Gönderen Konu: bagajdan giren su  (Okunma sayısı 23240 defa)

Çevrimdışı ziyacoskun66

• Profili Görüntüle
bagajdan giren su
« : 27 Şubat 2010, 11:26:21 »
selam arkadaşlar
aranıza yeni katıldım.2001 model 1.6 golf comfortline arabamın bagajın sol tarafınden su alıyor.bu su arka koltukların altına kadar iniyor.
birkaç özel servise gösterdim bulamadılar.yardımcı olabilirseniz sevinirim.ben uşakta otoruyorum.yetkili servis yok.
http://img225.imageshack.us/img225/6120/03012010003.jpg

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
Ynt: bagajdan giren su
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2010, 12:29:17 »
geçmiş olsun.su alma sorunu yaşayan arkadaşlar vardı.onlar nasıl çözdü bilmiyorum ama sana yardımcı olabilirler sanırım.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2010, 14:42:30 »
Arkadaşımın skoda oktaviası var aynı sorunu yaşadı, arka bagaj fitillerinin kaçırdığını saptadılar, fitiller değişince düzeldi. :)

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2010, 20:40:38 »
fener al bagaja gir bir kisi kapasin ve disardan hortumla ssuyu tutsun eminim bulursun :D baska yok ise yok arkadaslarin dedigi gibi fitillere bakman gerek.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2010, 20:46:55 »
fener al bagaja gir bir kisi kapasin ve disardan hortumla ssuyu tutsun eminim bulursun :D baska yok ise yok arkadaslarin dedigi gibi fitillere bakman gerek.
Doğru, zaten biz de tam dediğin gibi yaparak bulduk, su çeşme gibi akıyodu ;D

Çevrimdışı 42vl339

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2010, 13:26:15 »
arkadasım benımde aynı sorun vardı sol arka stop lambasının altında keçe var o yokmus ondan alıyormus cıkmacılardan 1 liraya aldım taktım şimdi a.şükür bişey yok

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2010, 16:10:40 »
stoplardan, bagaj fitillerinden veya anten dibinden alır o bölgeye suyu
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2010, 19:01:06 »
golf stoplarda su alabiliyor. stopların arkasında plastik conta gibi birşey var. eğer daha önce stoplarınız söküldüyse yerine oturmamış olabilir, veya deforme olmuştur

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2010, 20:56:31 »
arkadaşım bagaja şurdanda su girebiliyor üst sunroofun su tahliye borusu arka sol ve sag camurluğun ordan aşagı veriliyor ben sunroffan gelen boru camurlugun orda lastik bi parça var çamurlugun iç kısmındaki saç a monteli bundan çıkmış borunun uçu ve bagaja ve arka koltuk önüne su doluyor ve sol ön tarafa kadar gidiyormuş halletik. arabanın altına yat bak ordan görünüyor usta ordan monte etti bagaj içinedeki stopların yanındaki döşemeleri çıkartırsanda görebilirsin boruyu. ama alttan bakmak daha iyi

Çevrimdışı alican70

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2010, 23:52:00 »
ön sılecek ızgarasının altındakı haznede su  bırıkmısse tahlıyesı tıkanmıssa oda arka paspasın oraya suyu gonderıyor benım asıma geldı

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2010, 00:03:40 »
golf 4 ne kadar su alan bir araba yaa
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2010, 09:55:09 »
golf 4 ne kadar su alan bir araba yaa

Katılıyorum kardeşş sana aynı sorun bende de var golflerde kronik bi sorun sanırım bu... Bi türlü geçmiyo. İlk gittiğim yer lpg hortumlarının geçtiği yerden geliyor dendi ve silikonla kapattık dediler sorun çözüldü tamamdır diip bekledim yağmur yağmasını.. Yağmur yağdı ve içerisi su..:(.. İkinci gittiğim yer abi ön cam oynuyo senin dedi alttan ızgaradan giriodur kesin su dedi camı söktürüp tekrar taktırdık yine bekledik yağmur yağmasını..Yağmur yağdı ve içerisi su..:(.. Camdan die camı boştan yere döktüren ustaya tekrar gittim ve acele etmeyin abi dedim 1-2 hafta ne kadar kalırsa kalsın dedim yeterki çözülsün dedim ve arabayı bıraktım.. 1 hafta sonra aldım aracı bu sefer kaput açma telinin geçtiği yerden içeeri su alıyodu hallettik dediler..Yağmur yağdı ve içerisi su..:( Sırf bu yüzden o kadar özenle aradığım 1 yıldır beklediğim aracımdam soğudum resmen..Az bi su olsa hani yine bişe olmazda kürek kürek su atıyorum arabadan arkadaşlar.. Bu sorunu kesinn çözebilir diyebileceğiniz bi usta varsa ankarada tanıdığınız bildiğiniz deneyebilirim..Teşekkürler İyy Günlerr..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #12 : 29 Aralık 2010, 10:03:25 »
Katılıyorum kardeşş sana aynı sorun bende de var golflerde kronik bi sorun sanırım bu... Bi türlü geçmiyo. İlk gittiğim yer lpg hortumlarının geçtiği yerden geliyor dendi ve silikonla kapattık dediler sorun çözüldü tamamdır diip bekledim yağmur yağmasını.. Yağmur yağdı ve içerisi su..:(.. İkinci gittiğim yer abi ön cam oynuyo senin dedi alttan ızgaradan giriodur kesin su dedi camı söktürüp tekrar taktırdık yine bekledik yağmur yağmasını..Yağmur yağdı ve içerisi su..:(.. Camdan die camı boştan yere döktüren ustaya tekrar gittim ve acele etmeyin abi dedim 1-2 hafta ne kadar kalırsa kalsın dedim yeterki çözülsün dedim ve arabayı bıraktım.. 1 hafta sonra aldım aracı bu sefer kaput açma telinin geçtiği yerden içeeri su alıyodu hallettik dediler..Yağmur yağdı ve içerisi su..:( Sırf bu yüzden o kadar özenle aradığım 1 yıldır beklediğim aracımdam soğudum resmen..Az bi su olsa hani yine bişe olmazda kürek kürek su atıyorum arabadan arkadaşlar.. Bu sorunu kesinn çözebilir diyebileceğiniz bi usta varsa ankarada tanıdığınız bildiğiniz deneyebilirim..Teşekkürler İyy Günlerr..

vayy anasını! yazık günah yaa.. benim bildiğim tekk şey ön çamurlukların orada 1 TL büyüklüğünde su tahliye kanalları var. onlar tıkandığı zaman  polen filitresinin oradan su alır genelde..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #13 : 29 Aralık 2010, 10:33:08 »
Polen filtresi 1
Sunroof tahliyeleri 2
Bir de bir konu vardı kapılarla ilgili olan.

Onun dışında çözümle gelen olmadı :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)