Gönderen Konu: kapı kilidi ve camlar  (Okunma sayısı 14417 defa)

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
kapı kilidi ve camlar
« : 21 Mart 2010, 08:10:19 »
arkadaşlar aracım sapıttı,(99 golf IV comfortline)
durduk yerde kendi kendine kapı kilidi ve camları açıyor ama alarm devrede kalıyor
dün akşam hemen sanayinin yolunu tuttum
sol kapı kilidi zaten sıkışmıştı anahtarla açılmıyodu e malum devamlı kumandayı kullandığım için onu yaptı kapı kilidinin içindeki butonlardan birindede sorun vardı
(hani şu sağa yada sola cevrili tutunca kapıları camları açıp kapanmasını sağlayan butonlardan biri) onuda tamir etti
lakin sorun çözülmedi diğer kapılara ve tesisata bakamadık geç oldu
kapı kilitlerine tek tek bakıcaz dedi,tesisata bakıcaz,alarmdanda olabilir,beynine kadar gidebilir dedi tamirci
bugun pazar tamirci açık olsa bile parçacılar açık olmıyacagından iş pazartesiye kaldı ama sabah baktım yine camları kapıları açmış
merkezi kilidi devre dışı bırakmıştık bugun bende camların sigortasını çıkardım alarmsız manuel kilitledim kapıları
benzer kapı kilidi sorunlarına baktım ama tam olarak aynını bulamadım
arkadaşlar sizce sorun nerden olabilir daha önce başına gelen varmı acaba?
« Son Düzenleme: 21 Mart 2010, 08:18:46 Gönderen: g_vg »

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
Ynt: kapı kilidi ve camlar
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2010, 08:26:07 »
%90 alarma bağlıyorum bu sorunu.Bende vaktinde elektirikçiyim diye geçinen birinden alarm taktırdım akşam alarmı kuruyorum ,sabah gelince camları açık buluyordum.Sebebi ise alarımın kendisinde sorun çıkmasıydı.Tövbe ettim söktürdüm.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2010, 08:54:29 »
beni şuan asıl rahatsız eden sebebini bilememek
falanca yerden deseydi hemen bitirelim işini derdim ama ustada haklı kesin konuşmadı
aracı alalı 1,5 yıl oldu,bugüne kadar bu ikinci büyük problemi oldu yinede maşallahı var diyorum
alarmıda ben taktırmadığımdan ilgili kişiye gidemiyorum
kumandadan kilitleyince acık camlarıda kendiliğinden kapatıyodu
birazda alışmış olduğumdan pek sıcak bakmadım ama usta sorun çözülse bile cam kaldırmayı iptal edelim dedi

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2010, 14:33:27 »
kardeşim öncelikle geçmiş olsun.sen gönlünü ferah tut asla beyinden değil.yani araç beyninin böyle bir hata vermesi mümkün değil.önce alarm sökülmeli ardından onda problem yoksa merkezi kilit beyinleri kontrol edilmeli.şimdi sana tavsiyem şu:mademki bugün tamirciye gitmeyeceksin.alarmın beynini sök gece birde öyle dene.%95 alarm problemi gibi görünüyor.tekrar geçmiş olsun..
bir volkswagen aşkııııı

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2010, 17:01:06 »
kardeşim öncelikle geçmiş olsun.sen gönlünü ferah tut asla beyinden değil.yani araç beyninin böyle bir hata vermesi mümkün değil.önce alarm sökülmeli ardından onda problem yoksa merkezi kilit beyinleri kontrol edilmeli.şimdi sana tavsiyem şu:mademki bugün tamirciye gitmeyeceksin.alarmın beynini sök gece birde öyle dene.%95 alarm problemi gibi görünüyor.tekrar geçmiş olsun..
eyvallah eyup sağolasın
alarmın beynini bilmem ama 4-5 tane sigortasını söktürdüm bi yer bulup alarm iptal oldu çalışmıyo şuan ama aynı sorun devam ediyo
sigortaları söktürdüğüm kişide direk "beyni gitmiş abi yarın cebine 1000 lira koy gel" dedi
arac sadece çalışırken yada kontak yarım açıkken camları indirmiyo,2 anahtarım var birini kontakta bıraksam camları indirmesin diye diğeri ile kapıyı kilitlesem olurmu acaba?
lakin anahtarı kontakta bırakmakta pek akıllıca değil ya açacağı tutarsa camları? şansın böyleside yani...
aklıma gelen bir nedende kapı kilidini sola çevrili tutunca kapıları ve camları açıyodu araç acaba o kilidin içindeki butonmu arızalı habire açıyo?
« Son Düzenleme: 21 Mart 2010, 17:02:09 Gönderen: g_vg »

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2010, 18:45:17 »
eyvallah eyup sağolasın
alarmın beynini bilmem ama 4-5 tane sigortasını söktürdüm bi yer bulup alarm iptal oldu çalışmıyo şuan ama aynı sorun devam ediyo
sigortaları söktürdüğüm kişide direk "beyni gitmiş abi yarın cebine 1000 lira koy gel" dedi
arac sadece çalışırken yada kontak yarım açıkken camları indirmiyo,2 anahtarım var birini kontakta bıraksam camları indirmesin diye diğeri ile kapıyı kilitlesem olurmu acaba?
lakin anahtarı kontakta bırakmakta pek akıllıca değil ya açacağı tutarsa camları? şansın böyleside yani...
aklıma gelen bir nedende kapı kilidini sola çevrili tutunca kapıları ve camları açıyodu araç acaba o kilidin içindeki butonmu arızalı habire açıyo?

oda olabilir ama ben ısrarla söyüyorum araç beyninden yapması mümkün değil.bu arada anahtarı üstünde bırakmak yerine kutup başını söksen daha ii olur bence..tabi teyp kodunu biliiosan
bir volkswagen aşkııııı

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2010, 10:37:20 »
kardeş kilitlerle ilgili bende sorun yaşadım. yetkili servis alarm beyinlerinin vw ile uyumsuzluğundan bahsetti. bu tarz şikayetler geliyormuş. bana orjinal alarmı takmayı önerdiler.. bilgin olsun..

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Mart 2010, 09:15:35 »
arkadaşlar beyin dedikleri araç beyni değilmiş
cam beyni diye geçiyo bayağı bi çıkmacı dolaştık kimsede bulamadık,bi yerdede 4-5 tane bulduk ama değişen bir durum olmadı
kapılardaki cam kartlarınıda denedik onlardanda değildi
alarm devre dışı ve cam beyni takılı değilkende aynı sorunu yapıyodu tam olarak çözüme ulaşamadık çünkü bazende yapmayacağı tutuyodu saatlerce indirmiyo camı sonra pat diye başlıyo birden
neyse bu arada her iki arka kapı ve şöför kapısının kilitlerinde ufak sorunlar vardı arkalar araç içinden kilitlenmiyodu tekrar açılıyodu, söktük baktık kilit içersindeki elektronik devreler gidik yok butonuydu sviçiydi derken ustam sağolsun hepsini tamir etti
alarmıda söktürdüm,şuan herşey düzgünce ve olması gerektiği gibi çalışıyo içerden kilitleme açma da olması gereken haline döndü
2 gündür camlarıda indirmiyo ama belli olmaz ben takipteyim =)
problem alarmdan gibi,alarm devre dışı iken de yapıyodu dedim ama sigortaları sökülüydü sadece,şuan komple söküldü
bir süre bu şekilde kullanıcam sonrasında yeni ve başka bir alarm taktırsam sorun yaşarmıyım sizce?

bu arada herkes cam modülümü var diye soruyodu,alarmı devreye sokunca camlar kendi kapanıyodu
ustama sordum bu araçlarda modül yok dedi,bu aracın kendinde olan bi özellik zaten dedi
modül bu özelliği olmayan araçlara takılıyomuş şahin doğan gibi..
hani alarm taktırırken modül de taktık diye 3kuruş fazladan istenirse diye bilginize arkadaşlar...

cam beyni çıkma 150 tl  - yenisi 300-350 civarı denildi
her bir kapıda olan cam kartı tanesi 75 tl (çıkma)
bagaj kilidi 40 tl (çıkma)
hiç birini almadım bilgilendirme amaçlı söylüyorum
« Son Düzenleme: 24 Mart 2010, 09:19:48 Gönderen: g_vg »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Mart 2010, 09:41:55 »
cam beyni diye geçiyo bayağı bi çıkmacı dolaştık kimsede bulamadık,bi yerdede 4-5 tane bulduk ama değişen bir durum olmadı
alarm devre dışı ve cam beyni takılı değilkende aynı sorunu yapıyodu tam olarak çözüme ulaşamadık çünkü bazende yapmayacağı tutuyodu saatlerce indirmiyo camı sonra pat diye başlıyo birden
neyse bu arada her iki arka kapı ve şöför kapısının kilitlerinde ufak sorunlar vardı arkalar araç içinden kilitlenmiyodu tekrar açılıyodu, söktük baktık kilit içersindeki elektronik devreler gidik yok butonuydu sviçiydi derken ustam sağolsun hepsini tamir etti
alarmıda söktürdüm,şuan herşey düzgünce ve olması gerektiği gibi çalışıyo içerden kilitleme açma da olması gereken haline döndü
problem alarmdan gibi,alarm devre dışı iken de yapıyodu dedim ama sigortaları sökülüydü sadece,şuan komple söküldü
bir süre bu şekilde kullanıcam sonrasında yeni ve başka bir alarm taktırsam sorun yaşarmıyım sizce?

bu arada herkes cam modülümü var diye soruyodu,alarmı devreye sokunca camlar kendi kapanıyodu
ustama sordum bu araçlarda modül yok dedi,bu aracın kendinde olan bi özellik zaten dedi
hani alarm taktırırken modül de taktık diye 3kuruş fazladan istenirse diye bilginize arkadaşlar...

cam beyni çıkma 150 tl  - yenisi 300-350 civarı denildi

abi geçmiş olsun öncelikle baya para sıkısmıs arasında

ist. damısın bilmiyorum ama burada ki çıkmacıları da arasan iyi olur oto2000 de uygun olabiliyor.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Mart 2010, 13:13:35 »

cam beyni çıkma 150 tl  - yenisi 300-350 civarı denildi
:)ben sana demedimmi alarmı söktür iş biret diye.alarmın sigortasıyla alarm devreden çıkar ama elektrik alınan kablolar devrede kalır.bundan dolayı tamamen söktürmek çözümdür.geçmiş olsun kardeş.. :) :)
bir volkswagen aşkııııı

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Mart 2010, 17:30:06 »
abi geçmiş olsun öncelikle baya para sıkısmıs arasında

ist. damısın bilmiyorum ama burada ki çıkmacıları da arasan iyi olur oto2000 de uygun olabiliyor.
evet istanbuldayım bu fiyatlar zaten ümraniyedeki oto2000 in fiyatları
oto2000 dede ne ararsan var hatta sıfır çıkmalar bile mevcut çok büyük bi yer
ve çok işlek,parçaların fiyatlarını konuşabilmek için 10-15dk telefon trafiğini bekledik
« Son Düzenleme: 24 Mart 2010, 17:32:08 Gönderen: g_vg »

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Mart 2010, 17:35:42 »
malesef üzülerek söylüyorumki gün içinde 2 kez camları yine indirdi
yarın yetkili servise gidicem
istanbul anadolu yakasında yetkili servis tavsiyelerinizi alabilirim :-\
hiç gitmedim ama maltepe ve kartal da bildiğğim 2 yetkili servis vardı sanırım bunlardan birine gidicem

bu arada benim şüphelendiğim tek yer var oda sol ön kapı kilidi
anahtarı sola çevrili tutunca kapı ve camları açıyo hatırlarsanız
bendeki olayda işte bu,orda bi kısa devre yada arıza olduğunu düşünüyorum
« Son Düzenleme: 24 Mart 2010, 17:38:10 Gönderen: g_vg »

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Mart 2010, 19:16:14 »
malesef üzülerek söylüyorumki gün içinde 2 kez camları yine indirdi
yarın yetkili servise gidicem
istanbul anadolu yakasında yetkili servis tavsiyelerinizi alabilirim :-\
hiç gitmedim ama maltepe ve kartal da bildiğğim 2 yetkili servis vardı sanırım bunlardan birine gidicem

bu arada benim şüphelendiğim tek yer var oda sol ön kapı kilidi
anahtarı sola çevrili tutunca kapı ve camları açıyo hatırlarsanız
bendeki olayda işte bu,orda bi kısa devre yada arıza olduğunu düşünüyorum

hocam aklıma birşey geliyor ama.. tüm kapılar söküldü demiştin acaba pencere motorunun kablosu yani soketi ters takılmış olabilirmi.. bi fikir sadece.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Mart 2010, 08:17:38 »
hocam aklıma birşey geliyor ama.. tüm kapılar söküldü demiştin acaba pencere motorunun kablosu yani soketi ters takılmış olabilirmi.. bi fikir sadece.
redbarons sanmıyorum
hatta olamaz,
çünkü tüm soketler tek şekilde takılabilecek şekilde yapılmış,istenilsede ters takılamaz
insan aracından soğuyor yaa,halbuki o kadar al benisi varki :sevgi: