Gönderen Konu: teyp ve hoparlör??  (Okunma sayısı 11781 defa)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
teyp ve hoparlör??
« : 26 Mayıs 2010, 22:35:39 »
merhablar bu aralar arabaya teyp ve hoparlör almayı düşünüyorum pioneerin 2250 ub modeli yeterligibi geldi bir kaç duyum aldım sonu 50 ile biten modeller kaçak ve çakmaymış doğrumu ve hoparlör alırsam kaç cm lik almalıyım ve kaç çıkışlı?
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: teyp ve hoparlör??
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2010, 23:00:26 »
evet yokmu yardımcı olacak?
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2010, 09:04:00 »
benimki mk3 16 cm diye biliyordum arka kolonları ama birazcık küçük geldi 16 cm lik. En iyisi al eline mezureyi ölç vida aralıklarını ve dış çapını ona göre alısın

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2010, 09:42:13 »
vida aralıklarının yanında hoperlörün mıknatısı derine gittiğinden camın açılıp kapanmasında sorun çıkartıp çıkartmadığını da dikkate alın
bir de net ölçü için kapı içini sökmeniz lazım üstünden alınan ölçü yanlış çıkabilir
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2010, 09:43:23 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2010, 09:52:07 »
Benim aracın arka kapısından cıkardıgım hoparlor cok derin idi ve surtme yoktu. Bayagı buyuktu gotu ve cok derin 16 17 cm kolon daha derin olamaz. Ama benim arac mk3 arka kapı cok aşırı genış. içerce bayagı bosluk var

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2010, 23:27:17 »
bende pioneer 3150 var 1 senedir. orjinal phlips kolonlarla kullanıyorum vede gayet memnunum. orjinal kolonların sağlamsa değiştirmeden teyple bir dinle, beğenmessen kolonları değiştir. kaldı ki ustam mid takımın bile teyple bu kadar uyumlu olmayacağını söylemişti bana.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2010, 00:18:58 »
arkadaşlar ben arabayı aldığımda pandizot üstünde 2 adet büyük hoparlörler ve bagajda anfi varmış adam sökmüş. kapılarda da helix marka hoparlör var kocaman. ses iyi çıkıyor normal golfe göre. ancak anlamadığım kapıların içinde yine aynı Helix marka küçük şeyler var onların ne olduğunu bilen varmı? ne işe yarıyor. söksek yine aynı sesi alabilir miyiz? ama hoparlör çalışırken arabanın kapalı kapısını bile sarsıyor o derece yani. teyp de jameson kart okuyuculu. istediğim hoparlöre verebiliyorum sesi.

buldum şöyle bişey
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2010, 00:20:40 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2010, 18:43:34 »
ya bizim araç primeline arkada hoparlör yok ön iki kapıda var önceden set vardı ama artık yok öndekiler orjinali ve sağdaki patlak mecburen 4tane yeni alıcam pioneer 2250ub iyi işimi görür kapılara hoparlör alırım sonra bi basla anfi takarım :) ama hoparlör türü nasıl olcak onu bilmiyorum bn 16cm diye biliyorum ama
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı krc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2010, 22:37:41 »
rcd 200 e ne dersin

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2010, 23:41:11 »
açıkcası ordaki bölme çok işime yarıyo yani tüm kokpiti kaplamasını istemiyorum hoş ama kısıtlıyo gibi daha sade pioneer yada kenwood düşünüyorum
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Mayıs 2010, 08:23:35 »
arkadaşlar ben arabayı aldığımda pandizot üstünde 2 adet büyük hoparlörler ve bagajda anfi varmış adam sökmüş. kapılarda da helix marka hoparlör var kocaman. ses iyi çıkıyor normal golfe göre. ancak anlamadığım kapıların içinde yine aynı Helix marka küçük şeyler var onların ne olduğunu bilen varmı? ne işe yarıyor. söksek yine aynı sesi alabilir miyiz? ama hoparlör çalışırken arabanın kapalı kapısını bile sarsıyor o derece yani. teyp de jameson kart okuyuculu. istediğim hoparlöre verebiliyorum sesi.

crossover olmasın o dediklerin
crossover ise çıkartırsan aynı sesi alamassın
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Haziran 2010, 20:29:52 »
peki bileniniz yokmu hoparlör nasıl olacak çift girişli bide tek girişlisi var kapılardaki tesisata dikkat etmedim daha önce söküldüğünde ve ebatı 16cm sanırım bilgilendirirseniz iyi olur
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2010, 18:22:32 »
Dostum ben jbl taktırdım gto 5500 serisi compenant aracında ihtiyacın olan herşeyi verir sana bir kere aklında bulunsun bugün bile bir pioneer'ın birçok modeli golfun kendi orjinal hoparlörleri yanında traş kalır. Gerçekten kaliteli... Ben pioneer aldım arka kapıda hoparlor yoktu benim tem bir rezillik daha sonra bu jbl kompenantı aldım demek arkadanda ses gelebiliyormuş dedim. 2 tiz 2 de bas mevcut kutusundan 2 adette crossover çıkıyor zaten teybin orjinal bağlantısında arka kapıya kadar kablo geliyor yapman gereken sadece çıtayı söküp oradan çıkışı almak. Benim tavsiyem tırıvırı şeylere girme dediğim jbl'den al 1 kere taktır rahat et orjinal gibi olsun ne araca nede sana sorun çıkartsın. Yuvayada tam oturuyor..
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2010, 18:23:03 »
Bu arada yuvaya oturma olayı hem tweeter hemde bass için cuk diye oturuyor...
Daha iyisi yine bir VAG'dır