Gönderen Konu: kapı kilidi ve camlar  (Okunma sayısı 14412 defa)

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
Ynt: kapı kilidi ve camlar
« Yanıtla #14 : 25 Mart 2010, 08:31:36 »
redbarons sanmıyorum
hatta olamaz,
çünkü tüm soketler tek şekilde takılabilecek şekilde yapılmış,istenilsede ters takılamaz
insan aracından soğuyor yaa,halbuki o kadar al benisi varki :sevgi:

aracın kaç model olduğunu bilmiyorum ama geçenlerde doğuş otodan biriyle konuşmuştum. kablo girişlerinin 2002 den sonramı yalan olmasın aynı olduğunu söyledi. özel servislerde yanlışla artı uçların karşı karşı takılmasından dolayı problemler geldiğini söylemişti servise.

o yüzden söyliyim dedim..

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Mart 2010, 11:24:18 »
arkadaşlar sorunum sonunda yetkili servise gitmemle son buldu
bugun aldım aracımı
4 kapı kilidi değişti
şöför kapısındaki cam ve kapı butonlarının oldugu kumanda kapağı ile birlikte komple değişti
anahtarın kapıdaki silindir yuvası değişti işçilik ve ufak tefek bi kaç şey ile birlikte
1500 TL ye mal oldu >:(
cam beynide olduğu yerde duruyor
şimdi söktüğüm,memnun olduğum ama eski olan alarmımı tekrar taktırsammı yoksa yeni alarmmı baksam acaba ???

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Mart 2010, 17:09:21 »
kardeşim geçmiş olsun güle güle bin aracına..yalnız 1500 tl baya abartı bi fiyat..bu servislere düşürmesin allah
bir volkswagen aşkııııı

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Mart 2010, 17:21:43 »
kardeşim geçmiş olsun güle güle bin aracına..yalnız 1500 tl baya abartı bi fiyat..bu servislere düşürmesin allah
iki ön kapı kilidi 2*295= 590, iki arka kapı kilidi 2*279=558, bahsettiği kolda 80 olsa sadece parçalar 1200 yapar. sanayide bile bi usta bi kapıya 50den aşağı almaz. bence uygun yapmışlar. ve üstüne üstlük servisin yaptığı garantili oluyor en azından.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2010, 17:24:08 Gönderen: redbarons »

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Mart 2010, 17:26:44 »
iki ön kapı kilidi 2*295= 590, iki arka kapı kilidi 2*279=558, bahsettiği kolda 80 olsa sadece parçalar 1200 yapar. sanayide bile bi usta bi kapıya 50den aşağı almaz. bence uygun yapmışlar. ve üstüne üstlük servisin yaptığı garantili oluyor en azından.
evet 2 yıl garantisi var sadece işçiliği 350TL civarı
sağlık olsun demekten başka seçeneğimiz yok

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Mart 2010, 17:31:59 »
evet 2 yıl garantisi var sadece işçiliği 350TL civarı
sağlık olsun demekten başka seçeneğimiz yok
kardeş inan olsun 4 kapı birden işçilikten en fazla 100 lira kazanırsın manisada. ee birde sana bi çok tırnak mırnak kıracaklar bir sürü iş. ben bi kez söktürdüm manisada cam motorunun fişini çekmemişler. arabayı açıp kapatırken camlar yukarı kalkıyorya telleri kopardılar. ha ustaya ödettirdim ama bi dünya uğraştık.

Çevrimdışı 1sea

• tüm dostlara slm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Nisan 2010, 21:38:14 »
arkdaş değiştrmen iyi ama arıza düşündüğün gibi bence kapıda anahtarı cevirince camları aşaği itiyorsa orda iki uclu 4-5 sargılı yuvarlak 50 kr buyukluonde bir yay var onun tırnaği kurtulduğunda veya kırıldığinda devre dışı kalıyor kendiliğnden camları acıyor 6 tl on kapı tamir takımı alıyor kilidi söküp değiştriyorsun yanlız
sökerken dikkat etmezsen takarken yayda zorlanıyorsun yönunu tutturmak zor bende de oldu camcılar yapamdı ben kendim yaptım iyi tahmin ettmişsin ama neyse zaten 12 yıl oldu değiştrdiğin iyi olmuş orayı yaparsın başka yerden çıkar cam kapama modulu sonradan takıyorlar ön kapda kaploları geçtiği yerde döşemeyi sokune goruursun ceviz buyukluğunde sıyah bi paca 4 tane çıkışı var onu sokersen kapılar kendiliğinden 20 sn sonra kilitlenmez. ben iptal ettim kolay gelsın geçmiş olsun
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ HASAP ETMEZ

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Nisan 2010, 09:19:50 »
arkdaş değiştrmen iyi ama arıza düşündüğün gibi bence kapıda anahtarı cevirince camları aşaği itiyorsa orda iki uclu 4-5 sargılı yuvarlak 50 kr buyukluonde bir yay var onun tırnaği kurtulduğunda veya kırıldığinda devre dışı kalıyor kendiliğnden camları acıyor 6 tl on kapı tamir takımı alıyor kilidi söküp değiştriyorsun yanlız
sökerken dikkat etmezsen takarken yayda zorlanıyorsun yönunu tutturmak zor bende de oldu camcılar yapamdı ben kendim yaptım iyi tahmin ettmişsin ama neyse zaten 12 yıl oldu değiştrdiğin iyi olmuş orayı yaparsın başka yerden çıkar cam kapama modulu sonradan takıyorlar ön kapda kaploları geçtiği yerde döşemeyi sokune goruursun ceviz buyukluğunde sıyah bi paca 4 tane çıkışı var onu sokersen kapılar kendiliğinden 20 sn sonra kilitlenmez. ben iptal ettim kolay gelsın geçmiş olsun
tavsiyen için sağolasın lakin
emin ol sorunun çözümü verdiğin cevapta değildi
bi kere cam modülü yok
sanayide ilk gittiğim yerde sol kapı tamamen söküldü,sökülmüş kapı kilidinin tamiri yapıldığı esnada aynı zamanda cam kartı ve kapı kumandası soketleri çekili olduğu halde aynı sorunu tekrarlıyordu
ayrıca (kendi aracım için söyliyeyim) otomatik kilitlenme durumu tamamen alarm ile alakalı,aracı çalıştırıp ilk hareketi verdikten sonra frene ilk basışımda kapılar kilitleniyordu frene pedalına bağlı olan bir kablo vardı yanlış görmediysem oda alarm bağlantılıydı lakin ondan emin değilim,ki zaten oda alarm çıkınca iptal oldu
ve yetkili servisin bana söylediğine göre "bir değil! bir kaç arızanın sonucunda oluşmuş bir problemdi"