Gönderen Konu: golf üm gitmiyoooo gaz pedalın altında sizinde demir var mı  (Okunma sayısı 27847 defa)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf üm gitmiyoooo gaz pedalın altında sizinde demir var mı
« Yanıtla #14 : 26 Nisan 2010, 12:35:24 »
benzinde denemedim lpg taktıralı 20 gün falan oldu acaba lpg uyum sağlamadı mı ya da öyle bi durum var mı lpg nin uyum sağlamaması gibi bi de çok yakıyo gibi şehiriçi250 liyi görüyorum çok mu acaba
ş.içi 250 gayet normal. bir de lpgyi yeni taktırmışsın 2000km sonra felan gaz ayarı yaptıracaksın daha. ondan sonra biraz daha azalır.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Nisan 2010, 12:36:08 »
babamın dublosu var  1.9 jtd  170 e  çok rahat  geliyor ve  geçiyor
200  görür  1,9 lar  yanınızdan geçen dublo 1,9jtd  dir muhtemelen

ayrıca  arabanızın gitmeyşinin birden fazla sebebi  var  olabilir 
bujilerden   lpg enjeksiyonlarından   filtrelerden  lpg  ayarından  vs vs  bu yüzden bu konuda  bir kaç  deneme  daha  yapmalısınız 

golfunuz  170  i  geçmiyor  diye  satmadan atacaksanız  ben alabilirim :D :sevgi:

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Nisan 2010, 13:12:04 »
1,3 multijet albealarda 200 görüyor 1.9 jtd olmasına gerek yok.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #17 : 27 Nisan 2010, 15:41:27 »
1.3 doblo var komşuda 170igeçemiyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Nisan 2010, 15:44:47 »
ben kendim çok basmadım albea ile ama arkadasım 200 bastıgını söledi. ben dik rampada 150 bastım hemda rampaya yavas girip sonradan gaz vererek. bence 170 düzde cok kolay bir sürat 1.3 multijet için.

bu arkadas da 170 yaparken yanından gecip giden doblodan yakınıo
kardeş yanından bi doblo geçince moralin bozuluyo da ondan 200 olsun dedim
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2010, 15:46:32 Gönderen: al_pacino »

Çevrimdışı etikettt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Nisan 2010, 20:44:30 »
slm aranıza daha bugün katıldım benimde bi faydam olsun isterim eger aracınız 8  v ile orjinalinde 3 tırnak buji vardır eger 16v ise tek tırnak vardır arcınızda lpg varsa bujilerinizi tek tırnak bujiye cevirin perfonmasınızı etkiliyecektir :tamamdir
34 ZZ 0898 GOLF 4 2003 MODEL 16V 105HP

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Nisan 2010, 21:10:26 »
1,3 multijet albealarda 200 görüyor 1.9 jtd olmasına gerek yok.

derleeeer, 200 de yaptım derler, 9 sn de 100 e çıktım da derler hocam, benim arkadaşta 100 beygirlik palioyla 200 gördüğünü iddaa etti, yanımda yap dedim yapamadı
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2010, 21:15:09 Gönderen: boralp »

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Nisan 2010, 21:23:39 »
Arkadaşlar bu hız meselesinde bazı yanlışlar var: Birincisi tüm araçlar için geçerlidir, görülen hız gerçek hız değildir, 5-10 km yüksek gösterir gösterge. İkincisi şu kadar hız yaptım falan deniliyo da, bu araçların mekanik dayanıklılığı, lastik yapısı, motor gücü, piston subap vb parçaların verimi ve dayanabileceği güçler vb vb gözönüne alınarak fabrika bir üst limit koymuş, ve bu limit te sıfır sürtünme sıfır rüzgar kabul edilerek belirtilmiş, tüm bunları gözönüne alınca bahsedilen hızlar hem araçlar için uygun değil, hem de güvenlik için. Hadi bizim araçların kalitesi ortada bir yere kadar limitler zorlanabilir ama nasıl bir cahilliktir ki  doblo ile 170, albea ile 200 yapılır? Marifet o hıza ulaşmak değil, o hızda gerektiğinde durabilecek altyapı ve donanıma sahip olmak, doğru düzgün fren ve bağlantılı güvenlik donanımları olmayan bir araçla 200 yapmak intihardan farksız, en ufak bir aksilikte soluğu cehennemde alır, ama belki de birsürü suçsuz insana sebep olur bu arada.  >:( >:( >:(

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Nisan 2010, 21:28:27 »
selam arkdaşlar moralim çok bozuk golfü alalı 1 ay oldu ilk kez bastım ve 170 zor gördüm hiçbişey anlamadım tüp taktırdım ondan mı acaba benzinde denemedim bi akıl verin çok moralim bozuldu :'( :( :(

aracınız  yenimi  1 yaşını doldurmadımı   ?
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı tevafuk7

• mavişim :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Nisan 2010, 11:25:41 »
arkadaşlar konuyu ben açtım ve bi açıklık getireyim konu şu şu kadar basıyo bu bu kadar basıyo değil sadece bizim araçların biliyorsunuz bi şekli karizması var bende ilk defa bastım 200 falan görürüm umdum ama 170 de kalınca lpg de ister istemez insan bozuluyo o sırada bi doblo da geçince 2 defa üzüldüm ama geçtiğinde tam ibrem 170 olmuyo olabilir tam emin değilim çünkü süratlıydım yoldan gözümü alamadım zaten 170 180 sürekli gidilecek bi hız değil ve yanlış bi durum süratli bi araba kullan birisi değilim sadece bi anımı paylaştım sırf araçta yeni olup diğer golf4 lerle karşılaştırmak herkese selam yola devam.... :) :) :) :)
Tüm sayfa imzanız olmak zorunda değil. Küçük imzalar lütfen.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Nisan 2010, 12:16:36 »
arkadaşlar konuyu ben açtım ve bi açıklık getireyim konu şu şu kadar basıyo bu bu kadar basıyo değil sadece bizim araçların biliyorsunuz bi şekli karizması var bende ilk defa bastım 200 falan görürüm umdum ama 170 de kalınca lpg de ister istemez insan bozuluyo o sırada bi doblo da geçince 2 defa üzüldüm ama geçtiğinde tam ibrem 170 olmuyo olabilir tam emin değilim çünkü süratlıydım yoldan gözümü alamadım zaten 170 180 sürekli gidilecek bi hız değil ve yanlış bi durum süratli bi araba kullan birisi değilim sadece bi anımı paylaştım sırf araçta yeni olup diğer golf4 lerle karşılaştırmak herkese selam yola devam.... :) :) :) :)
sen bakma onu golfler için demiyodur. yoksa golfler için 170 surat değil. kadranda da hiçbir yanlışlık yok. kadranda yanlışlık olduğunu söyleyen hız göstergesinin nasıl çalıştığını bilmiyordur. 180 le giderken dakika tut ve km tabelalerına bak. o zaman anlarsın hız göstergesinde yanlışlık omadığını.
örneğin 180le giderken "ankara 150 km" yazan tabelanın tam önünden geçerken kronometreyi sıfırla sonra "ankara 140 km" yazan tabelanın tam önünden geçtiğin anda kronometreye bak. kronometre tam 3dk 20 snyi gösterecektir. bu da 180le gittiğinin(hız göstergesinin doğru olduğunun)ispatıdır..
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 28 Nisan 2010, 16:02:36 »
Yanlışlık değil arkadaşlar,  tüm araçlarda bir görülen hız vardır, bir de o an ki gerçek hız, bu mercedeste de böyle..Hatta otomobil dergileri, teknik bilgi veren yayınlar sayfalar vb yerleri araştırınca görürsünüz ki 'hız göstergesi hataları'  diye bir bölüm var, o bölümde ölçülen hız ile göstergenin hızı faklı, daima ölçülen gerçek hız daha küçüktür. Ben kimseyi eleştirmiyorum ama yılda 5000 insanımıza mal olan, en büyük sebebinde başkalarının hayatını tehlikeye atarak yapılan aşırı hız olduğu bir duruma dikkat çekmek istiyorum HIZ YÜZÜNDEN DURDUK YERE TRAFİK KAZASINA KARIŞARAK MAĞDUR OLMUŞ BİRİSİ OLARAK..

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Nisan 2010, 20:00:07 »
o zaman şöle söylüyeyim abimin 1.3 multijeti var benim arabamı da eski golf 2 td mizide hadi bunları gectim bir çok ust sınıf aracıda tokatladı. hatta aracıda kalkıslarda ve düşük devirlerde sorunlu hemde. gaz yemiyor düşük devirde o sebeple ust devirlerde yırttırman lazım buda 2004 model olmasından ve o modellerde akışmetre arızası vermesınden kaynaklanıyor yenilerde öyle bir sorun da yok. Anlıyacagınız 1.3 multijet çok kötü bir motor değil bence haddinden fazla performanslı bile.  ben uzun yolda çok sürmedim ama dediğim gibi kısa bir rampada hızlandırdım 150 yi gördü. Bayagıda dikti rampa şaşırdıgım yanı rampada böle seri bir şekilde hızlanmasıydı zaten. Yol tutuşu konusunda size katılıyorum ama o araçlarla 100 ün üstü çok tehlikeli.

derleeeer, 200 de yaptım derler, 9 sn de 100 e çıktım da derler hocam, benim arkadaşta 100 beygirlik palioyla 200 gördüğünü iddaa etti, yanımda yap dedim yapamadı

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 28 Nisan 2010, 20:17:21 »
bende geçen gün yanlışlıkla dacia logan a bindim :D (turbo dizeldi) yolda ibre 140 ları gösterio ama bi 3 tekerleklinin yanından geçtim o hızla bu durumda sanırım o 3 tekerleklide 120 ile falan gidiyordu :D  bence vw den başka arabaya binmeyin ve de dobloydu albeaydı böyle markaları vw ile kıyas konusu bile etmemek lazım diye düşünüyorum... :)