Gönderen Konu: Polom Toros Gibi Çalışmaya Başladı  (Okunma sayısı 7459 defa)

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
Polom Toros Gibi Çalışmaya Başladı
« : 26 Haziran 2010, 09:33:14 »
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 yıllık Volkswagen kullanıcısıyım çok ta memnunum aracımdan geçen kış aracımı bir gece çalıştırmak için marşa bastıgımda hiç bir sorun yoktu araç gayet güzel çalıştı. yanlız yolda giderken kaloriferi açtıgımda yanık yağ kokusu hissettim petrole girdim pompacı burada yağ kokuyor dedı ben hiç üstüme alınmadım o gece araç işimi gordu ertesi sabah işe giderken yağ lambasının yandığını farkettim.
Aracı oldugu yerde bırakarak çekici ile doğru servise gönderdim. (1997 model Hb.1.6 motor 5 kapı polo) servisin bana söylediği şuydu yağ pompası gece soğuktan donmuş ve sen arabayı çalıştırır çalıştırmaz gaza basmışın. Defalarca kez izah etmeme ramen durumu anlatamadım gaza ben basmadım otomatik rolanti ayarlayıcısı oldugu ıcın deviri 1500 civarında tuttu o gece ve havada çok soğuktu. olay olmadan bir ay once tum bakımları yapıldı. Yağ değişimi hava filtresi antifiriz bakımı akü bakımı hepsi aynı serviste yapıldı.

Şimdi ise aracım 90 dereceye ulastıgında motor sıcaklığı toros gibi çalışıyo yani motorda bi gıcırdama sesi .
Bu sorunu nasıl düzeltebilirim başına gelen arkadaşlar oldmu nasıl düzelttiler sımdıden tesekkur ederım

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polom Toros Gibi Çalışmaya Başladı
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2010, 09:49:47 »
yağ pompan değişti mi? değiştiyse bide yağ filtreni değiştirmeni öneririm

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2010, 09:58:46 »
yağ pompası değişti ve yağ filtresiyle beraber yağ da komple değişti !!

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2010, 11:06:14 »
motora yağ pompalanamadığından motorun zarar görmüş , güç kaybı varmı motorunda yoksa sadece sesle ilgili bi problemin mi var *?

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2010, 11:12:08 »
egzantiriklr aşınmış olabilir  ;)
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2010, 21:05:14 »
motora yağ pompalanamadığından motorun zarar görmüş , güç kaybı varmı motorunda yoksa sadece sesle ilgili bi problemin mi var *?

motorda güç kaybı neredeyse sıfır hatta yakıtım düştü daha az yakar oldu şehir içinde 30 kr. civarı yakarken su aralar 25 kurus civarı

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2010, 21:11:07 »
motorda güç kaybı neredeyse sıfır hatta yakıtım düştü daha az yakar oldu şehir içinde 30 kr. civarı yakarken su aralar 25 kurus civarı

ses olabilir , belki belli parçalar zarar görmüştür , açtırıp baktırsan masraflı olur , yerinde olsam öyle kullanırdım eğer bi zararı yoksa şuan için , ki forumu biraz incelersen motoru indirdiler mi şanzuman fln sıkıntı yaratabiliyo , eskisi gibi yapamıyolar , bu dertten müzdarip bi çok arkadaş var sitede , bence öyle kullan  ;)

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Haziran 2010, 21:20:13 »
yok cok sukur o durumda bıle yolda bırakmamış ne derseniz deyin abi vw den baskasını tanımam artık ses biraz beni piskolojik olarak rahatsız edıyor o kadar yoksa cekıste dusme fılan bişey yok

Çevrimdışı msunlu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2010, 00:37:45 »
katkı falan kullansanız? bazı parçalara yağ gitmemiş ve sürtünme artmış olabilir.

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2010, 16:39:23 »
motorsilk denemenizi tavsiye ederim. Aşınma olmuş olabilir. Motrsilkde aşınmayla oluşan boşlukları bir nebze kapatıyor.

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2010, 19:09:13 »
motorsilk denemenizi tavsiye ederim. Aşınma olmuş olabilir. Motrsilkde aşınmayla oluşan boşlukları bir nebze kapatıyor.
bunu nereden temın edıcem we kullanımı nasıl bunun yağ haznesinemi dolduruluyo ya bu arabanın servise gidecek yani yine ?

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2010, 21:19:22 »
hepsiburada da var üstad , 68 tl civarı en uygun orada , orada nasıl kullanacağın yazıyo , forumda da bu başlık var , detayları oradan öğrenebilirsin

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2010, 15:28:19 »
eğer yakıt birden düştü ise muhtemelen yağ yakmaya başlamıştır aracın sesli çalışmasının bir nedeni sentesinin kayması olabilir benim dün triger değişti çekişi ve sesi bir garip olmuştu bugün tekrar bıraktım sentesi yarım diş kaymış onu düzeltiyorlardı en son teste çıkmışlar çekişi ve gidişi normale dönmüş aklınızda olsun sık sık yağ eksiltiyormu diye kontrol edin