Gönderen Konu: amortisör patlak olabilir mi?  (Okunma sayısı 13304 defa)

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
Ynt: amortisör patlak olabilir mi?
« Yanıtla #14 : 06 Nisan 2010, 18:08:44 »
sağol redbarons biraz öyleyim.sese karşı alerjim var herhalde :)
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Nisan 2010, 20:45:56 »
fiyat ne kadar oldu ve marka nedir  ???

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Nisan 2010, 21:07:49 »
Bende bugün arka amortisörlerin üst tarafında kıvrımlı süngerimsi bir madde var, yıpranmıştı değiştirttim, iki taraflı 8-10 cm boyunda sarı süngerimsi birşey taktılar ama sonra arka amortisörler taş gibi sertleşti, nedendir acaba?

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Nisan 2010, 23:25:15 »
fiyat ne kadar oldu ve marka nedir  ???

bana mı sordun Serkan kardeş

Çevrimdışı gguven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Nisan 2010, 23:50:05 »
arkadaslar 2003 golf 4 sahibiyim. benim arabam ne zaman çukura girsem kazalı araba gibi ses çıkartıyordu. amantisörlerden gayıık guyyuk sesler geliyordu, sag ön tarafta takur tukur ses geliyordu. bir özel serviste ön düzen ayarı yaptırdım usta dediki 'Sag taraf arka burcu çatlamış kırılmak üzere değiştirin'. Tamirciye götürdüm ses geliyor dedim aracın altında baktı aynı şeyleri söyledi. parçanın orjinalini 20 tl aldık. takur tukur sesler anında kesildi. sonra amantisörlerin üzerinde siyah plastikler varmış onlar ölmüştür dediler ikisini 15 tl ye getittirdik. toplam 50 tl ye hepsini hallettik. inanın şimdi hiçbir ses gelmiyor. önceden arkadaşlarla arabaya bindiğimizde o sesleri duymasınlar diye müziğin sesini açıyordum. şimdi çok rahatım arabama güvenim arttı şiddetle tavsiye ederim...

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Nisan 2010, 00:09:01 »
arkadaslar 2003 golf 4 sahibiyim. benim arabam ne zaman çukura girsem kazalı araba gibi ses çıkartıyordu. amantisörlerden gayıık guyyuk sesler geliyordu, sag ön tarafta takur tukur ses geliyordu. bir özel serviste ön düzen ayarı yaptırdım usta dediki 'Sag taraf arka burcu çatlamış kırılmak üzere değiştirin'. Tamirciye götürdüm ses geliyor dedim aracın altında baktı aynı şeyleri söyledi. parçanın orjinalini 20 tl aldık. takur tukur sesler anında kesildi. sonra amantisörlerin üzerinde siyah plastikler varmış onlar ölmüştür dediler ikisini 15 tl ye getittirdik. toplam 50 tl ye hepsini hallettik. inanın şimdi hiçbir ses gelmiyor. önceden arkadaşlarla arabaya bindiğimizde o sesleri duymasınlar diye müziğin sesini açıyordum. şimdi çok rahatım arabama güvenim arttı şiddetle tavsiye ederim...
hah tamam işte çok kafama yattı valla. tabla burcu ve takoz lastikleri. :tamamdir
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Nisan 2010, 19:07:51 »
bana mı sordun Serkan kardeş
evet dostum  ::)

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Nisan 2010, 23:25:30 »
evet dostum  ::)

Serkan ben vw serviste değiştirdim,arabayı bıraktım a dan z ye kontrol ettiler şunlar şunlar değişmesi lazım dediler,
bende ozaman değiştirdim amortisörleri:
önler 152 tl arakalar 105 tl sachs,%20 indirimli,
işçilik bilmiyorum çünkü başka işler de yapılmıştı o da indirimli idi...

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2010, 02:29:02 »
Serkan ben vw serviste değiştirdim,arabayı bıraktım a dan z ye kontrol ettiler şunlar şunlar değişmesi lazım dediler,
bende ozaman değiştirdim amortisörleri:
önler 152 tl arakalar 105 tl sachs,%20 indirimli,
işçilik bilmiyorum çünkü başka işler de yapılmıştı o da indirimli idi...
parçaları çok pahalı bu meredin
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Nisan 2010, 09:02:33 »
Bende bugün arka amortisörlerin üst tarafında kıvrımlı süngerimsi bir madde var, yıpranmıştı değiştirttim, iki taraflı 8-10 cm boyunda sarı süngerimsi birşey taktılar ama sonra arka amortisörler taş gibi sertleşti, nedendir acaba?
Arka helozyenleri kısaltmıs olabilirler. benim aracında amortisor ve takoz değişince oyle bir sorun oldu. yenı helozyen aldık baktık eskisinin boyu kısa. fazla yaylanınca küt diye kesiodu yaylanmayı vuruyodu dibte. helozyen kısa olabilir.