Gönderen Konu: komple boyalı golf ıv  (Okunma sayısı 6505 defa)

Çevrimdışı smyrna_35

• Profili Görüntüle
komple boyalı golf ıv
« : 18 Şubat 2010, 11:41:38 »
merhaba arkadaşlar herkese öncelikle benim 2001 model 1,6 comfortline metalik mavi golfüm var arabamı satmak istiyorum ama komple boyalı aracım vernik atmasından dolayı kazası yoktur kesinlikle acaba ne kadar fiyata satabilirim eskişehirde aracım

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
Ynt: komple boyalı golf ıv
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2010, 11:48:03 »
hocam şahsen boyayı kafaya takma derim kaportacılar araçta kaza olup olmadığını anlarlar nasıl olsa.. çok fiyat kırma derim.

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2010, 11:55:49 »
500TL değer kaybına uğrar en fazla bence. Ama galerilere verirseniz onlar öldürür fiyatı.

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2010, 12:08:31 »
Komple boyalıysa 1.000 TL kadar fiyatı düşer, araçtan iyi anlayan birisi bunu göze alır, ama kimisi de pat diye aracı alır. Zaten kazalı darbeli bir araç hem macunlu olacağından boyacı bunu çok rahat anlar, dalgalı dalgalı görünür sac, macun yoksa da aracın keyfi boyandığı anlaşılır, bence aracı satarken boyalı olduğunu yazmayınız eğer soran olursa söylersiniz.

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2010, 12:10:57 »
Hiç bir boya fabrika boyası gibi olmuyor malesef.Bu dalgalanma olayı neden oluyor.Servisten mesela boyanmamış çamurluk alınıyor.Bu boyanırken de macun sürülüyor mu?

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2010, 14:32:49 »
Hiç bir boya fabrika boyası gibi olmuyor malesef.Bu dalgalanma olayı neden oluyor.Servisten mesela boyanmamış çamurluk alınıyor.Bu boyanırken de macun sürülüyor mu?
Astar boyalı oluyor onlar.Macun darbe olan veya çürüyen kısımlara yapılır.Düzeltmek için.
Das auto.

Çevrimdışı tomcsd

• GOLF; tutkudur herkes binmez, binemez...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2010, 13:57:59 »
Komple boyalıysa 1.000 TL kadar fiyatı düşer, araçtan iyi anlayan birisi bunu göze alır, ama kimisi de pat diye aracı alır. Zaten kazalı darbeli bir araç hem macunlu olacağından boyacı bunu çok rahat anlar, dalgalı dalgalı görünür sac, macun yoksa da aracın keyfi boyandığı anlaşılır, bence aracı satarken boyalı olduğunu yazmayınız eğer soran olursa söylersiniz.

Araçta ne olduğunu açıkça yazması daha uygun olur soran olursa söylersin diye birşey yapması pek etik olmayacaktır... Aralık ayında aracımı sattım ve aracı almak için 10 saat yol geldi bir arkadaş... Ben aracımda ne var ne yok anlattım ona göre geldi ekspertiz raporu bile istemedi.!!
GOLF; tutkudur herkes binmez, binemez...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2010, 15:06:18 »

Buna katılmıyorum ben. Eğer tampon gibi sıfır bir parçayı boyatıyorsanız, fabrikadan daha iyi bile boyuyorlar.
İşin içine macun girince çirkinleşiyor.
O da kaportacının sanatı işte.
Düzgün iş yapıyorsa minimum macunla, kız gibi olur araba.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)