Gönderen Konu: motor suyunun eksilmesi  (Okunma sayısı 8748 defa)

Çevrimdışı enes35

• Profili Görüntüle
motor suyunun eksilmesi
« : 03 Mayıs 2010, 23:17:05 »
Merhaba arkadaşlar 99 1.6 golfum var 135000 km'de.Aracım kısa sürede su eksiltiyor.Ara ara antifirizli nem kokusu geliyor aracın içine,Hiç başına böyle birşey gelen oldumu..Radyatör veya su hortumlarından birinde delik olabilirmi? Bunun araca ne gibi zararları olabilir..Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim..Saygılar..

Çevrimdışı 1sea

• tüm dostlara slm
    • Profili Görüntüle
Ynt: motor suyunun eksilmesi
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2010, 23:39:06 »
4 Yıl önce arabayı aldığımda benimde başıma gelmişdi ne yaptıysam su azalmasını durduramadım yanlız servide bir kontrol ettir valla  ben en sonunda servide motor yaptrdim  yaklaşık 3000 tl buldu kapakları ve yuzeyi taşlattım segmanlar ve sipoplar değişdi vs vs anlayacağın borulardan değilse iyi bir durum yok
su flanşına bak elinle ıslaklık varmı şanzumanın uzerinde antifiriz varmi boruların bağlantı yerlerini elinle bak ıslaklık gelıyormu su haznesini kapağı daki conta eskimi ve en önemlisi arabaya hararet yaptırdınmı.Araba da cekişden düşme varmı. dediğm gibi iyi değil çok iyi bir ustaya gotur yoksa servise beni dışarda çok para harcadım .
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ HASAP ETMEZ

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2010, 16:34:48 »
arkadaşım aracında LPG var mı?

Çevrimdışı enes35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2010, 17:40:14 »
arkadaşım aracında LPG var mı?

Evet Lpg var..Ben arabayı alalı 2 ay oldu 15 gün sonra lpg taktırdım yani 1.5 aydır arac lpg'li

Çevrimdışı enes35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2010, 17:44:47 »
4 Yıl önce arabayı aldığımda benimde başıma gelmişdi ne yaptıysam su azalmasını durduramadım yanlız servide bir kontrol ettir valla  ben en sonunda servide motor yaptrdim  yaklaşık 3000 tl buldu kapakları ve yuzeyi taşlattım segmanlar ve sipoplar değişdi vs vs anlayacağın borulardan değilse iyi bir durum yok
su flanşına bak elinle ıslaklık varmı şanzumanın uzerinde antifiriz varmi boruların bağlantı yerlerini elinle bak ıslaklık gelıyormu su haznesini kapağı daki conta eskimi ve en önemlisi arabaya hararet yaptırdınmı.Araba da cekişden düşme varmı. dediğm gibi iyi değil çok iyi bir ustaya gotur yoksa servise beni dışarda çok para harcadım .

oooo inşallah benimkinde bu kadar masraf çıkmaz..dediğiniz gibi ben kontrollerimi yapayım..İlk defa wolkswagene biniyorum..Parça ve servis maliyetleri yüksek tabiki,araştırma yapıyordum bir usta buldum şimdi vw servisinden çıkma o çok iyi anlıyormuş duyduğuma göre ona bi göstereyim sonradan başımıza iş almayalım..Teşekkürler

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2010, 18:43:25 »
benim araçta su eksiltiyordu 2-3 ustaya götürdüm anlamadılar.
lpg montajı sırasında T burular kullanılıyor.benim araçta bu borular zamanla eskimiş ve çatlamıştı.su kaçağının nedeni buymuş.
inşaallah senin araçtada sorun bu kadar basit olur.
motora su kaçma gibi bir durum varsa arkadaş gibi masrafın çok olur.

Çevrimdışı enes35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2010, 18:54:44 »
benim araçta su eksiltiyordu 2-3 ustaya götürdüm anlamadılar.
lpg montajı sırasında T burular kullanılıyor.benim araçta bu borular zamanla eskimiş ve çatlamıştı.su kaçağının nedeni buymuş.
inşaallah senin araçtada sorun bu kadar basit olur.
motora su kaçma gibi bir durum varsa arkadaş gibi masrafın çok olur.

İnşallah yaa dediğin gibi ufak bir sorundur..eğer motora su kaçtıysa zaten ayvayı yedik :'(

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2010, 21:04:52 »
İnşallah yaa dediğin gibi ufak bir sorundur..eğer motora su kaçtıysa zaten ayvayı yedik :'(
kardeş arabada çekişten düşme, gaz yememe, gibi sorunlar yoksa ve çok hararet yaptırmadıysan korkma. ama mutlaka önlemini al.
Gözünü hararet göstergesinden ayırma ve gözlemlerini iyi yap. geçmiş olsun inşallah önemli bişey yoktur.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı enes35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2010, 17:44:59 »
kardeş arabada çekişten düşme, gaz yememe, gibi sorunlar yoksa ve çok hararet yaptırmadıysan korkma. ama mutlaka önlemini al.
Gözünü hararet göstergesinden ayırma ve gözlemlerini iyi yap. geçmiş olsun inşallah önemli bişey yoktur.

Arabamın çekişi ve gaz yiyişi güzel hararet hiç yaptırmadım..90'da çakılı kalıyor zaten..teşekkürler

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2010, 13:31:26 »
kardeş aman dikkat et bende ilk aldıgımda basıma geldı motor kulagının hemen solunda her yone cıkısı olan bır parca var onu degiştirdim olay kokunden hal oldu ama baya bı masraf actı bana.