Gönderen Konu: polo 1.4 sportline çalışmıyor  (Okunma sayısı 20401 defa)

Çevrimdışı riky73

• Profili Görüntüle
Ynt: polo 1.4 sportline çalışmıyor
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2010, 11:36:52 »
Problemin benzin pompasında olduğu aşikarken yok akü yok ateşleme bobini diye boş boş konuşanlara ne demeli.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2010, 11:37:59 Gönderen: riky73 »

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Eylül 2010, 12:31:46 »
ben demiştim  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Eylül 2010, 19:27:26 »
Problemin benzin pompasında olduğu aşikarken yok akü yok ateşleme bobini diye boş boş konuşanlara ne demeli.

Siz sanırım arabayı yakından görüp karar verdiniz sorunun ne olduğuna. Ya da harika bir tamircisiniz, uzaktan anlayabiliyorsunuz. Sorunun benzin pompası olma ihtimali yüksek ama kesin değildi. Arabanın binlerce arıza verme ihtimali olan parçası vardır, bu benzin pompasına giden bir kablo ya da sigorta benzeri bir şey de olabilir. Veya aynen benim başıma geldiği gibi BOBİN de olabilir. Benim aracımda benzin pompası sesi çok az gelir. Biraz başka bir gürültü gelsin anlaşılmaz. Araba çalışmıyorsa ya ateşleme arızasıdır ya da yakıt sistemi arızası. Bobin de ateşleme kısmına girer. En azından biz olabilecek şeyler hakkında fikir yürütüyoruz, sadece yazmak için yazmıyoruz. Lütfen BOŞ BOŞ konuşmayın. Hayırlı iftarlar.

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Eylül 2010, 23:48:06 »
Bütün arkadaşlara cok tşkler herkez yardımcı olmaya calıstı tartısmaya gerek yok ama sımdıde abs ısığı yanıyor ya :) anlamadım gıttı

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Eylül 2010, 23:55:05 »
Buranın bir forum olması ve insanlarında sıkıntılarına çare aramak için konu açtıklarını düşünürsek herkesin fikir beyan etmeye hakkı var.Doğru yada yanlış sonuçta kesin bir şey söylenmiyor sadece tavsiye ve olası bakılacak şeyler söyleniyor.Bu nedenle gerilmeye gerk yok.

Abs ışığına gelince disk üzerindeki okuma sensörlerinden biri okumuyordur.Büyük ihtimalle kirdendir.Makineye bağalanınca çıkar hangisi olduğu.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Eylül 2010, 00:43:47 »
benimde abs ışığı yanıyordu makinayı bağladılar ışığı söndürdüler yalnız bi süre sonra yeine yanmaya başladı direksiyondaki bi parçanın değişmesi gerekiyormuş bana 400 tlye patlamıştı 2 ay önce :S

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Eylül 2010, 00:50:38 »
Burak Airbag lambası olmasın o ? Değişen parçada direksiyon airbag makarası sanırım.Ama o fiyata çıkmaz o çok uçuk bir fiyat ...

ABS nin direksiyonla alakası olmaz bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Eylül 2010, 01:41:33 »
Abs ışığı ya frenlerdeki bir sensörün bozulması, yerinden çıkması kırılması vb gibi olaylardan, ya da başka konulardan okuduğum kadarıyla koltukların altından geçen kablo veya sigortasının oksitlenmesinden kaynaklanıyor. Ciddi bir çukura girdiğimde sensör yerinden çıkmıştı bende. Forumda bu sorunu yaşayan sanırım oldukça çok arkadaşımız var. Aratırsanız çıkar çözümleri.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Eylül 2010, 11:10:10 »
pardon arkadaşlar ben airbag ışığı olarak okumuşum kusura bakmayın :D

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Eylül 2010, 16:21:56 »
Buranın bir forum olması ve insanlarında sıkıntılarına çare aramak için konu açtıklarını düşünürsek herkesin fikir beyan etmeye hakkı var.Doğru yada yanlış sonuçta kesin bir şey söylenmiyor sadece tavsiye ve olası bakılacak şeyler söyleniyor.Bu nedenle gerilmeye gerk yok.

Abs ışığına gelince disk üzerindeki okuma sensörlerinden biri okumuyordur.Büyük ihtimalle kirdendir.Makineye bağalanınca çıkar hangisi olduğu.

Bak gördünmü.ABS yok problem yok  ;D ;D ;D ;D
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Eylül 2010, 16:15:38 »
abs ışığıda duzeldı kendılığınden ya anlamadım :)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 09 Eylül 2010, 00:11:09 »
Sensörlerde oluşan pislikten yanıp söner takma kafana ;)

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 10 Eylül 2010, 20:36:53 »
Sensörlerde oluşan pislikten yanıp söner takma kafana ;)

Tşkler :) iyi bayramlar

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Temmuz 2012, 11:30:24 »
merhaba arkadaşlar.1.4 sportline aracımda bir süredir sabahlaı yani motor soğukken çalışıpta motor sıcakken(güneş altında araba bekleyince...)çalışmama sorunu vardı ve geçen hafta arabam çok kötü bi yerde kaldı ustayı çağırdım fakat çırağını yolladı.mecburdum ne dediyse yaptım ateşleme bobinini değiştirdi srun düzeldi gibi olmuştu.fakat bir kaç gün sonra yine marşa bastığımda zor alır oldu dün de ilk marşta almadı.hafif gaza basınca aldı tabii.faka arastırınca sorunun ateşleme bobininden olmayabileceğini anldım.bujilere baktırıcam yarın yağlanmış olabilir(bujiler yeni sayılır),hararet müşirinden de olabilecei söyleniyor....boğaz kelebeğinden çok çkemiş ve 3 yıl önce değiştirince rahatlamış biir olarak bu sorun canımı çok sıkıyor..başka marka otolarda varmı böyle bi sorun?arabamdan soğudum resmen.saat gibi çalışan arabaya bir kaç haftadır bi haller oldu