Gönderen Konu: bagajdan giren su  (Okunma sayısı 23237 defa)

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
Ynt: bagajdan giren su
« Yanıtla #28 : 29 Aralık 2010, 16:55:09 »
ayağıma su geliyo ne demek.
Resmen delik var arabada.
Çok ciddiyim. Olmazsa gelir döveriz.

Bu sitedende çok övmüşlerdi ustayı gittik işte daha önce bakımlarını falan da yaptırmıştım. Su olayında da gittiğimde bunlar oldu işte. TEkrar gidip ne diyim adama.. Acele de etme dedim kaç kere ama sonuç bu işte..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 29 Aralık 2010, 17:25:23 »
aracın altında tapalar var yanılmıyorsam, onlar falan mı çıktı yerinden acaba.
hareket halindemi geliyor su, dururken de geliyormu
polen filtresini takmaktan aciz ustalar var memlekette, filtrenin yuvası falan mı kırık yoksa
ön çamurlukta davlumbazın altında sanırım tahliye olması lazım onlar tıkalı olabilir.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 29 Aralık 2010, 17:39:38 »
:bekleriz: hee tüm sanayiyi indir koray valla    :D

.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 29 Aralık 2010, 17:42:53 »
:bekleriz: hee tüm sanayiyi indir koray valla    :D

:tamamdir yaparr  :bekleriz:

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 29 Aralık 2010, 17:43:22 »
aracın altında tapalar var yanılmıyorsam, onlar falan mı çıktı yerinden acaba.
hareket halindemi geliyor su, dururken de geliyormu
polen filtresini takmaktan aciz ustalar var memlekette, filtrenin yuvası falan mı kırık yoksa
ön çamurlukta davlumbazın altında sanırım tahliye olması lazım onlar tıkalı olabilir.

Hareket yok sabit yağmur yağınca oluyor. Korayın hortum yöntemini bi deneyimde baktım olmazsa her yerini söküp bakacam artık.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #33 : 29 Aralık 2010, 17:47:52 »
Durduk yerde geliyorsa çok kolay bulursun  ;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı halileh15

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Aralık 2010, 22:43:01 »
bende de aynı sorun vardı bir türlü bulunamadı sorun meğerse arka cam yıkama suyunun gittiği boru su sızdırıyomuş ta oradan o su arka koltukların önüne paspasın olduğu yere akıyomuş allahtan sorun halloldu da kurudu.

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 30 Aralık 2010, 09:44:50 »
bende de aynı sorun vardı bir türlü bulunamadı sorun meğerse arka cam yıkama suyunun gittiği boru su sızdırıyomuş ta oradan o su arka koltukların önüne paspasın olduğu yere akıyomuş allahtan sorun halloldu da kurudu.

Vayy değişik bi yer daha.. Boşuna dememişler su akar yolunu bulur die doğruymuş demekk ki..Acaba o boru nerelerden geçio arka cama ulaşana kadar..

Çevrimdışı blackmagic21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 01 Ocak 2011, 16:59:23 »
Sevgili arkadaşım benim golf ümünde sol arka ayak basma yerine sürekli su alıyordu. vallahi bende soğumuştum sonra ön koltuklara kayıyordu, 1 sene sorunu bulamadık. benimkinin hiç kazası olmadığı halde cumbur cumbur su doluyodu sol taraf, acaba dedik fitillerdenmi su alıyo, ama fitillerde sorun yok her yağmurdan sonra özellikle arabanın önü bayır aşağı geldiğinde daha çok doluyodu, ve bayır yukarı bıraktığımdada doluyodu. bayır yukarı bıraktığımda dolmasının sebebi ön camın altındaki su giderleri tıkanmış ve silikonu attırmış içeri su taşıyormuş damla damla dreksityonun altından damlıyodu bunu hallettik tam su alma belamızdan kurtulduk derken, yamurdan sonra gene aldı ama bu sefer arabanın önünü bayır aşağı bıraktığımda alıyordu, bayır yukarı bıraktığımda almıyodu. bayır aşağı braktığımızda su almasının sebebini hiç bi tamir ci çözemedi 3 tamirciye falan götürdük. ve sorunu birgün arabayı temizlerken buldum. senin sorununda kesin bundandır çünki arka koltukların altından yürüyodu bizimkide  çözüm: arabanın arka stop lambalarının altından bi su giderleri var mesela yukarıdan su dök bagaj kapağının kenarlarından girip stop lambasının içindeki su giderlerinden gidiyor. ve bunu bagaj kapağını açıpda bir dene o yoldan su dök stop lambasının içine nasıl girdiğini göreceksin, ve merak ettim bu su nereye gidiyor diye ; sonra arabanın ilk yardım gözü var bagajda solda orayı açtım tam dibini elledim bi ıslaklık hissettim. sonra tornavidayla ilk yardım malzemelerini söktüm ordan ki halıflexi çıkarabileyim diye sonra halı flexi çekiştirdim bi baktımki dibine bi hazne var ve stoptan giren su burda birikiyor ve gideri tıkanmış ve arabayı bayır aşağı bıraktığın anda da sular kenardan kedardan soldan sıza sıza kayıyor ve koltuğun altından yürüyor. sonra orda bi tıpa vardı haznede tıpayı bir açtım bütün sorunlar çözüldü. aynı olay sol taraftada olabilir orayıda kontrol etmeni tavsiye ederim. arkadaşım okadar rahatladımki artık sinirlerim bozulma aşamasına gelmişti şu dertten sende kurtul diye yazmak istedim ve daha çok başına gelenler sorunlarını çözerler inş. kolay gelsin...

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 02 Ocak 2011, 15:20:26 »
Sevgili arkadaşım benim golf ümünde sol arka ayak basma yerine sürekli su alıyordu. vallahi bende soğumuştum sonra ön koltuklara kayıyordu, 1 sene sorunu bulamadık. benimkinin hiç kazası olmadığı halde cumbur cumbur su doluyodu sol taraf, acaba dedik fitillerdenmi su alıyo, ama fitillerde sorun yok her yağmurdan sonra özellikle arabanın önü bayır aşağı geldiğinde daha çok doluyodu, ve bayır yukarı bıraktığımdada doluyodu. bayır yukarı bıraktığımda dolmasının sebebi ön camın altındaki su giderleri tıkanmış ve silikonu attırmış içeri su taşıyormuş damla damla dreksityonun altından damlıyodu bunu hallettik tam su alma belamızdan kurtulduk derken, yamurdan sonra gene aldı ama bu sefer arabanın önünü bayır aşağı bıraktığımda alıyordu, bayır yukarı bıraktığımda almıyodu. bayır aşağı braktığımızda su almasının sebebini hiç bi tamir ci çözemedi 3 tamirciye falan götürdük. ve sorunu birgün arabayı temizlerken buldum. senin sorununda kesin bundandır çünki arka koltukların altından yürüyodu bizimkide  çözüm: arabanın arka stop lambalarının altından bi su giderleri var mesela yukarıdan su dök bagaj kapağının kenarlarından girip stop lambasının içindeki su giderlerinden gidiyor. ve bunu bagaj kapağını açıpda bir dene o yoldan su dök stop lambasının içine nasıl girdiğini göreceksin, ve merak ettim bu su nereye gidiyor diye ; sonra arabanın ilk yardım gözü var bagajda solda orayı açtım tam dibini elledim bi ıslaklık hissettim. sonra tornavidayla ilk yardım malzemelerini söktüm ordan ki halıflexi çıkarabileyim diye sonra halı flexi çekiştirdim bi baktımki dibine bi hazne var ve stoptan giren su burda birikiyor ve gideri tıkanmış ve arabayı bayır aşağı bıraktığın anda da sular kenardan kedardan soldan sıza sıza kayıyor ve koltuğun altından yürüyor. sonra orda bi tıpa vardı haznede tıpayı bir açtım bütün sorunlar çözüldü. aynı olay sol taraftada olabilir orayıda kontrol etmeni tavsiye ederim. arkadaşım okadar rahatladımki artık sinirlerim bozulma aşamasına gelmişti şu dertten sende kurtul diye yazmak istedim ve daha çok başına gelenler sorunlarını çözerler inş. kolay gelsin...

Teşşekkürler arkadaş bi pazar gunüm var bugünde mesai var çalışıyorum şansa bak ya.. Cuma yılllık izne çıkıorum neyse günlerce arabayla uğraşabilirim. Tekrarr tşekkürler verdiğin bilgiler için..

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #38 : 03 Ocak 2011, 12:22:42 »
@blackmagic21
Güzel bilgiler vermişsin.  :tamamdir
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı blackmagic21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 03 Ocak 2011, 18:40:00 »
Rica Ederim Arkadaşlar Sorun Hepimizin Sorunu :D