Gönderen Konu: otoyolda radar olmaz demeyin :(( Radar Ve Sürat Muhabbeti :))  (Okunma sayısı 39441 defa)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
Ynt: otoyolda radar olmaz demeyin :((
« Yanıtla #42 : 09 Kasım 2010, 10:08:57 »

trafik pusu kurmuş bekliyor yakalansan bile fazla itiraz etmeden en düşük sınırdan cezayı yazdırmaya ikna etmek mantıklı
yoksa yaz günü arabada zincir varmı soruyorlar yani al başına belayı benim bir tanıdığım kırmızı ışıktan dolayı
mahkemelik uğraş dur :(
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 09 Kasım 2010, 10:15:44 »
trafik pusu kurmuş bekliyor yakalansan bile fazla itiraz etmeden en düşük sınırdan cezayı yazdırmaya ikna etmek mantıklı
yoksa yaz günü arabada zincir varmı soruyorlar yani al başına belayı benim bir tanıdığım kırmızı ışıktan dolayı
mahkemelik uğraş dur :(

Ben itiraz ederim sende et diğeride etsin mahkemeler çoğaldığında mutlaka bu sistem değişmek zorunda kalacaktır. Uğraştırma al şu çorba parasını matığından artık uzaklaşmak lazım.

Ama herkes haklı kardeşim şurda başlık açsam herkes rüşvete karşıdır. Ama bireyse olarak polis çevirmesinde ilk rüşvetide yine biz kendimiz teklif ediyoruz. Hani sözde değil özde olmalı bu işler ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 09 Kasım 2010, 10:17:00 »
ben edirnede girdim radara görseniz hiç radar demezsiniz şehir içinden otobana çıkarken orman yolundan sağ çekmiş birisi dışarda duruyordu baktım radarmı değil mi dedim radar olsa adam ne işi var ormanlık yerde hemde aşağa inmiş dedim kesin iş bitiriyor bunlar >:D gaza bastım 160 filendi o 145 okumuş adamların yanından geçerken teki bi baktı dedigaiba istanbulluya kayanın selamı var  :D bende h.s.. radarmış dedim 145 km/h a 160 tl ceza yazdı 1 yıl oldu hala yatırmadım yatırmamda :saygılar :melek:
My Cars Audi & Vw Germany Style

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 09 Kasım 2010, 10:19:36 »
ben edirnede girdim radara görseniz hiç radar demezsiniz şehir içinden otobana çıkarken orman yolundan sağ çekmiş birisi dışarda duruyordu baktım radarmı değil mi dedim radar olsa adam ne işi var ormanlık yerde hemde aşağa inmiş dedim kesin iş bitiriyor bunlar >:D gaza bastım 160 filendi o 145 okumuş adamların yanından geçerken teki bi baktı dedigaiba istanbulluya kayanın selamı var  :D bende h.s.. radarmış dedim 145 km/h a 160 tl ceza yazdı 1 yıl oldu hala yatırmadım yatırmamda :saygılar :melek:

Burdada pols suç işliyor çünkü uygun işaretleme ile belirlenmeyen bir mevkide radar cezası kesemesiniz.

Ya aslında Türk mantığı yanlış. Çünkü radar ceza kesmek için değil caydırmak içindir. Bakınız diğer farklı ülkelerde radar hızlı gitmenin tehlikeli olduğu noktalara yaklaştığınızda olur ki gör de yavaşla diye.Haaa yavaşlamam kardeş benim arabam sürüngen gibi yapışır yola tehlike yok diyip basarsan yersin cezayı :)

Bizde işte tersi pusuya yatmışlar sanki ava çıkmışlar..

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 09 Kasım 2010, 10:21:09 »
işin trafik cephesinde ist.motosikletle gezen sarı ekipler değilde diğer trafikçilere
20.000 tl maaş bağlasak yine hikaye  :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 09 Kasım 2010, 10:23:01 »
memlekete ordu ya giderken hiç denk gelmedim valla 2 kes vardı oda karşı tarafa karşıdan gelenlerede hep selektörle işaret yaptım tabi anlayana karadeniz yolunda samsun çıkışına denk geldim(karşı taraf) şaşırdım valla bileydim basar giderdim hep 110-120 relax şekilde ::)
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2010, 10:23:42 Gönderen: car wolf »

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 09 Kasım 2010, 10:25:12 »
Ben bu sene iki kere gittim geldim orduya fındık için arkadaşlarımı bıraktım ve gidip aldım 3 kere den fazla radara denk geldim yolda.Araçta pejo partner olunca 70 ele gidiyorum :) Malum hız sınırı 80 ...

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 09 Kasım 2010, 13:22:41 »
arkadaslara bir polis memuru ve golf kullanıcısı olarak gecmiş olsun derken polis .radar araçlarının orta ölçekli sehirlerde europa,yeni sembol, megane 2,linea vs oldugunu, radar araçlarınında sabah 9-12 arası ögleden sonra ise aksam 18.00e kadar olan zamanda yapıldıgını hatırlatmak isterim. teşkilat 12-24 esasına göre çalıştıgına göre sabah görev alma saati 8 aksam iş değişim saati aksam 19.00 bilginiz olsun. sürat felattir. cana geleceğine paraya gelsin.
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 09 Kasım 2010, 15:47:15 »
ben edirnede girdim radara görseniz hiç radar demezsiniz şehir içinden otobana çıkarken orman yolundan sağ çekmiş birisi dışarda duruyordu baktım radarmı değil mi dedim radar olsa adam ne işi var ormanlık yerde hemde aşağa inmiş dedim kesin iş bitiriyor bunlar >:D gaza bastım 160 filendi o 145 okumuş adamların yanından geçerken teki bi baktı dedigaiba istanbulluya kayanın selamı var  :D bende h.s.. radarmış dedim 145 km/h a 160 tl ceza yazdı 1 yıl oldu hala yatırmadım yatırmamda :saygılar :melek:
Kardeş cezayı ödemem demişsin ama aracın muayene zamanı geldiğinde ne yapacaksın, borcu olan aracı muayeneye almıyolar sonra birde muayenesizlikten ceza yiyecek ;)  Ben yazın tatilde Giresun-Trabzon arasında düşmüşüm, çok ta dikkatli giderim ama gizlenmiş işte meret düşmüşüz artık, muayene için borç sorgulamaya gidince çıktı ortaya.  Bu arada 2 yıl önce köprüden yanlış sıraya girip para vermeden geçmiştim, hemen plakayı yazarak alarm çaldı falan ama o çıkmadı ceza sorgulamasında, ben onu beklerken radar çıktı, ne iş anlamadım. Bir de yukarıda bir arkadaş da söylemiş, bazan öyle absürt yerlerde oluyo ki radar düşmemek elde değil, Çanakkale 'den İzmir'e giderken gelenler habire uyarıyo radar var dikkat et diye, biz neredeymiş diye temkinlice giderken bir de baktik li tam tırmanış şeridinin 200. metresi falan, ağacın dibinde bir r19, sağolsunlar  uyarmasalardı kesin düşerdik, çünkü uzun bir tırmanış uyarısı vardı, orayı aşmak için aşağıdan hızlanacaktım mecburen :saygılar

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 09 Kasım 2010, 15:49:38 »
arkadaslara bir polis memuru ve golf kullanıcısı olarak gecmiş olsun derken polis .radar araçlarının orta ölçekli sehirlerde europa,yeni sembol, megane 2,linea vs oldugunu, radar araçlarınında sabah 9-12 arası ögleden sonra ise aksam 18.00e kadar olan zamanda yapıldıgını hatırlatmak isterim. teşkilat 12-24 esasına göre çalıştıgına göre sabah görev alma saati 8 aksam iş değişim saati aksam 19.00 bilginiz olsun. sürat felattir. cana geleceğine paraya gelsin.

Marmaris'ten Muğla'ya gelirken gece 04'te polis durdurdu, radar kontrolu olduğunu söyleyip devam etmemizi istedi, bu saatta bana inandırıcı gelmedi, doğru olabilir mi sizce?

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 09 Kasım 2010, 16:03:29 »
Kardeş cezayı ödemem demişsin ama aracın muayene zamanı geldiğinde ne yapacaksın, borcu olan aracı muayeneye almıyolar sonra birde muayenesizlikten ceza yiyecek ;)  Ben yazın tatilde Giresun-Trabzon arasında düşmüşüm, çok ta dikkatli giderim ama gizlenmiş işte meret düşmüşüz artık, muayene için borç sorgulamaya gidince çıktı ortaya.  Bu arada 2 yıl önce köprüden yanlış sıraya girip para vermeden geçmiştim, hemen plakayı yazarak alarm çaldı falan ama o çıkmadı ceza sorgulamasında, ben onu beklerken radar çıktı, ne iş anlamadım. Bir de yukarıda bir arkadaş da söylemiş, bazan öyle absürt yerlerde oluyo ki radar düşmemek elde değil, Çanakkale 'den İzmir'e giderken gelenler habire uyarıyo radar var dikkat et diye, biz neredeymiş diye temkinlice giderken bir de baktik li tam tırmanış şeridinin 200. metresi falan, ağacın dibinde bir r19, sağolsunlar  uyarmasalardı kesin düşerdik, çünkü uzun bir tırmanış uyarısı vardı, orayı aşmak için aşağıdan hızlanacaktım mecburen :saygılar

aracı sattım bile 2 tane ceza var hiç biri çıkmadı sadece cezalar ehiyetime yazılı (şahıs) araçla alakası yok, kışın aracı satarken baktımda 2 si 250 TL idi yatırmam çok zora gelmedikçe  ;)

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 09 Kasım 2010, 16:26:47 »
arkadaşlar sistem gelişti artık radar gece olmaz diye bişey yok. ışığın yeteri görüş açısına sahip olan heryerde radar olabilir. ama sisli ve yağışlı havalarda emniyet trafik yönetmeliğine göre hiçbir uyguyama yapılamaz.muğla marmaris karayolunda iyi bilirsen maminci arkadaşım ula kavşağı marmaris fethiye kavşağı  çetibeli  jandarma ya varmadan  orda bi köy var aklıma gelmiyo bi de oraya koyuylar  yaklaşık 4 e yakın radar uyguyaması var.
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 09 Kasım 2010, 16:27:37 »
arkadaşlar sistem gelişti artık radar gece olmaz diye bişey yok. ışığın yeteri görüş açısına sahip olan heryerde radar olabilir. ama sisli ve yağışlı havalarda emniyet trafik yönetmeliğine göre hiçbir uyguyama yapılamaz.muğla marmaris karayolunda iyi bilirsen maminci arkadaşım ula kavşağı marmaris fethiye kavşağı  çetibeli  jandarma ya varmadan  orda bi köy var aklıma gelmiyo bi de oraya koyuylar  yaklaşık 4 e yakın radar uyguyaması var.
Teşekkürler :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 09 Kasım 2010, 17:03:15 »
    Madde 101- Sürücüler aksine bir karar alınıp işaretlenmemişse bu Yönetmeliğin 100 üncü maddesinde belirtilen hız sınırlarını aşmamak zorundadırlar.
    Araç sürülürken yapılan hız, radar ve benzeri teknik cihazlarla ölçülebileceği gibi kronometre veya değişik usullerle de ölçülerek tespit edilebilir.
    Geçme sırasında, geçme kuralının mecbur kıldığı şartlar dolayısıyla, bu Yönetmeliğin aynı cins taşıtlar için tayin ettiği hız sınırlarını aşan taşıt sürücülerine Karayolları Trafik Kanununun 51 inci maddesine göre işlem yapılmaz.
    Çeşitli araç cinslerine göre bu Yönetmeliğin öngörmüş olduğu azami hız sınırlarını, %10 nispetinde aştığı kontroller sırasında tespit edilen sürücülere, Karayolları Trafik Kanununun 51 inci maddesine göre işlem yapılmaz.
    Yolun yapım ve bakımından sorumlu kuruluşlar tarafından yol ve trafik durumu dikkate alınarak hız sınırlarının azami haddini belirten trafik işaret levhalarının bulunduğu yerlerde, tayin edilmiş olan hız sınırında seyreden taşıt sürücüleri hakkında da Karayolları Trafik Kanununun 51 inci maddesine göre işlem yapılmaz.

süleyman kardeş senin dediğin olay karayolları trafik yönetmeliği yani sen bu cezayı mahkemeye götürdüğünde hakim yönetmeliği değil kanun maddesini dikkate alır yani kanunlar yönetmeliğin üstündedir o yüzden siz siz olun hız sınırlarını aşmayın bu arada aldığım duyuma göre bu bayrama yetişirmi bilmem ama sabit radar uygulamalarının Türkiye geneline yayılacağını ve çok ciddi oranda radar koyulacağını söylediler ayrıca 2011 bütçesinde ise cezalar için ciddi bir rakam artışına gidilmişken artık bundan sonra gözünün üstünde kaş var diyerek ceza yazmaları gündeme gelebilir.O yüzden azami kurallara uymak gerekiyor ne olur ne olmaz cezalar çok can yakabilir  :tamamdir