Gönderen Konu: 6N klima aydınlatması sorunsalı???  (Okunma sayısı 22594 defa)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
6N klima aydınlatması sorunsalı???
« : 16 Haziran 2010, 01:19:26 »
ya arkadaşlar ben ne yaparsam yapayım klima kontrol panelindeki sağ ve sol (fan ve nereden hava geleceğine karar veren düğmeler) aydınlatması başarılıyı geçtim görünür bile olmuyor, ama ortadaki net bir şekilde görülür oluyor geceleri. Bu sorun neden kaynaklanır, nasıl çözülür? bir de o zımbırtıların aydınlatma rengi değişebilir mi?

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: 6N klima aydınlatması sorunsalı???
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2010, 01:39:44 »
arkadaşım şimdi o panoyu kaldırdığında tam ortada ampül var , yanlarda da yansıtıcılar var , onlar doğru konulmamışsa eğer ışığı kenarlara dağıtmadığından ışık oralara gelmez , onları tekrar ışığra yakın konumda takarsan sorun çözülür  >:D

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2010, 09:23:33 »
ya ışık geliyo aslında ama o kadar zayıf ki, fotoğraf çekerim bu akşam ama fotoğrafta o zayıf ışık belli olur mu bilemiyorum  ??? o dediğin düzeneği biliyorum, şimdi nasıl anlatsam, mesela fan ayarında, "4" aydınlanıyor, 2 ve 3 son derece silik, sönük ancak dikkatli bakınca görülebilecek şekilde aydınlanıyor, fan işareti görülür şekilde aydınlanıyor. Bilmiyorum derdimi anlatabildim mi :-\

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2010, 11:05:56 »
tmm üstad , o zmn arkadaki ampülü de değiştireceksin yuvaya giren , yani senin işini iyi bi elektrikçi halleder , hatta ona da gerek yok bn açarım o bölümü ve o yuvaya giren ampülden bulurum diyosan kendin de yapabilirsin  :tamamdir

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Haziran 2010, 11:09:53 »
kardes bahsettıgın sorun polo  golf we eskı model passatlarda klasık sorundur onu ısık dagıtıcılarıyla cozemezsın maalesef vw fabrıkasının hayal kırıklıgı bu olay bu sorunu saga we sola led ısıklar koyarak cozebılırsın yada o sekılde alısıp devam edeceksın...

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Haziran 2010, 11:16:45 »
kardes bahsettıgın sorun polo  golf we eskı model passatlarda klasık sorundur onu ısık dagıtıcılarıyla cozemezsın maalesef vw fabrıkasının hayal kırıklıgı bu olay bu sorunu saga we sola led ısıklar koyarak cozebılırsın yada o sekılde alısıp devam edeceksın...

ben bildiğimi söylüyorum , aynı sorun bir hafta öncesine kadar bende de vardı , arkasındaki ampül çalışmıyordu , elektrikçime gittik , ampülü değiştirdi , ampulün sağında ve solunda plastik yuvarlak ışık dağıtıcılar var , onları yanlış taktığımdan bnmde ortası aydınlatıyo ama kenarlara ışık gelmiyo , bence bundan dolayı  :) ama siz bilirsiniz tabi ne diyim

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Haziran 2010, 11:19:57 »
ben bildiğimi söylüyorum , aynı sorun bir hafta öncesine kadar bende de vardı , arkasındaki ampül çalışmıyordu , elektrikçime gittik , ampülü değiştirdi , ampulün sağında ve solunda plastik yuvarlak ışık dağıtıcılar var , onları yanlış taktığımdan bnmde ortası aydınlatıyo ama kenarlara ışık gelmiyo , bence bundan dolayı  :) ama siz bilirsiniz tabi ne diyim
SENINKIn sorunu bu olabılır kardes benım hergun karsılastıgım cozumu sorulan bı konu en sonunda bızde boyle bı cozum bulduk belkı arkadasınkıde ters takılmıs olabılır ama anlattıgına gore sorun senınkıyle aynı degıl klasık hastalıga yakalnmıs ısıklandırma:)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2010, 11:23:56 »
SENINKIn sorunu bu olabılır kardes benım hergun karsılastıgım cozumu sorulan bı konu en sonunda bızde boyle bı cozum bulduk belkı arkadasınkıde ters takılmıs olabılır ama anlattıgına gore sorun senınkıyle aynı degıl klasık hastalıga yakalnmıs ısıklandırma:)

bnce tamamıyla aynı sorun , ortadaki butonun aydınlatıyo olması ampulün çalışır durumda olduğunu gösterir , kenarlara ışığın gelmemesinin sebebi de bu olabilir , yani bnu anlayabilmek için en azından açıp bakması lazım , hepimiz burda kendi fikrimizi söylüyoruz , ama hak veriyorum sana keşke o tam ortaya yaptıkları ışıklandırma sisteminden yanlara birer tane daha yapsalardı da bu polemiği senle yaşamıyo olsaydık  ;)

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2010, 11:29:27 »
sende haklısın arıza arkadasta bız polemık yasıyoruz ıktıdar we mıhalefet olduk sence kım ıktıdar kım muhalefet:)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2010, 11:36:37 »
hocam kenarlara ışık geliyor, gelmiyor değil, ama işte parça parça geliyor. Ankara'nın en iyi elektrikçisi bu kadar yapabildi diyim size

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2010, 11:46:21 »
o zaman sorun bnm dedgım kardes saga we sola elektrıkcıne soyle led ısık koysun eger olmaz derse bana haber ucur bı sekıl hallederırz...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2010, 11:56:47 »
o zaman sorun bnm dedgım kardes saga we sola elektrıkcıne soyle led ısık koysun eger olmaz derse bana haber ucur bı sekıl hallederırz...
teşekkür ederim alpers3  :tamamdir peki rengini değiştirebilir miyiz o aydınlatmanın?

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2010, 12:07:35 »
teşekkür ederim alpers3  :tamamdir peki rengini değiştirebilir miyiz o aydınlatmanın?
seatlarınkını takabılırız turuncu gıbı olabılır

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2010, 12:13:16 »
kafama göre bir renk olabilir mi? mesela mavi?
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2010, 12:13:26 Gönderen: d3n1s »