Gönderen Konu: Yapılan masrafların listesi ve sonuc  (Okunma sayısı 4308 defa)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Yapılan masrafların listesi ve sonuc
« : 29 Ağustos 2010, 00:17:01 »
1-1.5 hafta kdar arac x servısınde durdu. butun masraflar cıkarıldı . gerekenler yapıldı . sanırım herseyı gereklıydı cunku lıste bayagı bı kabarık . faturayı dırek yazıyorum
vıtes kol kecesı
bujı  , 4 adet
bogaz kelebek temızlık
motor havalandırma braketı contası
salıncak burcu 2 adet
torna pres
rekor pulları ve kelepce
sol kapı mentese onarımı
karter sokme takma
aks kafası
rot ayarı
motor yagı 4 adet
karter contası
sol ön tasıyıcı pres
porya bılyası sol
egzost onarımı
mekanık ıscılık
kaporta ıscılık(kapı sokmesı, bunun nesıne ıscılık alıyorsa anlamadım)
h3 sıs ampulu(sag sis farı yoktu o takıldı . ve sısler yanmıyordu baglantısı yapıldı)
sanzuman yagı
bunların hepsı fıyat bakımından bayagı tuzlu oldu. ben ıstedıgımız sonucu almadıgımızı dusunuyorum.babamda aynı sekılde dusunuyor. dıreksıyonu kırıp hareket ettıgınızde "trakk"dıye vuruyordu.  bu ıslemlerden sonra duzeldı. ama gene günde 1 kez yapıyor. ama ses bayagı azalmıs. ve sol tekerı krıkoya kaldırıp salladıgınızda amortısor kulesı ılerı gerı gıdıyor 2 cm kadar. ses acaba oradan mı gelıyor ? motor yag kacırıyordu . sözde onları yaptılar. bu sefer 1.200 devırın altında yag ışığı yakıyor araba. harcadıgımızın hadd hesabı yok ama araba hala aynı . karsılıgı bu olmaması gerek. yenı bır yag pompası orjınalı 250 300 lıra. yan sanayı 100 lıra. yan sanayı onerırmısınız? onersenız bıle ne kadar goturur bızı ? ve aynı zamanda bu sesı neden yapıyor. bı kurtulamadık. 
teşekkürler sımdıden.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: Yapılan masrafların listesi ve sonuc
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2010, 05:20:21 »
araç kaç model, manuel benzinli lpg , hangi ilde oturuyorsun ?

sen arabayı bakıma vermişsin ama bakamamışlar herhalde, ses varsa ışık yanıyorsa vs vs ustaya git geri ver aracı...ustaysa yapsın, beceremiyorsa başka ustaya yaptırsın...paranın karşılığını almalısın...

yetkili servisten alınan parça, yetkili servis hariçinde arabaya montaj yapıldığında garantiden çıkmaktadır diye biliyorum...bu yüzden ustalar kendi parçacılarından tedarik ederler, gerekirse değişimde yapabilirler...ama orginal parçanın hata vermesi pek mümkün değildir, yan sanayi parça işinizi görebilir ama başınıza işte açabilir, kimse garantisini veremez...

2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2010, 09:54:35 »
Teşhis önemli bazen de ustaların dediklerini yaptırmamak gerekiyor. Mesela geçen ben fuzuli olarak on poryaları değiştirdim. Yanlış teşhis koymuş bizimki... ;D Neyse yenilenmiş oldu.

Tık sesi bizim iki polo da var. Rahatsız etmiyor beni. Ve direksiyon kutusundan olduğunu tahmin ediyorum.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2010, 12:27:45 »
Teşhis önemli bazen de ustaların dediklerini yaptırmamak gerekiyor. Mesela geçen ben fuzuli olarak on poryaları değiştirdim. Yanlış teşhis koymuş bizimki... ;D Neyse yenilenmiş oldu.

Tık sesi bizim iki polo da var. Rahatsız etmiyor beni. Ve direksiyon kutusundan olduğunu tahmin ediyorum.
Abi o tık sesi bendede vardı direksiyon milinin ucunda bi rulmanvar plastikten yapılmış o kırılmıştı onu değiştirdik (6tl) düzeldi bizim ustada yanlış teşhis koymuştu direksiyon kutusunu indirecekti rulmanın kırık olduğunu ben farkettim mil sökülünce usta inatla ondan değildir dedi değiştirelim görelim dedim gittim parçayı aldım doğuştan taktık şimdi problem yok ;)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2010, 01:07:02 »
araba 1.4 sportlıne lpglı. bı cok servıs gordu arac. ama sonuc hala aynı olunca kıllanmaya basladık artık. sınır bozucu bı boyut aldı olay
1-2 lıraya bu tür bir arac gayet guzel toplanırdı dye dusunuyorum. sansımız yok heralde :)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2010, 00:10:41 »
evet aynı ses her gecen gun artıyor. gunde 1 defa yapıyordu. sımdı 2-3 kez yapmaya basladı. bu servısın adını vermemde sakınca olur mu acaba ? bız yandık sızde yanmayın.

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2010, 13:00:57 »
Abi o tık sesi bendede vardı direksiyon milinin ucunda bi rulmanvar plastikten yapılmış o kırılmıştı onu değiştirdik (6tl) düzeldi bizim ustada yanlış teşhis koymuştu direksiyon kutusunu indirecekti rulmanın kırık olduğunu ben farkettim mil sökülünce usta inatla ondan değildir dedi değiştirelim görelim dedim gittim parçayı aldım doğuştan taktık şimdi problem yok ;)

Evet aynen Abdullah... Bazen teshisi ezbere koyuyorlar. Bendeki sikinti aklimiza hic gelmeyecek bir yerdeymis... Lastikler...

evet aynı ses her gecen gun artıyor. gunde 1 defa yapıyordu. sımdı 2-3 kez yapmaya basladı. bu servısın adını vermemde sakınca olur mu acaba ? bız yandık sızde yanmayın.

Selamlar tabiki baska bir yere gidin. Mesela Abdullah benzer sorunu cozmus. Istiyorsaniz onun basarili oldugu yontemi deneyin...

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Eylül 2010, 13:06:18 »
benım tık sesı dıreksıyondan gelmıyor fakat. yürüyenden geliyor ne yazikki :) dıreksyondan bızdede ses gelıyor azda olsa benıde rahatsız etmıyor ama. yuruyen kısmı ınsanın ıcını cız ettırıyor o ses geldıgınde.