Gönderen Konu: 6N klima aydınlatması sorunsalı???  (Okunma sayısı 22595 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: 6N klima aydınlatması sorunsalı???
« Yanıtla #14 : 16 Haziran 2010, 13:11:54 »
o zaman sorun bnm dedgım kardes saga we sola elektrıkcıne soyle led ısık koysun eger olmaz derse bana haber ucur bı sekıl hallederırz...

evt , senin dediin gibimiş  :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Haziran 2010, 15:16:48 »
Tek ampül var o parçanın üstünde.Minicik ampülden plastik dağıtıcı yoluyla aydınlatma sağlanıyor. O yeşil ve beyaz renkli şeffaf plastik levhada çatlak varsa aydınlatma bahsettiğiniz gibi sadece ortada kalıyor diğer yerlere ulaşmıyor.

dsc08774 resim, resimler, resimleri,  indir, bedava, galeri, pictures, image, images, photo, fotoÄŸraf - ResimUpload.COM
http://www.resimupload.com/ds861630718_dsc08773.html
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2010, 15:36:23 »
Tek ampül var o parçanın üstünde.Minicik ampülden plastik dağıtıcı yoluyla aydınlatma sağlanıyor. O yeşil ve beyaz renkli şeffaf plastik levhada çatlak varsa aydınlatma bahsettiğiniz gibi sadece ortada kalıyor diğer yerlere ulaşmıyor.

dsc08774 resim, resimler, resimleri,  indir, bedava, galeri, pictures, image, images, photo, fotoÄ�raf - ResimUpload.COM
http://www.resimupload.com/ds861630718_dsc08773.html

hocam ulaşıyor da eksik ulaşıyor, sorunu başka benim aletin

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Haziran 2010, 16:05:40 »
Benimkide aynı, eksik ulaşıyor, çok kısık ortaın haricindeki aydınlatma
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Haziran 2010, 16:17:17 »
Benimkide aynı, eksik ulaşıyor, çok kısık ortaın haricindeki aydınlatma

çatlak yoktu gördüğüm kadarıyla dağıtıcı parçalarda, detaylı incelemedim ama...

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Haziran 2010, 16:27:32 »
Dışardan görünmez zaten, klima kontrol modülünün içine doğru giden parça.Dağıtıp bakman lazım

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Haziran 2010, 16:32:53 »
bende söyledim ama  :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Haziran 2010, 17:03:54 »
T5 ampülün led olanları var birde.Acaba pozitif katkı sağlar mı ???
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2010, 17:04:17 Gönderen: Ouzoo »

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Haziran 2010, 17:13:28 »

Çevrimdışı cengo26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Haziran 2010, 17:17:21 »
arkadaslar bu panelin sökülmesi nasıl oluyor.benim 6n de de yanmıyo o ışıklar.tarif edermisniz nasıl söküldüğünü

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Haziran 2010, 17:26:20 »
Yukarıdaki fotoda görüldüğü üzere ortadaki derece ayarının yanında 2 altta 2 üstte 4er tırnaklı kahverengi görünen şeyler ışık dağıtıcılar.Ancak oraya yetersiz ışık geliyor.Zaten içteki beyaz yansıtıcılar tek türlü takılıyor ayak yapısından ötürü. Gidipte ters veya herhangi bir açı kaybıyla takamazsınız, tabi ayakları kırılmadıysa..Ben ampülü değiştirdim komple yansıtıcıları yıkadım yine aynı düşük aydınlatma.Led birazdaha güçlü olacaktır sanıyorum bide onu deniycem.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2010, 17:26:55 Gönderen: Ouzoo »

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Haziran 2010, 21:59:55 »
Dışardan görünmez zaten, klima kontrol modülünün içine doğru giden parça.Dağıtıp bakman lazım

arkadaşım dağıldığında şöyle bir bakmıştım, o kadar cahil miyim ya üzüldüm valla  :-[ bende orası hiç yanmıyordu, gittim elektrikçime değiştirttim, biraz meraklıyımdır, çıkarttığı parçalar "acaba bunlar nedir ki" diyerek bakmıştım şöyle bi sağlam gibilerdi ama detaylı incelemedim. Biliyorum o ortadaki ışık kenarlara nasıl dağılıyor. Bir de ilk gittiğimde ampulü değiştirdi, sadece ortada var bunlarda ampul diye, sonra tekrar gitmek zorunda kaldım çünkü kenarlara hiç ışık gitmiyordu, ama ancak bu kadar oldu, yer yer yanıyor gerisi karanlık  :-\

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Haziran 2010, 22:01:19 »
yahu valla çok bozuldum ya, sanayiden çıkmayan, arabanın her parçasını inceleyen kafa yoran beni arabadan anlamaz yaptınız ya, oturdu ya içime  :-[