Gönderen Konu: Golf MkIV GTI 1.8T  (Okunma sayısı 395471 defa)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf MkIV GTI @ Polish & Wax party ! SYF30
« Yanıtla #476 : 06 Eylül 2010, 15:57:16 »
pistonlar, gömlekler, piston kolları değişti mi? Değişmediyse ilk onlar cortlar, sonra da dizilirler sıra ile. Belli bir müddet sanayi veya beyin programcının yollarını aşındırıcaksın öncelikle, sonra da eğer değiştirmediysen pistonlardan başlar. Bu kadar yüklenecek bir motorun önce elden geçmesi gerek diye düşünüyorum, umarım bu yazdıklarım sadece burada kalır öngörü olarak, gerçekleşmez inşallah

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #477 : 06 Eylül 2010, 16:51:23 »
:) Deniz çok bilgi sahibi değilsin heralde 1.8tler hakkında,Özellikle AGU lar hakkında :) yada proje hakkında  ;D
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2010, 17:03:15 Gönderen: GHOST »

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #478 : 07 Eylül 2010, 02:59:15 »
:) stock internaller ile 400+ hplerde gezineneler çok

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #479 : 07 Eylül 2010, 08:37:48 »
stock ile 400+ hiç görmedim la, forgedle 800 filan alınması lazım  :D 300whp diyelim ona,330-350 arası filan yani.bu sınırlarda cupralarda kıranlar var ingilterede yazılımdan olabilir,avans karışım vs. hatta kıran değil eğen diyelim.. kollar değiştirillip yola devam ama açmışken düşük sıkıştırma forged pistonda tadından yenmiyor  >:D
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2010, 09:00:50 Gönderen: GHOST »

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #480 : 08 Eylül 2010, 03:43:46 »
vayy bee :D

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #481 : 08 Eylül 2010, 09:10:05 »
pistonlar, gömlekler, piston kolları değişti mi? Değişmediyse ilk onlar cortlar, sonra da dizilirler sıra ile. Belli bir müddet sanayi veya beyin programcının yollarını aşındırıcaksın öncelikle, sonra da eğer değiştirmediysen pistonlardan başlar. Bu kadar yüklenecek bir motorun önce elden geçmesi gerek diye düşünüyorum, umarım bu yazdıklarım sadece burada kalır öngörü olarak, gerçekleşmez inşallah

O Makine ile Selestte 758 PS güç Sadece yazılım + turbo + intercooler kit + Enj.ler. gibi custom parçalar ile block kapak açılmadan alınan bir güç bu. bununla ilgili çok örnekler var şahin motoru değil 1.8T :)  ;) :tamamdir
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #482 : 08 Eylül 2010, 17:16:16 »
stock ile 400+ hiç görmedim la, forgedle 800 filan alınması lazım  :D 300whp diyelim ona,330-350 arası filan yani.bu sınırlarda cupralarda kıranlar var ingilterede yazılımdan olabilir,avans karışım vs. hatta kıran değil eğen diyelim.. kollar değiştirillip yola devam ama açmışken düşük sıkıştırma forged pistonda tadından yenmiyor  >:D
var var :) ne kadar kullanılır bilmiyorum ama nette bikaç tane dyno çıktısına rastlamıştım. Bizim kollar ve krank falan diğer 1,8t lerden baya baya kalın hatta pistonlarda da fark olabilir. Emmenin portlarıda geniş diye biliyorum bide:D boşuna AGU almadık ;)

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #483 : 08 Eylül 2010, 19:33:45 »
Başka seçenekmi vardı la sanki  ;D

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #484 : 08 Eylül 2010, 23:50:38 »
seçenek az ama baktığım araçlardan biri 150hp olmasına rağmen farklı motor koduna sahipti;)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #485 : 09 Eylül 2010, 00:21:59 »
:) Deniz çok bilgi sahibi değilsin heralde 1.8tler hakkında,Özellikle AGU lar hakkında :) yada proje hakkında  ;D

doğru, AGU motor hakkında bilgim yok, ancak genel olarak sonradan turbo takılması veya turbonun büyütülmesi işlemlerinde ortaya çıkabilecek sorunlar bu dediklerim, eh sen de aracını günlük kullanacaksın bildiğim kadarıyla, haftada bir veya iki haftada bir 150-200 km kullanacaksan başka tabi. Bu bahsi geçen 300-400 hp civarlarındaki araçlar sorunsuzsa eyvallah, ama ben senin projeyi gerçekleştiriyor olsaydım parça alımı olarak çizdiğim rota bambaşka olurdu. şimdilik düşük güç istiyor olabilirsin ve motor bu haliyle yeterli gelebilir ama yakın zamanda kaşıntılar yine başlayacaktır ve araban yeterli gelmeyecektir (kendi görüşüm) bu yüzden altyapının sağlam olması gerektiği düşüncesindeyim, bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum?

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #486 : 09 Eylül 2010, 09:56:01 »
300 400 hp bnm arabada olsa off diyorum :D çok yaşamam bu kafayla

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #487 : 09 Eylül 2010, 18:44:06 »
seçenek az ama baktığım araçlardan biri 150hp olmasına rağmen farklı motor koduna sahipti;)
Audi miydi makina ? ben sadece agu olmayan gti duydum ama görmedim hiç.

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #488 : 09 Eylül 2010, 18:45:56 »
doğru, AGU motor hakkında bilgim yok, ancak genel olarak sonradan turbo takılması veya turbonun büyütülmesi işlemlerinde ortaya çıkabilecek sorunlar bu dediklerim, eh sen de aracını günlük kullanacaksın bildiğim kadarıyla, haftada bir veya iki haftada bir 150-200 km kullanacaksan başka tabi. Bu bahsi geçen 300-400 hp civarlarındaki araçlar sorunsuzsa eyvallah, ama ben senin projeyi gerçekleştiriyor olsaydım parça alımı olarak çizdiğim rota bambaşka olurdu. şimdilik düşük güç istiyor olabilirsin ve motor bu haliyle yeterli gelebilir ama yakın zamanda kaşıntılar yine başlayacaktır ve araban yeterli gelmeyecektir (kendi görüşüm) bu yüzden altyapının sağlam olması gerektiği düşüncesindeyim, bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum?
Yo tabi doğru düşünüyorsun,her koşulda ne olursa olsun senin düşüncen en doğru düşünce ama imkanlar çerçevesinde.Eğer gün gelir motor yapma kararı alırsam zaten forged yaparım,yapmışkende stroker girerim,girmişkende gelsin 30R :)

Tamamen projenle ve maddi imkanınla alakalı bir durum.Ancak benim setup ım için fazlsıyla yeterli bir alt yapım var o yüzden problem yok.

Çevrimdışı GHOST

• Ömrümü yedin osman...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf MkIV GTI @ Forge 007P and Tuning Springs SYF:33
« Yanıtla #489 : 13 Eylül 2010, 15:08:28 »
Forge dv ve yay takımım geldi.. haftaya komple triger bakımı,ardından montaj kısmetse :)