Gönderen Konu: ÜZÜLEREK SATTIM :(((  (Okunma sayısı 204661 defa)

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
Ynt: artık benimde bir golf1 im var
« Yanıtla #224 : 10 Nisan 2010, 13:07:32 »
Demekki sadece benim başımda değilmiş herkes aynı dertten müzderip anlaşılan :)
Bindiği zaman seviyorum ben bu arabayı diyor ama son zamanlarda şu karbüratör olayı tuz biber oldu hep böyle sorun mu çıkartacak bu bize demeye başladı ulen dedim arabayı sanayiye götüremedim ki parasızlıktan kendim yapmaya uğraşıyorum arızanın nerede olduğunuda biliyorum ama alamadım 3 kuruşluk memeyi işte.eski memeyi temizleyip temizleyip koyuyorum üstüne.Esin ticarete sordum bugün yenisi var 5 tl dedi tüm tamir takımına 25 tl dediler.pazartesi alacağım bütün tamir takımını takacağım karbüratörün üstüne.düzelecek inş. o zaman.akşam zeytinburnundan dönüşte eve 100 metre kala yine yaptı numarasını.Boğulduk kaldık yine yolda.5 dk bekledikten sonra yine çalışıyor hiçbirşey olmamış gibi.getirdim evin önüne garajda söktüm karbüratörü.yine şamandıraya yakın olan civata gevşemiş o civatadan kaynaklanıyor üst kapak tam sıkışmıyor şamandıra memeye oturmadığı için yapıyor gibime geliyor.Olmadı pazartesi üst kapağı vereceğim tornacıya yeni diş atsın.memeyi çıkardım şamandırayı söktüm aldım cebime bugün aksaraya gidip alacaktımda şantiyede çok yoğunum pazartesiye kaldı.yarın gezmeye çıkamayacağız önümüzdeki hafta çözeceğim bu sorunu alamadım maaşı daha.bankaya dün eft çıkarmışlar pazartesi günü hesaba geçecekmiş.Bir şey değil işçiler ayaklandı bırakacağız işi böyle olmayacak diyorlar.2 Şantiyede yeni kuruldu ne varsa yiyor.Hakediş yapmaya başlasak düzelecek ama 2 ay sıkacaz dişimizi deyip oyalayıyorum adamları.  :bekleriz:
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2010, 13:16:34 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #225 : 11 Nisan 2010, 20:30:30 »
Arkadaşlar bugün toplayım dedim karbüratörü her bir şeyini hallettim gaz teli boşaldı nereye takacağım ben bu gaz telini acil yardım lütfen.KArbüratörün üst kapağında gaz telinin içinden geçtiği bir mekanizma var onu takıyorum aparatın ucunda tel boşta kalıyor nereye girecek bu ya onu bulamadım.karbüratörün gaz veren haraketli parçasına takılması lazım sanırım gaza basıldığında telin gerilmesiyle karbüratörün hareketli parçası benzin veriyor ama hareketli parçanın üstünde telin geçeceği bir yer bulamadım göremedim.Gece sökerken farketmedim nereden çıktı acaba bir parçasını düşürmüş olabilirmiyim karanlıkta.karbüratörü topladım gaz teli boşta kaldı çalıştıramıyorum böcüğü  :bekleriz:

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 04 Mayıs 2010, 12:10:43 »
konuyu hortlatayım bari :) bakırköy şantiyesi aldı başını gidiyor,üsküdar deseniz kabası bitti sabah 8,00 gece 23,00-24,00 çalışıyorum.Sizlerden ayrı kaldım bu yüzden kusuruma bakmayın ne olur :( Şirket aracını kullandığım için böcüğüde ancak pazar günleri yarım saat çalıştırıyorum garajda istirahatte zavallıcık.Karbüratörünün tamir takımı 20 gündür bagajda duruyor bırakamadım böcüğü bir türlü.Bu hafta ilk fırsatta bırakacağım sanayiye inş.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #227 : 04 Mayıs 2010, 12:17:52 »
Aman iş olsunda böcüklerimiz yatsın bende 1 haftadır kapısına dokunmadım..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 04 Mayıs 2010, 14:58:41 »
Murat abi istersen bende 34 pict 5 karbüratör var lazımsa yollayım sana ben geri verecem yoksa hurdacıya yada başka karbüratörde bakabilirim dilersen ama seninki toplanınca düzelicekse sorun yok  :melek: :sevgi: :tamamdir
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #229 : 04 Mayıs 2010, 18:21:57 »
Murat abi tamir takımını kaça aldın benimkisinede şart oldu karb. gitsem ne kadar sürer sökmek ayar vs ? Babama sordum yarım gününü alır dedi sürermi gerçekten bu kadarr  ???
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 04 Mayıs 2010, 19:13:37 »
iyi bir ustaysa 2 saatte her şeyiyle bitirir benim öyle olmuştu :D tabgi aksilik çıkmazsa:D
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2010, 19:13:59 Gönderen: ercijuana »

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #231 : 08 Mayıs 2010, 00:14:18 »
Murat abi tamir takımını kaça aldın benimkisinede şart oldu karb. gitsem ne kadar sürer sökmek ayar vs ? Babama sordum yarım gününü alır dedi sürermi gerçekten bu kadarr  ???
tamir takımını 25 tl ya aldım.Karbüratör kapağının üstündeki arızalı olduğundan şüphelendiğim memeye 10 tl dediler tüm tamir takımı o memede dahil 25 tl bende tamir takımını aldım.Ama vakitsizlikten ve parasızlıktan götürüp yaptıramadım ve böcüğün hala muayenesini yaptırıp ruhsatını alamadım daha ocak 15 ten beri.Çok üzülüyor ve moralim bozuluyor ama bu ay ne yapıp edip yaptırıp muayeneden geçirip trafiğe gideceğim.Daha olmadı bir süre trafikten çekmeyi düşünüyorum.Elim açılınca muayenesini yaptırıp trafikten ruhsatını çıkartırım.Noter satışından sonra 4 ay geçti inşallah trafikte bir sorun çıkarmazlar beni bu konuda aydınlatın lütfen ne yapmam gerekiyor:((( hala şantiyelerden bir hakediş yapamadık bu ay yapacağız ilk hakedişi maaşları alıyoruz ama parça parça para hiç oluyor.Bu yüzden yaptıramadım hiç bir şey.300 tl civarı muayenesi tutuyor trafiktede 150 gider herhalde.450-500 tl yı denkleştiremedim :( birde mühendisiz yani asgari ücretle çalışsak köprüden atlayacaz herhalde :(
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2010, 00:19:57 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 08 Mayıs 2010, 00:23:59 »
Murat abi istersen bende 34 pict 5 karbüratör var lazımsa yollayım sana ben geri verecem yoksa hurdacıya yada başka karbüratörde bakabilirim dilersen ama seninki toplanınca düzelicekse sorun yok  :melek: :sevgi: :tamamdir
erci şu karbüratörü bir müddet geri vermesende ayın 15 inde maaş alıp böcüğü sanayiye götürüp karbüratöre iyice bir baktıracağım.Tamir takımı düzeltecekse sorunu öyle kalırda bir problem yaşarsam usta bir baksın ne diyecek senden alırım o karbüratörü.

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 08 Mayıs 2010, 00:28:43 »
erci şu karbüratörü bir müddet geri vermesende ayın 15 inde maaş alıp böcüğü sanayiye götürüp karbüratöre iyice bir baktıracağım.Tamir takımı düzeltecekse sorunu öyle kalırda bir problem yaşarsam usta bir baksın ne diyecek senden alırım o karbüratörü.
Tabi ne demek  :tamamdir :sevgi:

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 16 Mayıs 2010, 11:43:04 »
Arkadaşlar dün sabah sanayiye gittim söktük karbüratörü yine pislik tıkamış memeyi komple temizledik taktık.Karbüratör girişinede 2 tane benzin filtresi koyduk bu sefer.Ustama yeni bir karbüratör alalım dedim murat altından karbüratör alıp taksak pislik geldikten sonra aynı problemi yaşayacaksın dedi.senin karbüratörde bir şey yok iyi durumda pislik geliyor tıkıyor sorun yaşıyorsun diyor.Benzin deposunu temizledik hala nerden geliyor pislik anlamadım gitti.Benzin deposuyla karbüratör arasındaki borularda tortular kalmış olabilirmi?umarım artık yapmaz sıkıldım iyice.10 gün sorunsuz geziyorum hiç olmadık yerde boğılup kalıyor.işin yoksa 10 dakika bekle uçsun benzin yola devam.Kafayı sıyırcam ya.düzeldi bakalım kaç gün problemsiz gezecez.Yine yaparsa zaten yeni bir benzin deposu,borular komple değiştireceğim.Aldığım benzinide bidonla alıp süzdükten sonra koyacam depoya.el mi yaman bey mi yaman :))))aha dahada olmadı lpg koyacam ya.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2010, 11:44:18 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 16 Mayıs 2010, 14:30:11 »
Su karburatör temızlıyıcılerınden fılan atınmı depoya hıc katkı yanı D
abi ben elımdeki karburatoru gerı göturuyorum oleyse :D umarım hallolmustur :D

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 16 Mayıs 2010, 14:52:02 »
Aklında bulunsun filtreyi karburatörün girişine en yakın yere koy yoksa karburatöre yine tortu gidebilir. ;)
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 16 Mayıs 2010, 16:51:56 »
Su karburatör temızlıyıcılerınden fılan atınmı depoya hıc katkı yanı D
abi ben elımdeki karburatoru gerı göturuyorum oleyse :D umarım hallolmustur :D
Erci teşekkür ederim biraz beklettim seni ama sen geri götür abi karbüratörü.şimdilik problem yok bakalım.karbüratör temizleyici benzine mi karıştırıyoruz alıp bir deneyim.