Gönderen Konu: Arabayı komple boyama hk.  (Okunma sayısı 20143 defa)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Arabayı komple boyama hk.
« : 23 Ağustos 2010, 01:28:56 »
Selam herkese.
malum 13 senelık bı aracın bı boyaya ıhtıyacı oldugunu dusunduk babamla. kaputta vernık atmaları . tavanda sunroof sebebıyle curumeler . ve dogal olarak cızıkler ve cok ufak ezıkler. bagaj uzerındede vernık atmaları başladı . derı soyulması gıbı soyuluyor :) . sımdı kararsız kaldıgımız nokta. parça boyamı . yoksa komple boyamı ? babamı komple boya konusunda ıkna etmeye calısıyorum. arac sonucta kırmızı . ve parca boyandıgında dıger yerlerın fakir kalmasını ıstemıyorum bir yerlegorustum . oncelıkle araba komple soyulacak dendı . far . stop . cam. kapı kolları vs vs . , butun cızıkler ezıkler. komple tamır gorucek . aracın uzerındekı boya zımparalanacak. gereken yerlere macun vs . butun herseyı sokmesı takması 1.5oo lıra ıstedı. sana arabanı kalem gıbı cıkarırım dedı. fabrıka cıkısı gıbı olur dedı . fıyat normal mı ? yada bana boya konusunda yardımcı olabılıcek bırısı varmı . bu arabada cok heves ettım.cok guzel bır sekılde yapılmasını ıstıyorum acıkcası. cok sevıyorum bu tenekeyı :) . yardımlarınızı esırgemessenız cok sevınırım gercekten :)
saygılar onur ceylan  :tamamdir
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arabayı komple boyama hk.
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2010, 01:33:11 »
merhaba.ya bana sorarsan parça boya benim pek de hoşuma gitmiyor güzel bir boyacıyla uygun fiyatlı işçilikle komple bir boya yaptırsanız daha güzel duracagından eminim.Güzel bir fırın boya Sizin aracınızı Çok çekici hale getirebilir

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2010, 02:15:26 »
Kaporta ne işi var bilmiyorum ama Boya dahil 1500 lira çok iyi fiyat. Kapı eşikleri, direkler, marşpiyeller dahilse 17-18 parça boyanacak nerdeyse.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı crank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2010, 02:46:04 »
o fiyata bedava lakin usta önemli... boyacı var badanacı var :)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2010, 10:14:57 »
valla ustanın ıyı mı kotu mu olup olmadıgını tam bılemıyorum ama su kadarını soylıyım. cagırdık ustayı . arabanın yanına gelırken 15 metre öteden . bu arabaya napmıslar . kat kat vernık var dedı :D . aynen butun hersey dahıl 1.500 papel. fabrıka cıkısı gıbı alacagımı soyledı arabayı. sol kapı cıta ıcerısındede curuk mevcut. ve tavanda ufak bır delık var. herseyını halledıcegını soyledı .

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2010, 11:04:54 »
Valla bütün ustalar ben on numara yaparım diyor ama sonuç hüsran oluyor bazen. Benim 206 m vardı kaskodan boyattık bel altı adamlar tamponu bile sökmeden boyamışlar hep akıntı izleri vardı, kapı kollarında damla damla olmuş boya.zaten arabayı satacağım için fazla ses etmedim ama can sıkıyor.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı crank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2010, 14:42:17 »
aynasi istir kisinin lafa bakilmaz ;)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2010, 12:13:12 »
valla ben aynası iş olan bir kişi ile görüşmüştüm bu boya konusunda, bana arabamı soymadan, mevcut boya üzerine boya atarsa 1500, aracı komple soyup boyarsa 2500 lira fiyat vermişti, aracın muhtelif yerlerinde ezik ve çürük vardı (bahsi geçen araba Polo Sportline idi). Ona göre hesap et üstad. Eğer daha önceden yaptığı işleri görüp elemanı beğendiysen fiyat bedava, yok eğer elemanın işini bilmiyorsan ve Ankara'daysan bu bahsettiğim ustaya götüreyim seni, kafan rahat boyansın araban.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2010, 14:54:12 »
valla ben aynası iş olan bir kişi ile görüşmüştüm bu boya konusunda, bana arabamı soymadan, mevcut boya üzerine boya atarsa 1500, aracı komple soyup boyarsa 2500 lira fiyat vermişti, aracın muhtelif yerlerinde ezik ve çürük vardı (bahsi geçen araba Polo Sportline idi). Ona göre hesap et üstad. Eğer daha önceden yaptığı işleri görüp elemanı beğendiysen fiyat bedava, yok eğer elemanın işini bilmiyorsan ve Ankara'daysan bu bahsettiğim ustaya götüreyim seni, kafan rahat boyansın araban.

ustanın yaptığı işlere bakıp hataları herkes anlayabilir mi ?
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2010, 20:03:13 »

ustanın yaptığı işlere bakıp hataları herkes anlayabilir mi ?

kendi yapmadığım bir işi övmeyi sevmem ama şöyle diyebilirim, bu ustaya galerilerden sıfır araçlar gelir, tıra yükleme-indirme esnasında çizilen, ya da kaportası ezilen, bu usta da boyar gönderir. Dükkanda genelde lüks araçlar olur, ve çok özenerek çalışır, nasıl çalıştığına şahit oldum. Bu elemanın işini zannımca başka bir boya "ustası" belki anlar, çünkü boyayacağı yerden örnek alır, makinesinde birebir aynı tonu yakalar, öyle boyar. Daha da bir şey demeye gerek görmüyorum, olur da benim referansımla gider ve memnun kalmazsanız mahcup olmak istemem.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Ağustos 2010, 20:05:08 »
bir de arkadaşlar aklınızda bulunsun, boyacının işine güveniyorsanız süre olarak sıkıştırmayın, anahtarı bırakın ve gidin, arabayı 1-2 gün erken alıcam diye şişirme iş yapmasınlar.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2010, 01:03:30 »
ustayı bılmıyorum. ıstanbuldayım bu arada. sadece tanıdıgım bır abımın ustası. drıft aracları hazırlıyorlar. ordan bı muhabbet var boyacıylada. yan tarafı zaten boyacıları. orda yapıyorlar kendı ıslerını. tam bılmıyorum ıscılıgını ne yazıkkı