Gönderen Konu: ÜZÜLEREK SATTIM :(((  (Okunma sayısı 204579 defa)

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
Ynt: BÖCÜK PERİYODİK BAKIMA GİRDİ
« Yanıtla #392 : 31 Ağustos 2010, 23:56:57 »
:( Erşan esin ticarette takım kapı döşemelerine 70 TL dediler.Ben alacağım bu hafta.Ütü yaptığına değmez :) Tertemiz binersin.

benimkilere 90 ,dediler tanesine nası iş bu ya

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #393 : 31 Ağustos 2010, 23:58:11 »

Seninkiler altın kaplamadır bidaha sor :P
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #394 : 01 Eylül 2010, 00:01:00 »
Hayırlısı ama uzun yol yapçaksanda iyi yapmışın ama yağ konusunda üzüyosun böcüğü bak isterse motor üflüyor olsun isterse yağ yaksın ama yüksek oranlı yağ koyma sıkma motoru. 10/40 yada 15/40 tan yukarı koyma..
520 km miş ayvalık.arife günü önce izmite uğrayıp annemi alacağım.sonra bursaya geçeceğim.Gece bursada kalırım.Bayram namazını müteakip ayvalık kenardan kenardan :)oradada boş durmam 100-150 km gezeriz.nerden baksan 1200-1300 km yol yaparız gibime geliyor gidiş dönüş.Yağ konusuna gelince motoru yaptırdığımda 15/40 koymuştum 10000 km sonra değiştirirz demişti tamircim.KArtel contasından son 1-1,5 aydır sızdırıyor.Üstüne 1 litre yağ ilave ettim eksilttiğinden dolayı.Bugün kartel contasını değiştirdik ama çokta ince yağ koymak istemedim.iyidir 20/50 zaten sıkıştırmıyorum ki arabayı.en son 15/40 koyduktan sonra 6500 km gezmişim contadan eksiltip üstüne yağ  ilave etmek zorunda kalınca bugün yeniledim komple yağı.Faydası olur zararı olmaz :)

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #395 : 01 Eylül 2010, 00:05:31 »
Burak senin araba 4 kapı abim 90 az bile demişler  ;D ;D ;D ;D nereye sordun 90 tl ya kapı döşemesimi olur ya.70 tl çiftine dediler esin ticarette.seninkiler birde bizimkilerden küçük :) Eğer gerçekten öyleyse ben sana osb den 40 tl ye yaparım tanesini volkswagen bile gelir nereye yaptırdın der :)))
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2010, 00:09:47 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #396 : 01 Eylül 2010, 00:08:15 »
Valla ben yazayımda sonrası senin günahın. Bizim vw motorları sevmez 20/50 yi. Motor içerisinde çok ince bölgeler var burları yeteri kadar dolduramaz hatta sizdeki motorda subablara yağlama kanallarında ek dirsek ve boru ile transfer ediliyor yağ, Burlardan kalın yağ geçmesi geçikiyor ve buda zamanla subabların zarar görmesine ayar kaçırmasına sebep oluyor..

Bendeki sistemi hiç yazmayayım subablar ayarsız bizim shimler gittimi değiştirmek gerekiyor ama bu shimlerin arasına yağlama yapılıyor ve bu yağ kalınlığında işleri iyice karıştırıyor bizde. 15/40 tan yukarı koyarsam aracın subabları vurmaya başlıyor negüzel dimi :D
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2010, 00:10:58 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #397 : 01 Eylül 2010, 00:12:55 »
Valla ben yazayımda sonrası senin günahın. Bizim vw motorları sevmez 20/50 yi. Motor içerisinde çok ince bölgeler var burları yeteri kadar dolduramaz hatta sizdeki motorda subablara yağlama kanallarında ek dirsek ve boru ile transfer ediliyor yağ, Burlardan kalın yağ geçmesi geçikiyor ve buda zamanla subabların zarar görmesine ayar kaçırmasına sebep oluyor..

Erşan kafamı karıştırdın yarın indirtecen bana yepis yeni yağı ha  ;D ;D ;D En fazla alırım pistonu elime idare etsin bu seferlik ama bir daha yemez anadolu çocuğu.15/40 koyarım bir dahaki sefere :) teşekkür ederim uyarın için bilmiyordum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #398 : 01 Eylül 2010, 13:06:55 »
 Muratçım kafa karıştırmaca yok. Sende biliyorsun bizim motorlarımız seri makinalar sendeki 1100cc olmasına rağmen çok çabuk devirlenen bir makina o yüzden sıcaklık değeri 50 olan yağ bize kalın geliyor. Seri makina seri yağ  :tamamdir  Bu motorları çabuk öldürmek istiyorsan devamlı 20/50 yi dayayacaksın her 100 binde üfleteceksin makinayı..  Sen şimdi kullan dene bide 10/40 ı koy öyle dene arada nekadar fark olucağını kendinde göreceksin.. Bayram tatlısıda Castrol magnatech olsun :) :)

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #399 : 01 Eylül 2010, 15:20:29 »
Muratçım kafa karıştırmaca yok. Sende biliyorsun bizim motorlarımız seri makinalar sendeki 1100cc olmasına rağmen çok çabuk devirlenen bir makina o yüzden sıcaklık değeri 50 olan yağ bize kalın geliyor. Seri makina seri yağ  :tamamdir  Bu motorları çabuk öldürmek istiyorsan devamlı 20/50 yi dayayacaksın her 100 binde üfleteceksin makinayı..  Sen şimdi kullan dene bide 10/40 ı koy öyle dene arada nekadar fark olucağını kendinde göreceksin.. Bayram tatlısıda Castrol magnatech olsun :) :)

Valla Şu kesin kendi aracımda gördüm ve inandım 10 ,40 yag koydugumda sanki bir canavar var kaputun altında 20 50 koydugum zaman yokuşlarda bile zorluyo :) Motorumu yaptırım en kralı 10 40 abi onu koyarım sadece :)

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #400 : 01 Eylül 2010, 23:12:10 »
Seninkiler altın kaplamadır bidaha sor :P

altın kaplamamı bilmemde :D esin ticarete sordum abi :D

Çevrimdışı golf mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #401 : 02 Eylül 2010, 00:09:16 »
az kaldı benimde mk1 im gelicek bayramda sonra bu topikte okuduklarım cok yardımcı olucak.Mk1 e gönül veren herkeze teşekkürler.
bir sevda bizimkisi.mk1

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #402 : 17 Eylül 2010, 15:52:26 »
Arkadaşlar işlerimin yoğunluğundan giremiyorum siteye lütfen kusuruma bakmayın.Ama aklım hep sizlerde.Arife günü İstanbuldan Bursaya feribotla geçtik.Yenikapıdan Mudanyaya 1 saat 45 dakikada Mudanyadaydık.Bayram sabahı bayram namazını müteakip kahvaltımızı yapıp Ayvalıka hareket ettik.annem,eşim ve ben.Susurlukta ayran içmeye,Balıkesirde benzin almaya durduk derken yolda eğlene eğlene saat 14,30 da Ayvalıkta sarımsaklı plajlarından bir sonraki koy olan badavut koyuna geldik.Otelimize yerleştik.Otelin otoparkında odamızın balkonundanda görebileceğim bir yere böcüğü bıraktım.2. gün şeytan sofrası,cunda adası ve çevremizi tanıyalım gezisi yaptık böcükle.3.Gün tekne gezisindeydik.Pazar sabahıda kahvaltımızı yaptıktan sonra gerşi dönüş yoluna geçtik.Balıkesir,Bursa,Yalova,İzmitte annemi bıraktık.İstanbula döndük.Gidiş dönüş ve Bursada ve ayvalıkta gezdiğimiz km lerde dahil 1138 km yol yapmışız.Allaha şükür dönüş yolunda İzmitte karbüratöre gelen bir pislik yüzünden bir iki kere teklemesinden başka bir problem yaşamadık.Bundan sonraki hedefim önümüzdeki yaz karadeniz turuna çıkmak Böcükle :))))Herkesin geçmiş bayramını kutlarım.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #403 : 17 Eylül 2010, 15:54:22 »
eyw. abi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı TARGET

• daima golf 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #404 : 17 Eylül 2010, 16:27:52 »
Arkadaşlar işlerimin yoğunluğundan giremiyorum siteye lütfen kusuruma bakmayın.Ama aklım hep sizlerde.Arife günü İstanbuldan Bursaya feribotla geçtik.Yenikapıdan Mudanyaya 1 saat 45 dakikada Mudanyadaydık.Bayram sabahı bayram namazını müteakip kahvaltımızı yapıp Ayvalıka hareket ettik.annem,eşim ve ben.Susurlukta ayran içmeye,Balıkesirde benzin almaya durduk derken yolda eğlene eğlene saat 14,30 da Ayvalıkta sarımsaklı plajlarından bir sonraki koy olan badavut koyuna geldik.Otelimize yerleştik.Otelin otoparkında odamızın balkonundanda görebileceğim bir yere böcüğü bıraktım.2. gün şeytan sofrası,cunda adası ve çevremizi tanıyalım gezisi yaptık böcükle.3.Gün tekne gezisindeydik.Pazar sabahıda kahvaltımızı yaptıktan sonra gerşi dönüş yoluna geçtik.Balıkesir,Bursa,Yalova,İzmitte annemi bıraktık.İstanbula döndük.Gidiş dönüş ve Bursada ve ayvalıkta gezdiğimiz km lerde dahil 1138 km yol yapmışız.Allaha şükür dönüş yolunda İzmitte karbüratöre gelen bir pislik yüzünden bir iki kere teklemesinden başka bir problem yaşamadık.Bundan sonraki hedefim önümüzdeki yaz karadeniz turuna çıkmak Böcükle :))))Herkesin geçmiş bayramını kutlarım.

Geçen sene aynı yerleri bende gezdim benim araçla (sarımsaklı,badavut,cunda,şeytan sofrası) güzel yerler. seninde geçmiş bayramın mübarek olsun abi  :tamamdir :sevgi:
vw golf 1980 diesel GLD

URL=http://img31.imageshack.us/i/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg/]http://img31.imageshack.us/img31/152/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg[URL=http://g.imageshack.us/im

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #405 : 24 Eylül 2010, 14:59:55 »
Ön sağ jantta anormal ısınma var bir kaç gündür neden yapabilir?Benim aklıma gelen bilya dağılmaya başlamış olabilir veya merkez biraz sıkı takılı kalmış olabilir diye düşünüyorum ama vakitsizlikten götüremedimde sanayiye.öyle aşırı bir ısınmada yapmadığına önemsemiyorum ama dahada büyüyecek ısınması diyede düşünmüyor değilim yani.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2010, 15:01:11 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »