Gönderen Konu: ÜZÜLEREK SATTIM :(((  (Okunma sayısı 204676 defa)

Çevrimdışı benselo

• Profili Görüntüle
Ynt: artık benimde bir golf1 im var
« Yanıtla #210 : 28 Mart 2010, 10:23:37 »
kardeş hoş geldin bende yeniyim benimde ihtiyacım var bir ustaya :)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 29 Mart 2010, 10:41:44 »
kardeş hoş geldin bende yeniyim benimde ihtiyacım var bir ustaya :)
hoşbuldukta yeni olan sensin sanırım  ;D ;D ;D ben artık kaşarlandım burada ya  ;D ;D ;D

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 04 Nisan 2010, 12:13:39 »
Arkadaşlar karbüratörün üst kapağını söktüğümüzde içinde benzinin dolduğu havuz var onun içinde şamandıra var benzin havuza dolduğunda şamandırayı yukarı doğru kaldırıyor.Birde üst kapağın üstünde bir meme var yaklaşık 1,5 cm lik bir şey.Pimi var üstünde pim yukarı doğru bastığında memeyi kapatıyor.Üst kapağı karbüratörün üstüne kapattığımızda tam olarak şamandıranın üstüne oturuyor bu meme..Bu sayede benzinin havuza dolmasıyla yukarı doğru kalkan şamandıra memenin pimini yukarı doğru basıyor ve bu meme karbüratöre gelen benzini kesiyor.Ama benim karbüratör bazen kesmiyor o benzini ve arabanın boğulmasına yol açıyor.kafayı yiycem ya.1 haftadır gitmediğim yer kalmadı.Bir problem yoktu.dün üsküdar şantiyesine gittim karşıyada Sirkeciden hareme geçen feribota bindim.Allahtan feribotla geçmişim.Tam şantiyeye geldim 100 metre var üsküdarın göbeğinde stop ettik yine boğulup :( kenara atabildim kendimi bir 5 dk öylece bekledim.Karbüratördeki fazla benzin motorun sıcaklığıyla uçunca tekrar bastım marşa şantiyeye girdim.işlerimi hallettim yine hiç bir şey olmamış gibi eve kadar geldim karşıdan.Üst kapağın üstündeki memeden şüpheleniyorum feci şekilde benzini kesmesi lazım havuz dolduğunda şamandıra çalışıyor gelen benzin kesilmiyor.Bunuda arasıra yapıyor ve ne zaman yapacağı belli olmuyor.Acil yardım.Bu memeden bulunur mu değiştirsem düzelirmi veya aklınıza gelen başka bir sebeb varmı bunu neden yapıyor böcük?
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2010, 12:15:33 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 04 Nisan 2010, 12:23:33 »
bulursun o memeden vardır
ama ondan mı kaynaklanıyor düzelermi bilemem:D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 05 Nisan 2010, 01:08:22 »
Valla senin aracın karburatörünü görmedim ama benim uğraştığım jeneratör karburatörleri de aynı sistemle çalışıyor.Ya şamandıra iğnesinin veya yuvasının yüzeyinde bir bozukluk oluştu bu sebeble yakıtı kesemiyor(bu düşük olan ihtimal) ya da yakıt borusundan(depodan sonra filtre olduğundan depodan sonraki yakıt borusu)sürekli tortu geliyor bu parçacıklar iğne ile yuvası arasına sıkışınca da benzini kesemiyor akllıma bu ikisi geliyor.Birde şamandıra delinip içine benzin dolmuş olabilir onada bakılabilir
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #215 : 05 Nisan 2010, 11:50:17 »
 O geri dönüşüm iğnesini iyi bir kontrol et.. Zaten üst kapağı çıkarınca benzin girişininden azınla hava üfleyerek bunun kontrolünü yapabilirsin.. Geri dönüşüm kısmında bir tıkanıklıkta olabilir onuda kontrol et.. Şamandıra açık yada kapalı geri dönüşüm kanalından üflediğinde hava gelmesi gerek..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 08 Nisan 2010, 13:47:18 »
sanırım çözüldü Erşan dediğin gibi geri dönüşüm iğnesindeymiş problem.Ama söküp üfleyerek temizledim birde üst kapağın iğnenin olduğu taraftaki civata yalama olmuş tam sıkılmıyordu.sanırım kapak tam yerine oturmadığından şamandıra iğneye temas etmiyordu ve fazla benzin verip boğuyordu.Yalama olan civatayı değiştirdim 3-4 gündür bir problem yok. :D :D :D teşekkürler arkadaşlar.

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 08 Nisan 2010, 14:45:54 »
İşte kardeşlik böyle birşey :)  :sevgi:  :tamamdir

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 08 Nisan 2010, 14:53:31 »
 :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 08 Nisan 2010, 16:58:28 »
Geçmiş olsun  :tamamdir
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 08 Nisan 2010, 18:30:19 »
Teşekkürler arkadaşlar hepinizi seviyorum  ;D ;D ;D
Özetleyecek olursak;
1)Böcük  kolay kolay yolda kalmaz kalırsada sahibinin bir eşekliği mutlaka vardır  ;D
2)Böcük ilgi ve alaka ister bir kadından farkı yoktur ve bütün kadınlar güzeldir :)
3)Böcüğün duyguları vardır ve kendine has bir stili.Huyuna gidersen en iyi arkadaşı sen olursun ihmal edersen yolda perişan eder.
4)Böcüğün makyaj yapma gibi bir adeti vardır üzerine yeni bir parça takmazsam kapris yapar canından bezdirir  :bekleriz:
5)Ve bütün mk1 ler bir kadından farksızdır mk1 in varsa 2 hatunlu bir adamdan farkın yoktur  ;D ;D ;D ;D ;D
Hanım kıskanmaya başladı böcükle ilgilendiğin kadar benimle ilgileneceksin dedi geçen gün.Bir mk1 e sahipsen 2 kadını birden idare etmesini bileceksin   :p :p
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2010, 18:32:43 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 08 Nisan 2010, 18:36:22 »
Teşekkürler arkadaşlar hepinizi seviyorum  ;D ;D ;D
Özetleyecek olursak;
1)Böcük  kolay kolay yolda kalmaz kalırsada sahibinin bir eşekliği mutlaka vardır  ;D
2)Böcük ilgi ve alaka ister bir kadından farkı yoktur ve bütün kadınlar güzeldir :)
3)Böcüğün duyguları vardır ve kendine has bir stili.Huyuna gidersen en iyi arkadaşı sen olursun ihmal edersen yolda perişan eder.
4)Böcüğün makyaj yapma gibi bir adeti vardır üzerine yeni bir parça takmazsam kapris yapar canından bezdirir  :bekleriz:
5)Ve bütün mk1 ler bir kadından farksızdır mk1 in varsa 2 hatunlu bir adamdan farkın yoktur  ;D ;D ;D ;D ;D
Hanım kıskanmaya başladı böcükle ilgilendiğin kadar benimle ilgileneceksin dedi geçen gün.Bir mk1 e sahipsen 2 kadını birden idare etmesini bileceksin   :p :p
bunlarn hepsi zamanında başıma geldi :) hatun beni terketti :p

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #222 : 08 Nisan 2010, 20:26:02 »
bunlarn hepsi zamanında başıma geldi :) hatun beni terketti :p
Seninki sayılmaz sen bekar adamsın evli ol bak neler geliyo başına.. Ona aldığın parçalara verdiğin paraları bana vermessin der ona gösterdiğin ilginin %10 unu bana göstermessin der.. Halbuki hergünüm hanımla geçiyor haftada 1-2 kez araba ile.. Mk1 in kontağına bassam dert olur off allahım offf.. Araba ile biyerlere giderken mini kupurum diye sever başka zamanda nefret eder..  :t :t :t :t :t :t :t :t :t :t :t
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 08 Nisan 2010, 20:43:49 »
Seninki sayılmaz sen bekar adamsın evli ol bak neler geliyo başına.. Ona aldığın parçalara verdiğin paraları bana vermessin der ona gösterdiğin ilginin %10 unu bana göstermessin der.. Halbuki hergünüm hanımla geçiyor haftada 1-2 kez araba ile.. Mk1 in kontağına bassam dert olur off allahım offf.. Araba ile biyerlere giderken mini kupurum diye sever başka zamanda nefret eder..  :t :t :t :t :t :t :t :t :t :t :t
Heya o gün geldiğimizdede minicooper diyo dedim acaba başka bir araba dahamı var ama aranızda en çok benimkisini beğeniyomuş  8) Halbuki gelip yakından görse resimde herşey güzel görünüyor annem benim cabriodan nefret ediyor  bindiği zaman ayy bıktım şu arabadan artık diyo ufacık falan diyo marşa basıyorum içi gidiyo bayağı korkuyo helekiş yolda 80'e falan çıktığımızda ayy ne biçim bağırıyo bu araba böyle ya yarış arabasımı bu neya deyip duruyo bende iyicene gaza geliyom veriyom gazı veriyom gazı  :D
her zaman söylüyorum inanmıyolar HİSLİ ARABALAR HİSLİ VE SEVİMLİ  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???