Gönderen Konu: sinyal kafasına göre çalışmamazlık yapıyor  (Okunma sayısı 9336 defa)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
sinyal kafasına göre çalışmamazlık yapıyor
« : 23 Şubat 2010, 13:15:11 »
merhaba arkadaşlar

sinyal verdiğimde sol ön farın içindeki bazen yanmıyor bazen yanıyor küçük yan sinyal ve arka stopun içindeki çalışıyor ön çalışmamazlık yaptığı zaman göstergedeki sinyal işareti olan yeşil ok daha hızlı yanıp sönmeye başlıyor temassızlık olacağını düşündüm ama kendi kendine çalışıyor sonra çalışmıyor bir kaç sefer diğerleri çalışırken o çalışmıyor sonra kendi kendine yine düzeliyor durduğu yerde denedim seyir halinde de aynısını yapıyor gerçi ama belki seyir halinde temas alır çalışır diye durduğu yerde denedim

sinyal kolu bozulmuş olabilir mi ?sökmeden anlaşılır mı?
far sökmek kolay bir iş midir?akü var tam önünde çalışma alanı yok akü de sökürlürse bilgisayara bağlatmak gerekir mi?
öndeki sinyal lambası bozulmuş olabilir mi? (sadece ampül değil farın içindeki)

Şimdiden teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2010, 13:16:20 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: sinyal kafasına göre çalışmamazlık yapıyor
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2010, 15:14:13 »
büyük ihtimalle ampul bozuktur yada duyuniçindeki bacak eğrilmiştir sen bile yapabilirsin ama yapamam dersen oto elektrikçisi 5 dakikada halleder

Çevrimdışı mzfozt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2010, 17:56:22 »
Oto elektirkçisi halleder. bende de silecek ve sinyal sorun yapıyordu. Sigortadan halletmişti

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2010, 23:20:11 »
saolun arkadaşlar
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı yılmadan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2010, 10:25:16 »
kardeş aynı sorun bende de oldu sorun farın ampülü siyah bir çubuğa takıyorsun ve o çubuğu farın içindeki yuvaya oturtuyorsun farın içinde temas eden yer ya yerinden çıkıyor yada yerinden oynuyor sonuç olarak ben tamirciye götürdüm farı söktü sökülmeden olmuyor tabi farı sökmek için tampon ve ön panjur söküldü farın içinde ampülün geçtiği yuvayıda söktü üç tane yıldız vida tutuyor güzelce yerine otutturdu ve sıcak silikonladı yerinden çıkmasın diye çünkü ampülün değiştirilirken çok nazik takılması gerekiyo yoksa yerinden çıkıyo benimki bu şekilde yapıldı ve bi sorun şu an yok 50 tl'ye yaptırdım.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2010, 18:01:03 »
kardeş aynı sorun bende de oldu sorun farın ampülü siyah bir çubuğa takıyorsun ve o çubuğu farın içindeki yuvaya oturtuyorsun farın içinde temas eden yer ya yerinden çıkıyor yada yerinden oynuyor sonuç olarak ben tamirciye götürdüm farı söktü sökülmeden olmuyor tabi farı sökmek için tampon ve ön panjur söküldü farın içinde ampülün geçtiği yuvayıda söktü üç tane yıldız vida tutuyor güzelce yerine otutturdu ve sıcak silikonladı yerinden çıkmasın diye çünkü ampülün değiştirilirken çok nazik takılması gerekiyo yoksa yerinden çıkıyo benimki bu şekilde yapıldı ve bi sorun şu an yok 50 tl'ye yaptırdım.

saolasın açıklama için  şimdilik elletmemeye karar verdim
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı polotik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2010, 19:16:50 »
maverick.aynı olay bende de oldu. sol kol takılma yapar gibi hızlı attırıyordu sinyali,kimi zaman da çalışıyordu. ustama verdim elektrikçiye goturdu
10 dk.ya geldi 10 tl verdim,şimdi kac aydır kullanıyorum sıkıntı yok. ampul değişmiş,sıkıntı yapacağın bir iş değil,yaptır kurtul. sinir bozucu oluyor o sinyalin hızlı atması.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2010, 19:59:38 »
maverick.aynı olay bende de oldu. sol kol takılma yapar gibi hızlı attırıyordu sinyali,kimi zaman da çalışıyordu. ustama verdim elektrikçiye goturdu
10 dk.ya geldi 10 tl verdim,şimdi kac aydır kullanıyorum sıkıntı yok. ampul değişmiş,sıkıntı yapacağın bir iş değil,yaptır kurtul. sinir bozucu oluyor o sinyalin hızlı atması.

çok haklısın bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ne zman çalışacağı da belli değil yaptırmak en iyisi :) teşekkür ederim
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2010, 09:46:06 »
arkadaşlar ben hala sinyali yaptırmadım ama bir şey fark ettim sanki bozuk olan sinyalin far camı buğu yapmış sinyalin soketinin vb bir yerinin çıkması sebebiyle buğu yapabilir mi? bu buğu nasıl temizlenir giderilir? yeni konu açmak istemedim buraya yazdım şimdiden teşekkürler
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2010, 08:33:14 »
Arkadaşlar sinyal sorunu Çözüldü Çok Şükür  yılmadan nickli arkadaşın dediği gibi tampon ve panjur söküldü sinyalin lambası değişti sorun benim tahminimce tampon sökülmeden de hallolurdu ama söküldü ne yapalım sağlık olsun arkadaşlar böyle sorununuz olursa aklınızda bulunsun sinyal lambasının takıldığı siyah plastik parçanın üstündeki tırnaklar oksit yapmış olabilir benim lambayı değiştiler taktılar filan hala kafasına göre yanıyordu bende aldım kazıdım tırnakları oldu ama far sökülmüştü malesef aklıma sonra geldi birde tamponu söktürürken dikkat edin tampon sürgülü diye geçiyor yandan kaktırararak çıkartmaya çalıştılar çok zor ve yıpratıcı oldu tüm vidalar söküldükten sonra kendinize doğru tamponu çekince gelmesi lazım yoksa ya vida kalmıştır ya da başka bir problem vardır benimkinde saolsun usta parçada arttırdı galiba vidalarıda yanlış yerlere taktı galiba aman siz dikkat edin aklınızda bulunsun uyarmak istedim arkadaşlar sizleri uzun oldu biraz
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 11:05:35 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2010, 13:22:29 »
Benim sinyallerde bi ara hızlı yanıp sönmeye başladı.Fakat çalışmayan ampül yoktu.Sorun 4lü flaşör düğmesinden çıkmıştı düğmeyi değiştim halloldu.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..