Gönderen Konu: Taş izi ve çizik giderme  (Okunma sayısı 24802 defa)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Taş izi ve çizik giderme
« Yanıtla #28 : 19 Mart 2010, 21:48:09 »
bugün turtle wax orıgınal car wax diye geçen bi ürünü aldım önce buzdolabı üzerinde denedim :D güzel sonuç verdi bi takım cizikler gitti pürüssüz tabaka oluşmuş sanki ince bi tabaka oluşmuş öyle bir his geldi elime bi kısmına uyguladım diğer kısımlardan hemen ayırt edilebiliyor :) yarında araçta uygulamayı düşünüyorum sonuçları yazıcam buraya
« Son Düzenleme: 19 Mart 2010, 21:49:06 Gönderen: serhat »
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Mart 2010, 01:11:50 »
fosilci arkadaşım teşekkür ederim bende cila olarak amway'in cilasını kullanıyorum ama derin çiziklerde çok fayda etmiyor..birde su tutunca aynı etk, oluyorsa arabayı hep silmeye gerek yok demekki malum araç koyu renk..Bu arada temmuzun başında ankara'ya geliyorum bir buluşma ayarlansa harika olur hem arkadaşlarla tanışmış oluruz..

Serkan kardeş derin çiziklere yapacak çok fazla bişi yok zaten arabanın boya katmanı 3-4 aşamadan oluşuyor. Kullandığın marka nasıl bir cila bilmiyorum ama benim şimdiye kadar denediklerim arasında en iyisi bu kullandıkdan sonrada rahatca anlıyabiliyorsun arasındaki farkı ankaraya gelmeden önce msj atarsın özelden bulusma ayarlamaya calısırız

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 20 Mart 2010, 01:16:34 »
bugün turtle wax orıgınal car wax diye geçen bi ürünü aldım önce buzdolabı üzerinde denedim :D güzel sonuç verdi bi takım cizikler gitti pürüssüz tabaka oluşmuş sanki ince bi tabaka oluşmuş öyle bir his geldi elime bi kısmına uyguladım diğer kısımlardan hemen ayırt edilebiliyor :) yarında araçta uygulamayı düşünüyorum sonuçları yazıcam buraya

Serhat resimlerini eklemeni isteriz ona göre.

Eger cilanın azda olsa farkını görmek istiyorsan aracını iyice bi yıka veya yıkat sonrasında ön kaputa biraz su dök yarim litre kadar bakalım su ne derece akacak :) büyük ihtimal akmıyacak :) Cilanı sürdükden sonraön kaputa tekrardan suyu dök o zaman cilalı ve cilasız arabanın farkını göreceksin ve mutlaka arabanın kaportası sogukken yap sıcakken uygulama yapma elinden geldigi kadarda ince sür eger benim yolladıgım videolar gibi cekebilirsen oda cok güzel olur.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Mart 2010, 14:57:57 »
dediklerinizi yapıcam videoyada çekicem uygulamadan önce ve sonra ama bu buzdolabı benim için çok güzel deneme tahtası oldu :D su kayıyo üzerinden :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Mart 2010, 15:00:46 »
dediklerinizi yapıcam videoyada çekicem uygulamadan önce ve sonra ama bu buzdolabı benim için çok güzel deneme tahtası oldu :D su kayıyo üzerinden :)

Serhat yaklaşık her cilada su kayar fakat bu sürdügün cilanın iticiligi önemli suyu ne derecede üzerinde barındırmıyor ne derece güneş ışınlarına karşı koruyor bunların hepsini gözle bazen göremeyiz ama su iticiliginde cilanın kalitesini rahatlıkla verebilirsin bu garanti :)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 20 Mart 2010, 15:03:24 »
arkasında ufak oksitlenmelerini oluşan korozyonları giderir güneş ışığına karşı koruma sağlar 3-4 yıkama kadar kaldığınıda söyledi aldığım yerdeki kişi yani yaklaşık ayda bir yapsam (söylenen doğruysa yeterli)bi sorum olacak pamuklamı uygulamam daha iyi yoksa yüzde yüz pamuklu bezlemi?
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 20 Mart 2010, 16:15:15 »
arkasında ufak oksitlenmelerini oluşan korozyonları giderir güneş ışığına karşı koruma sağlar 3-4 yıkama kadar kaldığınıda söyledi aldığım yerdeki kişi yani yaklaşık ayda bir yapsam (söylenen doğruysa yeterli)bi sorum olacak pamuklamı uygulamam daha iyi yoksa yüzde yüz pamuklu bezlemi?

Serhat bölge bölge yapacaksın fakat yaptıgın bölgeler cok büyük olmuyacak ufak bölgeler sekilinde olacak ince yumusak bi sünger ile uygula yuvarlak daire çizerek iyice yedireceksin tabi bu kolun oldukca agrıyacak kas yapacaksın :D ince bir sekilde yapmalısın yani elinden geldikce az dökmeye calıs yüzelsel yapmalısın video cekmeyi unutma süngerle sürdükden sonra microfiber bezle sileceksin bölgeyi bitirdikden sonra bezle sil 5 dakika sonra ;) aradada dinlen yada yanına birisni bul :D

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 20 Mart 2010, 16:17:03 »
Bu arada 3-4 yıkama cok az :) benim uyguladıgım wax'da 20-25 yıkama rahat cıkartıyor
« Son Düzenleme: 20 Mart 2010, 16:17:16 Gönderen: fosilci »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 20 Mart 2010, 22:36:27 »
uygulamayı yaptım bugün malesef yanıma yandaş bulamadım bütün bi arabayı tek başıma yaptım pamuklu bezle yaptım sonrasında pamukla sildim ciladan önce video çekemedim unuttum ama sonrasında çektim yarın yüklüycem videoyu fakat nasıl yükleniceği hakkında bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim yada özelden atmayı denerim gerçekten muhtesem parladı diyebilirim suda güzel kayıp gidiyor 20-25 yıkamaya gelince sanırım satış elemanı bilinçsiz biriydi wax istiyorum dediğimdede pasta cila vermişti her neyse markası sonuçta iyi sayılabilecek bi ürün uzun süre kalıcılığını koruyacağına inanıyorum tavsiye edebilirm herkeze iyi akşamlar :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 21 Mart 2010, 00:32:23 »
pasta cila dedigin şey yani pasta arabanın boyasının vernigini inceltir ve asla el ile sürülmez yoksa arabanın boyası bir süre sonra benekli gibi olur mutlaka polisaj makinesi kullanılmalıdır :)

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 21 Mart 2010, 00:59:06 »
biz amatör ruhlular el ile uygular ve polisaj makinesi gibi çalışırız  ;D

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 21 Mart 2010, 09:17:53 »
biz amatör ruhlular el ile uygular ve polisaj makinesi gibi çalışırız  ;D

Karar senin Serkan ama tavsiyem pastayı el ile uygulama cünki her yere aynı gücü dengeli veremiyorsun veremeyince haliyle dengesizlik ortaya cıkıyor.

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 21 Mart 2010, 18:36:30 »
makine yok dostum ne yapacagiz 400 tl makinemi alalim zaten bugun arabamı yıkadim nazar degmişti biri arka sag tekrin davlumbaz ordan hafif çarpmişti vernigi gitmiş  :( :(

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 21 Mart 2010, 18:59:28 »
gitti gidiyorda bir tane makine gördüm ben 60-70 ciarında ama nasıl verimli olur mu bilemedim
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.