Gönderen Konu: hararet göstergesi sorunu  (Okunma sayısı 11174 defa)

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
Ynt: hararet göstergesi sorunu
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2010, 17:27:48 »
vw tek marşla çalışır ateşi tedricen yükselir ve ideal çalışma sıcaklığında yani 90 da sabitlenir. öyle oynak durumlar vw bünyesine ters .... :)
bunun dışındaki bütün durumlar anormaldir.....hareretin düşsede de yükselsede ...
hararet müşürün arızalı ...müşür 25 ytl ..işçilik 75 ytl civarı servisinde yaptırırsan...
o şekilde sürme zira motor soğuk çalıştığı zaman hem yakıt sarfiyatın fazla olur hemde motoru yersin ...
tecrübe ile sabittir..selamlar.....
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2010, 19:46:13 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Nisan 2010, 22:59:37 »
vw tek marşla çalışır ateşi tedricen yükselir ve ideal çalışma sıcaklığında yani 90 da sabitlenir. öyle oynak durumlar vw bünyesine ters .... :)
bunun dışındaki bütün durumlar anormaldir.....hareretin düşsede de yükselsede ...
hararet müşürün arızalı ...müşür 25 ytl ..işçilik 75 ytl civarı servisinde yaptırırsan...
o şekilde sürme zira motor soğuk çalıştığı zaman hem yakıt sarfiyatın fazla olur hemde motoru yersin ...
tecrübe ile sabittir..selamlar.....
hararet gerçekten mi düşük oluyor yoksa sadece gösterge mi düşük gösteriyor. ikisi çok farklı şeyler. Eğer göstergede düşük görünürken hararet de gerçekten düşükse o zaman haklısın. Ama ben öyle olmadığını düşünüyorum. yani sadece göstergede sorun oluşuyor. Çünkü böyle ısının düştüğü bir durumda hemen aracı durdurp inip motor kaputunu açtım ısı düşük değildi yani yeni çalışan araç gibi 40-50 derece sıcaklık değildi kaputtan geln. minimum 80di.
Ama senn dediğin gibiyse gerçekten tehlikeli. hiç vakit kaybetmemek lazım.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2010, 02:32:52 Gönderen: yesilkrt »
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Nisan 2010, 12:31:05 »
hararet gerçekten düşmüyor ikbal de beyin gerçekten düşmüş gibi algılıyor, lpg de de sıkıntı çıkarabilir,ucuz bi parça ve çok kolay değişen bi parça, serviste değiştirmene bile gerek yok, al parçayı, taktır bi ustaya, at bi 20 lira da ustaya tamam :)

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Nisan 2010, 13:52:53 »
hararet gerçekten düşmüyor ikbal de beyin gerçekten düşmüş gibi algılıyor, lpg de de sıkıntı çıkarabilir,ucuz bi parça ve çok kolay değişen bi parça, serviste değiştirmene bile gerek yok, al parçayı, taktır bi ustaya, at bi 20 lira da ustaya tamam :)
alp sınavlar olmasa bu hafta yapılacak çok iş var da önümüzdeki hafta 6 sınav var.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Nisan 2010, 14:02:26 »
sınav haftası sonrası gel yaptıralım istersen neyi eksikse, fiyat alıyımmı?

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2010, 14:11:29 »
sınav haftası sonrası gel yaptıralım istersen neyi eksikse, fiyat alıyımmı?
dostum bizde sınav haftası diye bişey yok. 7-8. hafta vizeler başlar finaller bitene kadar devam eder sınavlar. Yalnız yaşar nisanın son haftası ankaraya geçecekmiş. Belki bizimkilerle gelme durumumuz var. sınav felan olmazsa gelirim.
lpg filtresine enjektörlerine baktıracam gaz kelebeğini temizletecem. takoz lastikleri değişecek. şimdilik ufak tefek şeyler yani. ama yazın bi  ağır bakım düşünüyorum. Araba biraz çok yakıyor gibi geliyo bana.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Nisan 2010, 14:12:05 »
senn aracın yakıt durumu ne?
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Nisan 2010, 14:18:35 »
hacı ben yeni bakımdan çıktım, bu aralar maşallah çok şükür fena değil gibi,lpg 1.76 dan doldurdum, osmye gittim haftasonu, 15 kuruş yaktı.

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2010, 14:23:44 »
hacı ben yeni bakımdan çıktım, bu aralar maşallah çok şükür fena değil gibi,lpg 1.76 dan doldurdum, osmye gittim haftasonu, 15 kuruş yaktı.
kirve çok iyi yaa.. benimki uzun yolda 180 felan yakıyo. ş.içi de 25-30u buluyor. Ama ben lt sini 2.05ten felan alıyorum. en az 2.02den aldım bugüne kadar.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Nisan 2010, 14:33:25 »
kirve bence yakıtın gayet iyi, lpgyi benden 30 kuruş pahalıya alıyosun, e doğal olarak kilometrede 30 kuruş fazla yakman gayet normal, yani litre bazında şuan aynı yakıyoruz, ha benim araç sedan ve otomatik ama senin bakımlarından sonra senin arabanın litre bazında benimkinden az yakacağı kesin, yani 10kuruş-20kuruş farkeder.

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Nisan 2010, 14:39:27 »
kirve bence yakıtın gayet iyi, lpgyi benden 30 kuruş pahalıya alıyosun, e doğal olarak kilometrede 30 kuruş fazla yakman gayet normal, yani litre bazında şuan aynı yakıyoruz, ha benim araç sedan ve otomatik ama senin bakımlarından sonra senin arabanın litre bazında benimkinden az yakacağı kesin, yani 10kuruş-20kuruş farkeder.
senn araba otomatik değil mi.tomatik araba lpgde 100 kmde 2lt fark ettirir. kivre senn msni versene ordan konuşuruz. faceden yolla
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Mayıs 2010, 15:07:31 »
geçen hafta sonu ustaya gittim ne sorunu varsa yaptırmayı planlıyordum.  bilgisayara taktı biraz uğraştı. aracı söndürdü çalıştırdı. programı kapattı açtı. Abi şimdi sorun geçmiştir dedi. Önemli bişeyi yokmuş dedi. Birdaha yaparsa gel o zaman ne değişecekse değiştirriz dedi.
Şimdi bir haftadır yapmadı aynı sorunu. normal çalışıyor hararet göstergesi.
MK-IV- Comfortline