Gönderen Konu: devir düşmesi  (Okunma sayısı 3468 defa)

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
devir düşmesi
« : 10 Ağustos 2010, 21:57:26 »
merhabalar. herkesin mübarek ramazan ayı hayırlı olsun.
Aracım ile yolda seyir halinde genellikle 90-100 km. hızla ilerlerken araç birden öne yığılıyor, sonra gaz kesiliyor 2-3 kere silkeleme yapıyor. tabi ben bu arada debriyaja basıp boşa almazsam stop ediyor. Bi ustaya götürdüm boğaz kelebeğini temizledi, benzin filitresini değiştirdi ama geçen haftasonu şehirlerarası yolda yine yaptı. O hızda giderken stop etmesi tehlikeli olduğu için araç sollarken kesinlikle risk etmedim. Aracım 98 polo HB 75 bg (lpg yok). bilgisi olanlar ya da başından böyle bi sorun geçenler yorum yaparsa sevinirim. haftasonuna kadar binmeyip yine ustaya götüreceğim tabi.

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
Ynt: devir düşmesi
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2010, 22:14:06 »
ilk aklıma gelen benzin pompası veyahut ateşleme sisteminden kaynaklı bi sorun olabilir....

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2010, 22:34:21 »
ilk aklıma gelen benzin pompası veyahut ateşleme sisteminden kaynaklı bi sorun olabilir....
evet pompa benim de aklıma geldi babam da kendi arabası clio HB de buna benzer bir sorundan ateşleme bobinini değiştirerek kurtulmuş

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2010, 02:43:17 »
ayni sorun benim aracimda da vardi bobinden kaynaklaniyor tamamen bozulmadan degistir bence

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2010, 19:00:44 »
yarın ustaya götüreceğim ama ne bobindir ne de pompa boğaz kelebeğidir dedi. benim de aklım karıştı :-\