Gönderen Konu: 97 Polo Sportline fikir alışverişi  (Okunma sayısı 20209 defa)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
97 Polo Sportline fikir alışverişi
« : 12 Haziran 2010, 22:07:24 »
arkadaşlar selam, bir süre önce satma kararı aldığım, ancak daha sonra fikir değiştirdiğim aracıma bir kaç parça eklemek almak istiyorum. Öncelikle bu aracın farları kesinlikle aydınlatmıyor, farlarım olcukça eski üretildiğinden bu yana aynı farlar var arabanın üstünde, orjinaliyle mi değiştireyim yoksa angel mı alayım? angel alırsam aydınlatma sorunu düzelir mi? hangi markayı önerirsiniz? eğer angel tavsiye etmiyorsanız H4 ve desenli far ile xenon kullanmak istemiyorum, nasıl bir çözüm önerirsiniz? Bu aracın ön ızgarasına 16v amblemi istiyorum nereden bulurum? kullanan arkadaşların "mutlaka yap" dediği bir şey var mı? değerli fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: 97 Polo Sportline fikir alışverişi
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2010, 23:05:01 »
bence satma fikrinden vazgeçme. sat . bizim arabalar yedikçe yiyen türden. şimdi nerden baksan 2000 lira harcarsın. bir 2000 lira daha koy üstüne daha genç bir araç al
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2010, 08:58:09 »
arkadaşlar selam, bir süre önce satma kararı aldığım, ancak daha sonra fikir değiştirdiğim aracıma bir kaç parça eklemek almak istiyorum. Öncelikle bu aracın farları kesinlikle aydınlatmıyor, farlarım olcukça eski üretildiğinden bu yana aynı farlar var arabanın üstünde, orjinaliyle mi değiştireyim yoksa angel mı alayım? angel alırsam aydınlatma sorunu düzelir mi? hangi markayı önerirsiniz? eğer angel tavsiye etmiyorsanız H4 ve desenli far ile xenon kullanmak istemiyorum, nasıl bir çözüm önerirsiniz? Bu aracın ön ızgarasına 16v amblemi istiyorum nereden bulurum? kullanan arkadaşların "mutlaka yap" dediği bir şey var mı? değerli fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

Her otomobilde olduğu gibi Pololara da iyi bakarsan bir sıkıntı çıkarmaz. Farlar normalde iyi aydınlatır. Eğer farlar orjinal hella ise kaliteli bir ampulle (Osram H4 AllSeasonSuper, Silverstar veya NightBreaker) yeterli bir aydınlatma sağlarsın.

16V amblemini Doğus'tan şipariş edebilirsin diğer yerlerde bulamazsan.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2010, 11:25:39 »
bizim arabaalrdaki sıkıntı genelde yaştan kaynaklı . 10-15 yıllık araçlar. ancak parça problemi var.  çoğu parçasını hurdacıdan ediniyoruz.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2010, 11:36:23 »
Nasıl parça sorunu var anlamadım  ??? eğer mesele kaporta malzemesi ise Tr'de dünya kadar Polo 6N olduğu için bulunmakta hiç bir sıkıntı çekilmez,motor şanzuman elektrik aksamı meselesi ise Seat İbiza,Skoda Fabia aynı platformda üretilmeye devam eden araçlar.Aynı motorlar şanzumanlar elektrik aksamları kullanılmaya devam ediyor. Parça sorunu yaşanacak en son arabadır Polo 6N'ler

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2010, 13:31:26 »
satmaktan vazgeçme sebebim okulumun bitmesine 1 sene var, bitince ülkede kalacağım meçhul, 1 sene için satmaya kıyamadım arabamı, bir de aldığımda kaportası şanzımanı biraz sıkıntılıydı, bakımıydı lastiğiydi derken 2500 lira harcadım, hoş, aracı ucuz almıştım zaten de yine de kıyıp da satamadım 1 sene için. Modifiye merakım ezelden beri var, hevesimi gidermek istiyorum, arabanın gidişi, sesi, yol tutuşu beni oldukça tatmin ediyo, modifiye etmeye değer gibi geliyo.

VWci, teşekkür ederim, boşuna hurdacıda, internette zaman harcamamış olacağım  :tamamdir

Bir de araca angel takmaya karar verdim, sağ uzun far merceğini boşaltıp cold air intake'in ucunu oraya vereceğim, yaptığım zaman performans artışını sizlerle paylaşır, resimleri de eklerim.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2010, 13:33:58 »
sahibinden'de Polo 9N için orjinal ABT Remus egzoz buldum, onu araca uyarlamayı düşünüyorum, bir de headers istiyorum, 400 tl'ye kadar verebilirim headers'a, yardımcı olabilecek birileri var mı?

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2010, 13:37:21 »
filtre için o kadar uğraşmana gerek yok,güzel bir kitle kaput altından araın orjinalliğini bozmadan aynı performnsı alabilirsin. 1.4 16v sıkı bir motor,sitemizde daha önce Ankara'dan Erhan diye bir arkadaş vardı o da çok uğraştı 140-150 hp'lere yakın değerler çıkarttı o ufacık motordan  :D

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2010, 14:04:42 »
filtre için o kadar uğraşmana gerek yok,güzel bir kitle kaput altından araın orjinalliğini bozmadan aynı performnsı alabilirsin. 1.4 16v sıkı bir motor,sitemizde daha önce Ankara'dan Erhan diye bir arkadaş vardı o da çok uğraştı 140-150 hp'lere yakın değerler çıkarttı o ufacık motordan  :D

:D

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2010, 14:43:05 »
bakalım bir kaç ay sonra benim alet de öyle bir canavara dönüşebilir  ;) ikinci el bi angel bulsam bu fikrimi uygulamaya direk geçiririm. ikinci el bi fk angel var da, ona da kıyamam heralde kesip biçmeye, biraz fazla güzel kesilip biçilmek için  :-\

Çevrimdışı gto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2010, 09:34:35 »
bence tampondaki havalandırma ızgaralarının birincisni iptal edin fiberle doldurun. logosuz ön panjur ve golf 3 ün alt spoylerini takın angellerdan çok daha iyi olacaktır. farları arkadaşımızın dedği gibi daha güçlü ampüller ile değiştirin. zevkinize göre arka stopları 6n2 nin stopları ile değiştirebilirsiniz  :) spoiler olarak typer tarzı bir tasarım önerebilirim abartılı olmamak kaydıyla. eski arabam 6n di ve hala aklım onda  :)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2010, 11:40:28 »
bence tampondaki havalandırma ızgaralarının birincisni iptal edin fiberle doldurun. logosuz ön panjur ve golf 3 ün alt spoylerini takın angellerdan çok daha iyi olacaktır. farları arkadaşımızın dedği gibi daha güçlü ampüller ile değiştirin. zevkinize göre arka stopları 6n2 nin stopları ile değiştirebilirsiniz  :) spoiler olarak typer tarzı bir tasarım önerebilirim abartılı olmamak kaydıyla. eski arabam 6n di ve hala aklım onda  :)

aracı dıştan olabildiğince stock bırakmak istiyorum, spoiler'ı değiştiricem zaten, orijinal 6N GTi spoiler'larında gözüm var, arka stoplar custom olacak, çok değişik fikirlerim var, uygulamaya geçebilirsem fotolarını eklerim  :tamamdir angel'ları, uzun mercekleri iptal edip cold-air intake'in ucunu oradan çıkarmak için istiyordum

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2010, 21:38:24 »
bir gece roll yapalım...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2010, 21:55:47 »
bak kanıma girme VWci  :D bu arada 9N3 orijinal vites topuzu aldım bugün körüğüyle beraber, yarın takacağım, resimler eklenecektir  :tamamdir