Gönderen Konu: otoyolda radar olmaz demeyin :(( Radar Ve Sürat Muhabbeti :))  (Okunma sayısı 39425 defa)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: otoyolda radar olmaz demeyin :((
« Yanıtla #56 : 09 Kasım 2010, 17:26:57 »
Yakmaz mı kardeş, dün 230 tl bayıldım durduk yere, bu paraya 950-1000 km ş içi giderdik.. neymiş efendim çift yolda 90 la değilde 102 yle gitmişim, nasrettin hocanın kedisi ciğeri gibi, madem 90 doğruydu neden 110 yaptınız, yok 110 doğruysa neden ceza yazdınız, bir yaman çelişki. >:(
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2010, 17:27:38 Gönderen: maminci »

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 09 Kasım 2010, 17:34:26 »
trafik polislerini takdir ediyorum radar uygulamasında  on numara yere tezgah açıyorlar
ist.ankaraya gidiş istikametinde otobanda izmit mcdonalds 10 km sonra herkesin kapattığı
düzlükte var bi ekip o yüzden adapazarına kadar 132' yi geçmeyin  :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 09 Kasım 2010, 22:17:27 »
trafik polislerini takdir ediyorum radar uygulamasında  on numara yere tezgah açıyorlar
ist.ankaraya gidiş istikametinde otobanda izmit mcdonalds 10 km sonra herkesin kapattığı
düzlükte var bi ekip o yüzden adapazarına kadar 132' yi geçmeyin  :)

Gerede ye gelmeen dört divanın ordada oluyor ara sıra...

Madde 101- Sürücüler aksine bir karar alınıp işaretlenmemişse bu Yönetmeliğin 100 üncü maddesinde belirtilen hız sınırlarını aşmamak zorundadırlar.
    Araç sürülürken yapılan hız, radar ve benzeri teknik cihazlarla ölçülebileceği gibi kronometre veya değişik usullerle de ölçülerek tespit edilebilir.
    Geçme sırasında, geçme kuralının mecbur kıldığı şartlar dolayısıyla, bu Yönetmeliğin aynı cins taşıtlar için tayin ettiği hız sınırlarını aşan taşıt sürücülerine Karayolları Trafik Kanununun 51 inci maddesine göre işlem yapılmaz.
    Çeşitli araç cinslerine göre bu Yönetmeliğin öngörmüş olduğu azami hız sınırlarını, %10 nispetinde aştığı kontroller sırasında tespit edilen sürücülere, Karayolları Trafik Kanununun 51 inci maddesine göre işlem yapılmaz.
    Yolun yapım ve bakımından sorumlu kuruluşlar tarafından yol ve trafik durumu dikkate alınarak hız sınırlarının azami haddini belirten trafik işaret levhalarının bulunduğu yerlerde, tayin edilmiş olan hız sınırında seyreden taşıt sürücüleri hakkında da Karayolları Trafik Kanununun 51 inci maddesine göre işlem yapılmaz.

süleyman kardeş senin dediğin olay karayolları trafik yönetmeliği yani sen bu cezayı mahkemeye götürdüğünde hakim yönetmeliği değil kanun maddesini dikkate alır yani kanunlar yönetmeliğin üstündedir o yüzden siz siz olun hız sınırlarını aşmayın bu arada aldığım duyuma göre bu bayrama yetişirmi bilmem ama sabit radar uygulamalarının Türkiye geneline yayılacağını ve çok ciddi oranda radar koyulacağını söylediler ayrıca 2011 bütçesinde ise cezalar için ciddi bir rakam artışına gidilmişken artık bundan sonra gözünün üstünde kaş var diyerek ceza yazmaları gündeme gelebilir.O yüzden azami kurallara uymak gerekiyor ne olur ne olmaz cezalar çok can yakabilir  :tamamdir

ben kafamdan yazmıyorum emsal dava var açılmış kazanılmış.Sakın ha sakın ödemeyin eğer sollama yaparken girdiyseniz ödemeyin.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 09 Kasım 2010, 22:49:02 »

ben kafamdan yazmıyorum emsal dava var açılmış kazanılmış.Sakın ha sakın ödemeyin eğer sollama yaparken girdiyseniz ödemeyin.

kafandan yazdığını söylemedim emsal davalara ve yargıtay sonucunada bakamdım bencede ödemeyin nasıl olsa hızın bedelini bir şekilde ödersiniz ama para olarak ama canınızla bak buda emsal hız görüntüsü minibüs sollama yapıyordu radardaki lock hızına bak sonuç mu 1 ölü 11 yaralı

YouTube
        - Ä°Å�te saniye saniye kaza anı

not: kimse ne ceza ödesin nede canından olsun sonuçta karşınızdan gelen suçu olmayan insanlarında hayatına kastediyorsunuz hız yaparak,eğer hız yüzünden birinin canına kastedersen yarın hakkın huzuruna çıktığınızda ben sollama yapıyordum bunun cezası yok ödemem diyemezsin. unutmayın trafikte ödeyeceğiniz en büyük cezayı canınızla ödersiniz ;)
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2010, 22:57:17 Gönderen: ozmo »

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 09 Kasım 2010, 22:59:26 »
kafandan yazdığını söylemedim emsal davalara ve yargıtay sonucunada bakamdım bencede ödemeyin nasıl olsa hızın bedelini bir şekilde ödersiniz ama para olarak ama canınızla bak buda emsal hız görüntüsü minibüs sollama yapıyordu radardaki lock hızına bak sonuç mu 1 ölü 11 yaralı

YouTube
        - Ä°Å�te saniye saniye kaza anı

not: kimse ne ceza ödesin nede canından olsun sonuçta karşınızdan gelen suçu olmayan insanlarında hayatına kastediyorsunuz hız yaparak,eğer hız yüzünden birinin canına kastedersen yarın hakkın huzuruna çıktığınızda ben sollama yapıyordum bunun cezası yok ödemem diyemezsin. unutmayın trafikte ödeyeceğiniz en büyük cezayı canınızla ödersiniz ;)

Öyle düşünürsek bu sohbet başka mecralara kayar.Sonuçta sollama yaparken araç geçme kurallarına uygun yaparken diyoruz dikkat ederseniz.Sollama yaparkende otobanda 180 e çıkmıyoruz 120 ise sınır 140 la geçiyoruz.

Hatalı sollama illaki hız sınırları üstünde olmaz hata hatadır.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 10 Kasım 2010, 09:59:37 »
Öyle düşünürsek bu sohbet başka mecralara kayar.Sonuçta sollama yaparken araç geçme kurallarına uygun yaparken diyoruz dikkat ederseniz.Sollama yaparkende otobanda 180 e çıkmıyoruz 120 ise sınır 140 la geçiyoruz.

Hatalı sollama illaki hız sınırları üstünde olmaz hata hatadır.
kaysın hocam kaysın sonuç insan canı ise cezalar yazılsın hatta en düşük ceza 1000 TL den başlasınki insanlar dikkatli araç kullansın, hata yapmasın.sonuçta yollarımızın durumu ortada 1 sene önce yapılan yollar domuz girmiş patates tarlası gibi şoförler desen malum tarlada eşeğe binemez cebinde ehliyet ile yollarda insanları biçer.açıkcası ben polislere kızıyorum sadece radara yatıyorlar diye ben uzun yıllardır istanbulun ana arterlerinde başbakan geçeceği zamanların dışında denetim yapan polis bile görmüyorum her sabah e5 hafriyat kamyonları dolu yasak olmasına rağmen, denetimler ciddi anlamda sıkılaştırılmalı ki insanlar ceza korkusu ile kurallara uysun yoksa bu milleti savaşla değil trafikle telef edecekler.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #62 : 10 Kasım 2010, 10:33:10 »
otobanların güvenli sayılabilecek bazı yollarına hız limiti yoktur tabelası konulsa şöförler en azından orada kurtlarını dökerler. sonuçta öylede kaza oluyor böylede en azından yavaş gidilmesi gereken yerde yavaş gideriz.. Mesela izmir-aydın otobanı, mesela Ankara-istanbul arası yeniçağa ve sapanca düzlükleri olabilir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 10 Kasım 2010, 11:05:02 »
otobanların güvenli sayılabilecek bazı yollarına hız limiti yoktur tabelası konulsa şöförler en azından orada kurtlarını dökerler. sonuçta öylede kaza oluyor böylede en azından yavaş gidilmesi gereken yerde yavaş gideriz.. Mesela izmir-aydın otobanı, mesela Ankara-istanbul arası yeniçağa ve sapanca düzlükleri olabilir.

öyle bir durumda, sadece sen değil, tofaş şahin de kurtlarını dökmeye kalkacak, reno 12 de... ve dikkatsizlik sonucu bir başka araca hızla çarptığında neler olabileceğini biliyoruz. Açıkçası ben de süratli kullanmayı seviyorum ama, araba ve yol güven verse de aynı yolu kullanan ve güvenemeyeceğin başka sürücülerde var. Ama golf için özel bir yol yapılmasını isteyebilirim :)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 10 Kasım 2010, 12:52:56 »
değil bu araçlar, 200km/h hızda hiçbir araç güvenli değilidr arkadaşlar. 200le giderken ne abs ne asr ne ebd ne diğerleri hiçbiri kar etmez. Bırakın 200ü 90-100le bile giderken her an ölümle burun burunasın..
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 10 Kasım 2010, 15:50:58 »
değil bu araçlar, 200km/h hızda hiçbir araç güvenli değilidr arkadaşlar. 200le giderken ne abs ne asr ne ebd ne diğerleri hiçbiri kar etmez. Bırakın 200ü 90-100le bile giderken her an ölümle burun burunasın..
Doğru söze ne denir :tamamdir Bu arada ceza uygulamaları şu an olduğu gibi radardan ibaret olursa hiçbirşey değişmez, yılda iki kez uzun yola giderken yavaş gidersin olur biter ama esas sorun bence ş içi, her gün işe gidip gelirken kuralları hem de polisin önünde delik deşik edenlere  hiç yaptırım yok, ışık ihlali mi dersiniz, tehlikeli yerlerde durma mı dersiniz, kavşaklarda her iki tarafında sarıda fırlamasıyla kafaları tokuşturma mı dersiniz.. varsa yoksa radar, artık her şehir yüzlerce kamerayla sürekli izleniyo, hata yapan bir sonraki kavşakta kenara çekilip cezasını alırsa biraz daha  akıllanır insanlar. 

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 10 Kasım 2010, 16:27:31 »
şehir içinde de radar uygulaması var, üstelik 56km hızla girince radara daha bir koyuyor adama.  :D

bence ehliyet konusunda güzel uygulamalar olmalı herşeyden önce.
herkese ehliyet olmaz, olmamalı
öyle adamlar var ki hata yapmaya davetiye çıkarıyorlar, sorsanız ençok onlar uyuyor bu kurallara.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
Ynt: otoyolda radar olmaz demeyin :(( Radar Ve Sürat Muhabbeti :))
« Yanıtla #67 : 10 Kasım 2010, 18:40:30 »
Hız yapmak için; hava şartları, yol durumu, görüş mesafesi, trafik durumu, arabanın tam bakımlı olması(yol tutuş ve güvenlik açısından), aracın atikliğinin, frenleme mesafesinin iyi olması, sürücünün usta ve pür dikkat kullanabilmesi hatta sürücünün tecrübe ve sezgilerinin çok iyi olması şarttır, farzdır, kaçınılmazdır. Ancak bu şekilde kaza yapmazsınız, daha doğrusu kaza riski minimuma iner. Eğer kaza yaparsanız da şağ kurtulmak mucize.
Bırakın onu 90la bile giderken sn'de 25m yol alıyosunuz. yani 25 metre önünüzde bir durum oluşsa durma ihtimaliniz yok. 180'le giderken neler olur varın siz düşünün.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2010, 18:42:38 Gönderen: yesilkrt »
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 10 Kasım 2010, 18:48:53 »
Hız yapmak için; hava şartları, yol durumu, görüş mesafesi, trafik durumu, arabanın tam bakımlı olması(yol tutuş ve güvenlik açısından), aracın atikliğinin, frenleme mesafesinin iyi olması, sürücünün usta ve pür dikkat kullanabilmesi hatta sürücünün tecrübe ve sezgilerinin çok iyi olması şarttır, farzdır, kaçınılmazdır. Ancak bu şekilde kaza yapmazsınız, daha doğrusu kaza riski minimuma iner. Eğer kaza yaparsanız da şağ kurtulmak mucize.
Bırakın onu 90la bile giderken sn'de 25m yol alıyosunuz. yani 25 metre önünüzde bir durum oluşsa durma ihtimaliniz yok. 180'le giderken neler olur varın siz düşünün.
:tamamdir

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 11 Kasım 2010, 19:28:09 »
gençler geçen başıma gelen olay. adamın birini sollamaya kalktım adam gaza bastı ben de bastım 160 a çıktık o daha fazla çıkamadı ben 180 i felan buldum geçtim arkadaşı ama ilerde yokuş aşağıya bi karaltı kayar gibi oldu ben anladım yavaş bi aracın önümde gittiğini az ayağımı gazdan çektim inişe gelince gördüm ki bir traktör ve en kötüsü de karşıdan bi kamyon geliyor ki sollayamam yani. hemen bastım frene inanın 160 dan 40 a 50 metre civarı gibi bir mesaferde indim. golf bu durma konusunda ne kadar da 10 yıl öncenn teknolojisi de olsa çok çok başarılı  rakiplerine oranla. ama tabi bunda biraz ustalığın da etkisi var.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2010, 19:29:34 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion