Gönderen Konu: Motor Parçaları Montajları Bağlantıları vb...  (Okunma sayısı 13637 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Motor Parçaları Montajları Bağlantıları vb...
« : 02 Nisan 2010, 16:47:45 »
Tekrardan Merhabalar kaputu açtığımda sürüyle boş bağlantısızı yeri belli olmayan kablolar görüyorum ve buda beni bi hayli rahatsız ediyo konuyu açmamın nedeni parçaların nereye monte edildikleri üzerine ne gibi bağlantıların yapılması gerektiği ilk ben başlıyorum ORJİNAL HAVA FİLTRESİ

İşte Hava Filtrem bu üzerinde sürüyle horum bağlanması gerek yerler var fakat hangisi nereye girdiğini bilmiyorum ve üzerindeki çoğu hortumlarda yok hortumları bulurum onlar kolay fakat nereye bağlandıkları problem ! ! !

Mesela hava filtresinin üzerinde şöyle bi giriş var hortum avans borusundan buraya geliyo ya yanındaki ? ayrıca hava filtresinin içinde açılıp kapanabilen bir kapak var kendi açılıyor elle açılamıyor sanki hava filtresinin kutusu 2 parçalıymış gibi ayrılabilir gibi duruyor ama elimde kalıcak diye korkuyorum ellemiyorum...
Bir diğer konuda yedek su deposu(su koyduğumuz radyatöre bağlı olan hazne) tepesinde 2 fişli biyer var soket bağlanılabilir ama soketi nereye bağlıycaz ? Distribitördede 1 tane soket var fiş bağlanması gerekiyo sanırım ama nerden fiş gelicek ona ? Bunların hepsini tek tek fotolayabilirim fakat şu anda yağmur yağıyo evde tıkılıp kaldım  :(
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı cery

• JDM - German
    • Profili Görüntüle
Ynt: Motor Parçaları Montajları Bağlantıları vb...
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2010, 17:09:04 »
üzerinde 2 fişli zımbırtı olan depo silecek su deposu olmasın. o iki fiş de fıskiye motorunun elektrik kabloları. fişin olduğu dalga da fıskiye motoru.

radyatör yedek deposunda fiş yok ya. şoför tarafında amortisör kulesine takılan depo radyatörünki. sağ farın arkasındaki silecek suyu.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2010, 17:24:10 »
üzerinde 2 fişli zımbırtı olan depo silecek su deposu olmasın. o iki fiş de fıskiye motorunun elektrik kabloları. fişin olduğu dalga da fıskiye motoru.

radyatör yedek deposunda fiş yok ya. şoför tarafında amortisör kulesine takılan depo radyatörünki. sağ farın arkasındaki silecek suyu.
Merak etme su fıskiyesi radyatör yedek depo ayırt edebiliyorum su fıskiyesinin bağlantılarını kendim çektim senin dediğin gibi şoför tarafının amortisör kulesinin yanındaki depodan bahsediyorum(yedek su deposu) foto fren hidroliği haznesinin sağındaki tepesinde fiş takmak için yer var  ;) Ama ne için onu bilmiyorum  :(

Çevrimdışı cery

• JDM - German
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2010, 17:25:32 »
alla alla bizim dizelde yok. benzinlininki farklı mı acep??

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2010, 17:26:08 »
alla alla bizim dizelde yok. benzinlininki farklı mı acep??
Büyük ihtimalle farklıdır acaba MFA'lı tacholar için olmasın  :o

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2010, 18:04:55 »
80 üstü mk1 lerde her ünitesinde bir sensör yada müşür vardır gökhan..  Hararet göstergesinin içinde kırmızı bir led vardır bu led araçtaki bu müşür ve sensörler ile alakalıdır ve birtakım yanıp sönme kombinasyonları ile araçta fren hidroliği, su miktarı, motor yağı veya basıncı kullanıcıya sorun olduğunda ikaz verir..

Kontağı ilk açtığınızda devamlı yanıp sönmesi bir problem olduğunu yada bir fişin çıkık yada görevini yerine getiremediğini söyler.. Motor çalışırkende bu kombinasyonlar şöyle..

Hızlı devamlı ikaz verme = Hararet problemi motoru stop etmenizi eğer etmesseniz ben edecem der :) (Bu kısım geçen kış tapa patlattığımda oldu ve aracın harareti normale dönene kadar kontağa elektrik vermedi benim bücür)
 Yavaş devamlı ikaz verme = Yağ basıncında yada yağ miktarında azalma gene ilgilenmessen ana kontağı keserim :)
 Yavaş ama belirli aralıklarla 2-3 kez ikaz = Firen sisteminizi kontrol edin yoksa ASD ile tanışırsınız..
 Devamlı yanık kalma = Elektirik sisteminde bir sorun, Ateşleme yada bu sistemi besleme..
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2010, 18:06:47 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2010, 18:41:16 »
Merak etme su fıskiyesi radyatör yedek depo ayırt edebiliyorum su fıskiyesinin bağlantılarını kendim çektim senin dediğin gibi şoför tarafının amortisör kulesinin yanındaki depodan bahsediyorum(yedek su deposu) foto fren hidroliği haznesinin sağındaki tepesinde fiş takmak için yer var  ;) Ama ne için onu bilmiyorum  :(
gökhanım hidrolik fren müşürü senin dediğin. ona fiş takılı değilse senin fren lambaların çalışmaz. eğer takılı değil de gene senin fren lambaların çalışıyorsa pedala takılmış demektir. :tamamdir :tamamdir
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2010, 18:42:26 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2010, 18:47:43 »
 Yok erhan Müşür merkezde mutlaka takılıdır onunkisi hidrolik kabının fişleridir boştaki.. Orjinal Hidrolik kabının kapağında şamandıra var.. Ben resimleri göremediğim için yorum yapamıyom.. Büyük resim atanlarada yorum yapmıyorum genelde..
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2010, 18:50:03 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2010, 18:53:06 »
Yok erhan Müşür merkezde mutlaka takılıdır onunkisi hidrolik kabının fişleridir boştaki.. Orjinal Hidrolik kabının kapağında şamandıra var.. Ben resimleri göremediğim için yorum yapamıyom.. Büyük resim atanlarada yorum yapmıyorum genelde..
yok abim müşür takılıdır kesin takılı olmasa zaten hidrolik kaçırır biliyom onu da onun dışında fren haznesinin yanında fiş takmak için ne yeri olur ki abim?

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2010, 18:54:43 »
yok abim müşür takılıdır kesin takılı olmasa zaten hidrolik kaçırır biliyom onu da onun dışında fren haznesinin yanında fiş takmak için ne yeri olur ki abim? kabın içinde şamadıra mı varmış hımm bende yok abi doğru diyor olabilirsin.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2010, 19:18:19 »
Bendeki bu mesala..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2010, 19:47:55 »
Erşan abim senin fotoda gösterdiğin gibi benimde fren müşür soketim var fren lambalarım ona bağlı fakat fren hidroliği kabının üzerinde soket yok yani soket fiş vb takacak yer yok kapağı sade düz  :( Hava filtresinede baktım iki parçaymış gerçekten dediğim gibi ikiye ayrılıyo istediğin zaman Erhan abi seninkisi kısaydı sanırım sen ayırmışsın mantar filtre takmak için acaba bu 2ye arılma meselesi ne olabilir yazınmı ayrık kalıcak yoksa kışınmı  ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2010, 19:51:46 »
Bide şanzımanın üzerindede soket var 2 fişli şanzıman yağıylamı alakalı acaba  ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2010, 19:53:37 »

İşte su kabının soket yeride bu seninkiside bu şekildemi Erşan abi bunu nereye bağlamamız gerekiyor ?