Gönderen Konu: ÜZÜLEREK SATTIM :(((  (Okunma sayısı 204692 defa)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
Ynt: artık benimde bir golf1 im var
« Yanıtla #154 : 07 Mart 2010, 11:20:55 »
Pirellı lastikleri bizzat kullandık kuru asfaltta kayıyodu :D 1998 model transit vardı transit 12 miydi 120 miydi öyle bişey kısaydı zaten...
Kum çuvalları vardı 3 tane kaymasın diye o biraz engelliyodu ama Pirelli lastiklerde kayıyodu!
Fatih ford transit 120 lerin genel adeti o söyledğin kıçını başını oynatma ve düz yolda kayma.hafif bir rampada arka tarafına ağırlık koymazsan çıkaramazsın o araçları.Sebebide araçtaki tüm ağırlığın ön kupada bulunması sebebiyle arka tarafın rampada boşta kalması.Düz yoldada çok sürat yapmaya gelmez arka tarafı boşken o araçlar tophane patlıcanı gibi takla atar.Lastiklerle ilgili bir şey değil en kaliteli lastiğide koysan o tarz araçlarda dikkat etmek lazım.

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 07 Mart 2010, 11:44:36 »
Fotolar Mami de bana bir göndersin msn den. Bir daha yükleyelim fotoları açılmıyor fotolar Mamiii :)

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 07 Mart 2010, 12:16:09 »
Abi resimleri attım sana ama resimlerin boyutu büyük ondan biraz gec açılıyor bende ilk yükledigimde göremedim ama geldi sonra :)

Çevrimdışı fatih2193

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 07 Mart 2010, 12:24:23 »
Fatih ford transit 120 lerin genel adeti o söyledğin kıçını başını oynatma ve düz yolda kayma.hafif bir rampada arka tarafına ağırlık koymazsan çıkaramazsın o araçları.Sebebide araçtaki tüm ağırlığın ön kupada bulunması sebebiyle arka tarafın rampada boşta kalması.Düz yoldada çok sürat yapmaya gelmez arka tarafı boşken o araçlar tophane patlıcanı gibi takla atar.Lastiklerle ilgili bir şey değil en kaliteli lastiğide koysan o tarz araçlarda dikkat etmek lazım.
Biliyorum abi tranist 120 ler öyle ama PIRELLI den önce Başka bi marka vardı hangi markaydı bilmiyorum şimdi bi marka sölesem yalan olur.PIRELLI de daha çok kayıyodu!
T5 forever

Çevrimdışı fatih2193

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 07 Mart 2010, 12:27:56 »
Resimlerden birinde Golf1 in yanındaki yeni Vw T5 dikkatimi çekti güzel durmuşlar iki akraba :D
T5 forever

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 07 Mart 2010, 12:53:20 »
Abi harbiden özendim kaç aydır uğraşıyosun arabaya benide özendirdin vallahi :) Önceden alması zor arabaların peşinden koşardım şimdi olgunlaştıkça ister istemez ayağını yorganına göre uzatmak hesabı ortada!!! oradan gelen etkiyle şimdi tam Golf 1 hastası oldum benim kişiliğime/kriterlerime uygun bi araba olduğunu anladım! Allah arabanı hayırlı etsin inşallah! Takip ediyorum yaptıklarını ama şuana kadar harcadığın fiyat ne kadar topladınmı hiç? Masrafı ne kadar oldu yani!
teşekkür ederim Fatih.Allah hiç birimize kaza bela vermesin güzel günlerde kullanalım araçlarımızı.Aralık2009 da aldım aracı.kaporta boyası resimlerdende görüldüğü üzere 10 numara değil ama bi 8 eder durumda.Çürüğü çarığı olmayan bir araç.Aldığımdan beri araca verdiğim parayla birlikte 5000 i geçti.Ama iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum kendimce.eli ayağı düzgün mk1 lerin piyasasının 5000 civarında olduğunu düşünürsek benim aracı maliyetim devede kulak kalır.Zaten binmek için aldım ve elimden gelenin en iyisini yapmak için uğraştım.Bu araç bana 10000 e malolsa bile gözüm görmez.Benim tek istediğim marşa bastımı beni yolda bırakmasın beni mahçup etmesindi şu ana kadar çok şükür en ufak bir sıkıntı yaratmadı bana.Aracımı seviyorum ev almak gibi bir niyetim var bu sene.Sonrasında sıfır araçta alsam satmayı düşünmeyeceğim bir aracım var bu da beni mutlu ediyor :sevgi:

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 07 Mart 2010, 18:08:54 »
canım çıktı resimleri görmeye çalışırken :t
güzel gidiyor eline sağlık :sevgi:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 08 Mart 2010, 14:41:55 »
resimleri Mami yükledi :( Perşembe günü saat 9-10 arası mimarsinan muayene istasyonundan randevu aldım bakalım.muayene istasyonun önünde aracılar var 40 tl avantasını verecem uğraştırmasınlar orada beni ve böcüğü :) 23 ay gecikme cezası aylık 7 tl dan 161 tl+ 126 tl muayene ücreti+26 tl egzos emisyon battık gene :(

Çevrimdışı fatih2193

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 10 Mart 2010, 18:29:48 »
Eyvallah abi bende kendime bi düşünüyorum askerlikten sonra!
Bencede düzgün bir iş çıkarmışsın yani çok iyi topladın valla hep takip ediyorum. hayılısıyla bin inşallah!
T5 forever

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 12 Mart 2010, 12:05:34 »
çarşamba akşamı saat 6,30 da çıktım şantiyeden bakırköy ofise gitmem lazımdı bakırköyde tıkır tıkır çalışan araba stop etti :( orada çektim bir ara sokağa yayan gittim ofise işimi gördüm geldim aracın yanına uğraş dur çalışmaz bobinden gelen kabloyu çektim elektrik geliyor karbüratörün giriş hortumunu çektim bastım marşa benzin veriyor benzin otomatiği kafayı yiycektim.boğuldu herhalde dedim bekledim bastım çalıştı 200 metre gittim yine kaldı :( havada karardı bu ara mamiyi aradım dedim böle böle Allah razı olsun geldi bağladık caravellenin arkasına Sefaköye Atillanın dükkana gece gece açtırdık dükkanı söktük karbüratörü şamandıra yerinden çıkmış fazla benzin verip karbüratörden taşırıyormuş.boğuluyo bu sefer.neyse yaptık döndüm eve.dün sabah ne olur ne olmaz deyip zeytinburnu sanayisine gidip karbüratörcüme bi ayar daha çektirdim.oradan çıktım yola mimarsinan muayene istasyonuna geldim.Aracı adamı aradım el yaptı çektik ofisinin önüne.şeytan dürttü kaputu bir açtım aküden dumanlar çıkıyor :( apar topar söktüm attım aküyü dışarı :( yeni bir akü buldum orada bayıldım 110 tl taktırdım.şarjı bi ölçtürdüm 18 volt  :bekleriz: dediler burada olmaz bu sanayiye gidecen çektim şarj dinamosunun fişini sanayiye gittim.elektrikçiye girdim adam söktü dinamoyu sargılar hasar görmüş yatak alalım bi tane bulunmaz,konjektör alalım yok  :bekleriz: :bekleriz: elindeki hurda dinamolardan bir dinamoyu toparlayamadı akşam saat 16,30 akadar.allahın dağı muayeneyi geçtim eve dönemicem hava kararmadan toplayabildiğin kadar topla şunu döneyim dedim.bir tek egzos muayenesini yaptırıp geldim zeytinburnu sanayisine yolda Kuranı kerimi hatim ettim valla.topkapıdan yeni bir yatak ve konjektör aldık topladık 10 dakikada dinamoyu.Böcük 1 hafta sokağa çıkma cezalı  :bekleriz: :bekleriz: garajda yatacak.yapılırmı bu bana tam muayeneye gireceği sırada.nazar mı değdi ne tıkır tıkır çalışan araba dün resmen ağzma s...  >:( >:( >:(

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 12 Mart 2010, 13:01:34 »
takma kafaya ya, olur böyle şeyler...

geçen yaz da benzer şeyler benim başıma gelmişti. erdeğe gitmiştim, araba durduk yere hararet yapmaya başladı, kaputu bi kaldırdım, fan motoru aptal aptal dönüyo.. yampiri yumpiri olmuş. neyse aradım erşan abiyi, direk gittik bizim ustaya, e fan da bulamadık orda, ertesi güne kadar yattı sanayide. onu taktık, geri dönmek için yola cıktım, edincik içinde rampada hararet göstergesi sona vurmaz mı, oha noluyo dedim, aradım erşan abiyi,dedim böle böle, usta dinlene dinlene getir arabayı dedi. oraya gidince kaputu bi actık bunlar koptu direk :) meğer müşürün kablosu cıkmıs, motora değince sıcaktan ibre tavan yapıyomuş :) öğrendilk işte :)

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #165 : 12 Mart 2010, 13:16:57 »
Murat abi herzaman burdayım yanındayım ne günler için varız olur böl şeyler benim arabada da vardı gecen haftaya kadar jarz sorunu halledilecek şeyler bunlar sıkma canını Cezayı vermişsin zaten tamam çeksin cezasını  >:D sonrasında bakarsın sakin kafa ile :) Ama senin güzel bir Karbüratör bakman lazım aklında bulunsun....  ::)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 12 Mart 2010, 13:25:08 »
Geçmiş olsun Murat abi yazık olmuş nazar değmiş belli  :( Karb. ayarını kaça yaptırıyosun ?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #167 : 12 Mart 2010, 13:44:08 »
 Geçmiş olsun murat olur böyle vakalar sonuçta yılların yorgunlukları var biyerelerden çıkar.. O yüzden takma kafana ve herzaman yeni parça ile değişim yapmaya bakki ihtiyar yavaşta olca gencelsin..

İlkere bakma sen o edincik altında hep kalıyordu o arabayla.. Mezarlık var orda, ordan destursuz geçiyodu sanırım hep.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"