Gönderen Konu: 98 6n polo mu 2000 clio 1.6 rxt mi ?  (Okunma sayısı 15354 defa)

Çevrimdışı onuruslu

• Profili Görüntüle
98 6n polo mu 2000 clio 1.6 rxt mi ?
« : 20 Haziran 2010, 00:12:57 »
Arkadaşlar benim aracım 1998 model polo ben aracımı satıp clio 1.6 2000 rxt almak istiyorum sizin fikirleriniz nedir ?

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: 98 6n polo mu 2000 clio 1.6 rxt mi ?
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2010, 13:13:46 »
aldı sattı masrafına değmez bence

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2010, 14:15:21 »
clionun parçası ucuz, az yakar ancak arkadaşın dediği gibi alsata değmez. ben olsam megane bakardım
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2010, 18:32:13 »
mantıksız sınıf değişmediği gibi hemen hemen hiç bir +sıda olmaz. Yedek parça dahil, amca oğlunda var ondaki değiştirdiklerimizi kıyaslayınca bendeki 2000polo yedek parçası daha ucuzdu.

2000gibi fazla model artışına grmeyecekseniz ve illa renoult derseniz 1.6 16v 115hp magane1 e bakın. yada o pahalı olur derseniz  98 2.0magene1e. 98yılı olduğundan vergi taksiti 200tl civarı fiyatı uygun motoru gayet güzel
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2010, 18:32:31 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2010, 23:52:55 »
reno'ların az bilinen bir parça gerçeğini size aktarayım reno düşünenler oturup 2 kere daha düşünsünler, sanayideki ustamın bizzat başına gelen bir olaydır bu:
megane 1'in anahtarının uzaktan kumandası çalışmamaya başlıyor, sorunun kaynağını araştırıyorlar, anahtarın pili değişiyor, sonuç aynı, anahtar uzaktan kumanda etmiyor, yetkili servise gidip durumu anlattıklarında aldıkları cevap "reno'ların uzaktan kumandalı anahtarlarının ömrü 2000 kullanımdır" peki naapıcaz? "komple anahtarı değiştirmeniz gerek efendim". bilmeyenlere anlatayım, komple anahtar değiştirmek, o anahtarın araçta girebileceği bütün anahtar deliklerini değiştirmek anlamına gelir ki masrafını bilen bilir, 1000 liraya mal olur bir uzaktan kumanda bizim ustaya, daha da reno'ya binmem diye sayıp sövüyordu. ayrıca arabanın anahtarına "kullanım ömrü" biçen bir firmanın araçlarına, parçalarına ne kadar güvenilir tartışılır.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2010, 23:54:10 Gönderen: d3n1s »

Çevrimdışı hepattrcp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2010, 14:52:53 »
reno'ların az bilinen bir parça gerçeğini size aktarayım reno düşünenler oturup 2 kere daha düşünsünler, sanayideki ustamın bizzat başına gelen bir olaydır bu:
megane 1'in anahtarının uzaktan kumandası çalışmamaya başlıyor, sorunun kaynağını araştırıyorlar, anahtarın pili değişiyor, sonuç aynı, anahtar uzaktan kumanda etmiyor, yetkili servise gidip durumu anlattıklarında aldıkları cevap "reno'ların uzaktan kumandalı anahtarlarının ömrü 2000 kullanımdır" peki naapıcaz? "komple anahtarı değiştirmeniz gerek efendim". bilmeyenlere anlatayım, komple anahtar değiştirmek, o anahtarın araçta girebileceği bütün anahtar deliklerini değiştirmek anlamına gelir ki masrafını bilen bilir, 1000 liraya mal olur bir uzaktan kumanda bizim ustaya, daha da reno'ya binmem diye sayıp sövüyordu. ayrıca arabanın anahtarına "kullanım ömrü" biçen bir firmanın araçlarına, parçalarına ne kadar güvenilir tartışılır.

99 model clio rxt kullanıcısıym suan 1.4 sportline ile takas istiyorum nedeni aracımdan memnun olmamam degil sadce sportlin ı hep istemşmdr ama denk gelmedgi için alamadm bende arac aramaktan bunalıp bunu aldım hala aklım sportline de önce kumanda olayını anlatıyım kızılötesiyle calısır renoların kumandası 2000modele kadar olanlar onun için aracın cok yakınından dikiz aynasına nişan alark dügmeye basmanız gerekir evet kumanda cabuk bozuluyor ama 1000 lira degl 350tl...illa almak zorunda diilsiniz 50tlye uzaktan kumandalı alarm taktırablrsnz... clio ile polo arasında kaln arkdasa tavsiyem polo alıcaksanz 1.6 olanlardan alıcagnıza rxt clio alın donanım olarak arada daglar kadar fark var en basıt örnek 1.6 pololarda abs bile yok....

Çevrimdışı onuruslu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2010, 14:57:33 »
99 model clio rxt kullanıcısıym suan 1.4 sportline ile takas istiyorum nedeni aracımdan memnun olmamam degil sadce sportlin ı hep istemşmdr ama denk gelmedgi için alamadm bende arac aramaktan bunalıp bunu aldım hala aklım sportline de önce kumanda olayını anlatıyım kızılötesiyle calısır renoların kumandası 2000modele kadar olanlar onun için aracın cok yakınından dikiz aynasına nişan alark dügmeye basmanız gerekir evet kumanda cabuk bozuluyor ama 1000 lira degl 350tl...illa almak zorunda diilsiniz 50tlye uzaktan kumandalı alarm taktırablrsnz... clio ile polo arasında kaln arkdasa tavsiyem polo alıcaksanz 1.6 olanlardan alıcagnıza rxt clio alın donanım olarak arada daglar kadar fark var en basıt örnek 1.6 pololarda abs bile yok....

Bende zaten şuan 98 polo var değiştirmemin sebebide donanım farkı clio rxt çok çok daha üstün poloya bakarak

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2010, 16:05:04 »

evet clio rxt ile boş polo'yu karşılaştırırsanız dağlar kadar donanım farkı var, ama bir de boş clio ile boş polo'yu kıyaslayın bakalım ne kadar fark var? Polo 6N'lerde paket paket donanım yok, parasını verip taktırıyordunuz aracınıza ne isterseniz, clio'nun en dolusu rxt bildiğim kadarıyla, en dolu Polo 6N'in donanımını sayayım size, kıyaslayın rxt'den ne kadar eksik olur mu?
-ısıtmalı ön koltuklar
-çift havayastığı
-abs
-klima
-elektrikli ısıtmalı yan aynalar

Çevrimdışı hepattrcp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2010, 23:15:17 »
evet clio rxt ile boş polo'yu karşılaştırırsanız dağlar kadar donanım farkı var, ama bir de boş clio ile boş polo'yu kıyaslayın bakalım ne kadar fark var? Polo 6N'lerde paket paket donanım yok, parasını verip taktırıyordunuz aracınıza ne isterseniz, clio'nun en dolusu rxt bildiğim kadarıyla, en dolu Polo 6N'in donanımını sayayım size, kıyaslayın rxt'den ne kadar eksik olur mu?
-ısıtmalı ön koltuklar
-çift havayastığı
-abs
-klima
-elektrikli ısıtmalı yan aynalar
clioda bunlardan birtek koltuk ısıtması yok onunda 6N de oldgunu ilk defa sizden duydum onlara + olarakda 2airbag daha,acılır tavan,sürücü koltugu bel destek ayarı,yol bilgisayarı ,kolormatik ön cam,direksiyondan kumandalı radyo teyp,uzaktan kumandalı merkezi kilit,ve ebd var aklıma suan bunlar geldi hatta şöyle basit özellkleri daha var  diyelimki silecekleriniz acık konumda frene bastnz arka silecek calısır veya geri vitese taktınız arka silecek calısır bunlar gibi ..

Çevrimdışı hepattrcp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Haziran 2010, 23:18:26 »

Bende zaten şuan 98 polo var değiştirmemin sebebide donanım farkı clio rxt çok çok daha üstün poloya bakarak
hocam ozman hiç bir tereddütünüz olmasın direk alın derim ben cok memnunum ama 16v araç istiyorum malum yas 21 ve yüksek devir kullanırım 1.6cliolarda 8v oldugundan yüksek devirde cansız bir motora sahip :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Mart 2011, 22:48:35 »
konuyu hortlatalım bari beyler :D 

benim 97 6n e   2000 megane takası var  lgpli 1.6  16v 4kapı sıfır lastik ... 
benim lpg taktırmam kafadan 1500 tl lastik desen 400 kagıt ıvız zıvır derken 2000 2500 arası cebımden para cıkacak ... bende kabul ederse 2 lira para teklifi yapcam  sizce nasıl bı teklif ?? iyi mi  ? yada meganedan memnun kalırmıyım ?  arabam 500-550 yakarken 250 yakan arabam olması guzel geliyo ...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Mart 2011, 23:13:11 »
konuyu hortlatalım bari beyler :D 

benim 97 6n e   2000 megane takası var  lgpli 1.6  16v 4kapı sıfır lastik ... 
benim lpg taktırmam kafadan 1500 tl lastik desen 400 kagıt ıvız zıvır derken 2000 2500 arası cebımden para cıkacak ... bende kabul ederse 2 lira para teklifi yapcam  sizce nasıl bı teklif ?? iyi mi  ? yada meganedan memnun kalırmıyım ?  arabam 500-550 yakarken 250 yakan arabam olması guzel geliyo ...

Megane sedan ise Polo'nun yol tutuşunu mumla ararsın, ama onun haricinde daha donanımlı ve daha üst segment bir araca bineceğin aşikar. İhtiyaçların doğrultusunda karar vermen gereken bir durum bu

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Mart 2011, 09:55:23 »
megane otomatik ,  polom ise manuel  ... ablam  poloyu kullanamıyo ( özellikle 1 ve 3 ün yakın olması )  megane' ı o yüzden tercih ediyorum az yakması ve 4 kapı olmasıda cabası ... lpg de  cekiş problemi yasarmıyım ondan endiseleniyorum ama 1,6  16v olması guven veriyo birazda... rte lerde abs varmı bilmiyorum ama polomdan daha iyi duracagını tahmin ediyorum ... parca fiyatları daha uygun diye biliyorum ama  dedigim gibi bakalm  adam  teklifimi kabul ederse  aranızda  megane la devam edicem galiba :)   

not: bulusmalara vw amblemi yapıstırıp gelirim :D

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Mart 2011, 10:04:43 »
megane otomatik ,  polom ise manuel  ... ablam  poloyu kullanamıyo ( özellikle 1 ve 3 ün yakın olması )  megane' ı o yüzden tercih ediyorum az yakması ve 4 kapı olmasıda cabası ... lpg de  cekiş problemi yasarmıyım ondan endiseleniyorum ama 1,6  16v olması guven veriyo birazda... rte lerde abs varmı bilmiyorum ama polomdan daha iyi duracagını tahmin ediyorum ... parca fiyatları daha uygun diye biliyorum ama  dedigim gibi bakalm  adam  teklifimi kabul ederse  aranızda  megane la devam edicem galiba :)   

not: bulusmalara vw amblemi yapıstırıp gelirim :D

otomatik ve lpg'liyse bulunmaz nimet gibi bir şey, evet reno'nun parçası ucuzdur ama parça ömrü VW'den çok daha kısadır. Yetkili servis sever reno'lar, yetkili servis bakımlısına kolay kolay bir şey olmaz. Ama başka yerde de adam etmek zordur.