Gönderen Konu: iç dçşeme deforme soyulma artı kapı tıkırtısı  (Okunma sayısı 10747 defa)

Çevrimdışı oktay02

• Profili Görüntüle
iç dçşeme deforme soyulma artı kapı tıkırtısı
« : 03 Haziran 2010, 03:45:00 »
Arkadaşlar kapı kolu vs soyulmakarı herkesin sorunu ben onları yavaş yavaş kendim soymaya başladım güzelde oluyor parlak siyah uymasada eskisinden iyi oluyor yani canım sıkıldıkça soyuyorum yanlız orta konsoldakiler kolay soyuluyor da sol kapı kolu ve cam açma düğmeleri ve sağ kapı kolu soyulmuyor bir türlü ...arkaları ellemicem zaten onlar tertemiz...

1.soymak için bir ilaç yöntem vs biliyormusunuz?

2.sağ kapı kolu (çekme kolu açma değil) nasıl sökülüyor?

3.sorunumda sol arka kapıdan gelen tıkırtı çok azda olsa ben sürekli seslere çok gıcık olurum sanki içinde bişey boşanmışta sallanıyor gibi tık tık tık ses geliyor döşemeyi açarsam sanırım çözerim ama bilen birine danışmadan döşemeyi zorlamak istemedim nasıl söküldüğünü bilen varsa tarif etsin lütfen baglantılarını vs bozmak istemiyrum... şimdiden teşkkrler

Çevrimdışı btioyo99

• Profili Görüntüle
Ynt: iç dçşeme deforme soyulma artı kapı tıkırtısı
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2010, 10:20:43 »
kolonyalı mendil....!
Ama bir kapı kolu için 10 lu bir paket bitirmen gerekiyor kolay gelsin.

Çevrimdışı oktay02

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2010, 14:37:10 »
kolonyalı mendil....!
Ama bir kapı kolu için 10 lu bir paket bitirmen gerekiyor kolay gelsin.

daha kolay bişey yoksa sabırlıyımdır uğraşırım :) sagol

Çevrimdışı btioyo99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2010, 15:03:25 »
Ben daha kolayını bulamadım uğraştırıyo işte biraz. En azından zarar vermiyo, kimyasal birşey sürmekten iyidir. Birde çizik olmuyo, o en güzeli...

Çevrimdışı oktay02

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2010, 20:35:16 »
Ben daha kolayını bulamadım uğraştırıyo işte biraz. En azından zarar vermiyo, kimyasal birşey sürmekten iyidir. Birde çizik olmuyo, o en güzeli...

zisde aynı şwkilde soydunuz sanırım küllğün orayı ve teyp çerçevesinin oraları nasıl yaptınız sökmeden mi söktüyseniz bii tarif edermisnz

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2010, 21:39:12 »
ben aseton ile soydum..dene bi istersen
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı btioyo99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2010, 22:44:51 »
yok hocam sökmeye gerek yok, bastırarak siliyosun kolonyalı mendille hemen çıktığını görceksin zaten.Zaman alır ama bir kapı kolu 10-15 dakka falan sürüyo hesap et işte.

Çevrimdışı oktay02

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2010, 20:00:04 »
tşkrler arkadaşlar da diger sorularıma cvp vericek kimse yokmu  :tamamdir

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2010, 08:39:34 »
Arabaya uzun zamandır dip köşe girmemiştim. ;D Pazargünü temizlik yaptım. Temizlik yaparken orta konsoldaki boyaları temizlemenin yeni bi yöntemini keşfettim. CİF. beze sürüp silin baya hızlı çıkarıyor. Ayrıca aşağıdaki resimde gördüğünüz bej döşemelerdeki yerleşik kirleri ayakkabı lekelerini de gayet güzel çıkarıyor. tavsiye ederim.

Ayrıca kapı kollarındaki deforme olmuş boyayıda çıkarıyor. Ben çıkarmadım ama çıkarmak isteyenlerin bilgisine

Akşamüstü çektiğim için resim pek net değil.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2010, 08:46:06 Gönderen: ozkan_misirli »
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2010, 13:16:08 »
Sağ kapı kolunu çıkarmak istiyorsan, ince uçlu bir tornavida ile kapı kolu üzerindeki çizgiden üst parçayı ayır (araç içine bakan parça tırnaklı geçme bir parçadır), büyük bir yıldız tornavida ile vidaları sökebilirsin.

arka kapı kolunu anlattığım şekilde söktükten sonra döşemeyi yavaşça kendine doğru çekersen gelecektir. kapı döşemesi kenarlarından plastik geçmelerle tutturulmuş. bu işlemleri yaparken plastik ile çalışacağın için çok dikkatli olmanı tavsiye ederim.kırılırsa geri dönüşün olmaz.
kolay gelsin.

Çevrimdışı oktay02

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Haziran 2010, 17:10:14 »
Sağ kapı kolunu çıkarmak istiyorsan, ince uçlu bir tornavida ile kapı kolu üzerindeki çizgiden üst parçayı ayır (araç içine bakan parça tırnaklı geçme bir parçadır), büyük bir yıldız tornavida ile vidaları sökebilirsin.

arka kapı kolunu anlattığım şekilde söktükten sonra döşemeyi yavaşça kendine doğru çekersen gelecektir. kapı döşemesi kenarlarından plastik geçmelerle tutturulmuş. bu işlemleri yaparken plastik ile çalışacağın için çok dikkatli olmanı tavsiye ederim.kırılırsa geri dönüşün olmaz.
kolay gelsin.

teşekkr ederim aradıgım cvp ta buydu merak etme alışıgım bu işlere sadece golf için önce bilgi almak istedim yanlış bişey yapmamak adına sagol

Çevrimdışı oktay02

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2010, 17:15:07 »

kolay gelsin.

bir şey daha bu teyp çerçevesi yan cıtaları ve küllük yani vitesin oldugu yeri nasıl sökeriz ?

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Haziran 2010, 00:18:24 »
Hic sokme ile filan ugrasmayin alin kaplama yapistirin mis gibi oluyor.