yağlamak  teşekkür ederim
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM