Gönderen Konu: araba gitmiyor :((  (Okunma sayısı 18876 defa)

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
Ynt: araba gitmiyor :((
« Yanıtla #14 : 06 Eylül 2010, 11:34:01 »
banada aracın motor yemiş gibi geldi bi computeste sok istersen motor ömrüne bak eğer %75in altına düştüyse o motor yaramaz ölmüş demektir

computeste ne oluyor biraz bilgilendir me yapabilir misiniz?
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Eylül 2010, 11:34:40 »
bilgisayar testi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Eylül 2010, 11:37:02 »
Aracın kompressoynu olcuyorlardır.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Eylül 2010, 11:39:13 »
computest araçtaki herşeyi ortaya çıkarıyor sen istediğin kadar iyi işçilikle yaptır herşey ortaya çıkar motorla ilgili iskeletle ilgili ne varsa araçta herşey çıkar

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Eylül 2010, 14:08:45 »
arabayı olctuler 180 basınc mı ne basıyor dendı . motor saglam hıcbıseyı yok dedıler. jantlarda sag arkada bı işlem olmus bu arada.
evet debrıyajda sorun var. sıyırarak kalkıyor genelde. zaten yokuşlarda ölüm. debrıyaj yok gıbı birşey. "vwci" yorumunuzun cogu dogru sanırım .sadece rot yaptık dedıler bızede.ama araba yolda 2 oynamaya gelmıyor. arabanın arkası başka bı serıtten gelıyor. hakım olmak cok zor. yanlayarak gırıyorum butun vırajlara nerdeyse. bunun sebebı nedır ? . amortısorlerden olablırmı ? . cunku saglam degıl bıldıgım kadarıyla. ınanılmaz derecede esnıyor .ve toparlaması bı haylı güç. bugun bogaz kelebek temızlıgı yapıp koruma yontemıne başvurucaz. kronık bır arzaymış onuda ogrenmıs olduk.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Eylül 2010, 14:10:39 »
Bence birde enjektörleri temizletmeyi dene  :-\ Ne biliyim düz mantık yürüttüm işte.Çok isterdim yardımcı olmak ama aklıma bundan başkası gelmiyor.Geliyorda söylemek istemiyorum  :(
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Eylül 2010, 14:13:02 »
onur senin arabayı hangi katile bakıma götürdügünü merak ediyorum cidden

bakıma gittiğinde ustan ne yapıyor arabaya allasen yagı filan değişiyor mu ondan eminsin değil mi böyle bakım mı olur...

PAŞA OTOMOTİVDEN FORUM ÜYELERİNE

arabanı götür baktır buraya
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Eylül 2010, 14:49:14 »
sadece bakıma gotursek gene ıyı . sozde tamırde etti işte. yerın adını verdım . maslak bogazıcı otomotıv.
"abı yuruyen aksamda butunnnnnn hersey kontrolden gectı" bunu dedı utanmadan bırde.  babamın ısyerınde gıdıcek servısı olmadıgı ıcın araba babamla gıdıp gelıyor. bende degıl su anda. bnde olsa cok ıyı bır tamırcımız var. oraya goturucem. bayramdan sonra ancak o da.
teşekkürler ılgın ıcın bu arada ;)

Çevrimdışı onuruslu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Eylül 2010, 18:31:22 »
Allaha şükür benim araba roket gibi valla özelliklede kalkışlarda

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Eylül 2010, 20:00:14 »
arabayı olctuler 180 basınc mı ne basıyor dendı . motor saglam hıcbıseyı yok dedıler. jantlarda sag arkada bı işlem olmus bu arada.
evet debrıyajda sorun var. sıyırarak kalkıyor genelde. zaten yokuşlarda ölüm. debrıyaj yok gıbı birşey. "vwci" yorumunuzun cogu dogru sanırım .sadece rot yaptık dedıler bızede.ama araba yolda 2 oynamaya gelmıyor. arabanın arkası başka bı serıtten gelıyor. hakım olmak cok zor. yanlayarak gırıyorum butun vırajlara nerdeyse. bunun sebebı nedır ? . amortısorlerden olablırmı ? . cunku saglam degıl bıldıgım kadarıyla. ınanılmaz derecede esnıyor .ve toparlaması bı haylı güç. bugun bogaz kelebek temızlıgı yapıp koruma yontemıne başvurucaz. kronık bır arzaymış onuda ogrenmıs olduk.

Onur ben uzun zamandır  Koni Sport + Vogtland yay kullanıyorum dolayısı ile orjinal yay ve amortisor nasıldı unuttum. Fakat 4 sene 65000km Bridgestone Potenza G3 kullandım. Sonrasında Toyo Proxes CF1'e geçtim. Proxes'de sanki araç arkasını sallıyormuş gibi geliyor. Lastik daha yumuşak eskisinden. Bunu neden örnek verdim.Lastiklerinle de ilgili olabilir. Normalde pololar kotu yol tutmaz. Bir de viraj içlerinde hızlı iken ayagınızı gazdan çekerseniz ya da fren yaparsanız arkası kopar dikkat edin.

Ayrıca amortısorler sağlam degilse senin beyanatın üzerine dogal olarak çok yaylanır araç. Bu da sıkıntı yaratır.

Bir de bizim İstanbullu arkadaşlar VWTech'i öneriyorlar. Bird de orayı dene sitersen servis olarak.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Eylül 2010, 20:14:09 »
abı lastıkler kumho ku31. vectramız var onada aldık . gayet guzel lastık cok memnunuz. ama polo ıcın uygun degılse bısey yapamayız . aldık artık . aracın arkasında kopma var evet . bayagı var hemde. fren yapınca ozellıkle. ama arkadsımda gozluk far polo var.  kullanırken keyıf alıyorum resmen . mutıs yol tutus. gram kayma yok . ses yok bırsey yok.lastıkler dunlup. akıyosun yolda yag gıbı. bu araba kucuk. zart zurt trafıkte her delıge gırıcem korkmadan. anlık olucak hersey. ama o noktada degıl arac ne yazıkkı. tesekkurler bılgı ıcın. yol tutus ıcın en sonunda yay alıcam . basıcam yere esnemeden odun gıbı gırıcem heryere :)

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 06 Eylül 2010, 21:06:11 »
Ku31 de güzel lastik aslında. Ku31'in poloya uymaması gibi bir sorun yok. Ben lastik örneğini önceki lastik ve sonraki lastiğin karakteri farklı olabilire örnek olarak vermiştim. 

Amortisorler 180000 km'de değismemişse zaten epey bir yumuşamıstır. Bilmiyorun valla düzgün bir 16v polo ile karşılaştırman lazım aracını... Ona göre sorunlarını çözersin.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Eylül 2010, 23:45:05 »
teşekurler abıcım . amortısorlerın gozden gecırmek lazım o zaman. şu stop etme sorununuda cozsek cok guzel olucak :D

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Eylül 2010, 16:15:26 »
Allaha şükür benim araba roket gibi valla özelliklede kalkışlarda

Aynen.Allaha şükür problem yok.Sadece şu sarkan tavanımı yapıştırsam birde yolda giderken gelen sinir bozucu seslere bir çözüm bulsam rahatlıyacam.Kapıyı kapatıyorum sanki cam kırıldı  ;D şangırrr diye bir ses geliyor  ;D ama yinede arabam çok güzel gidiyor maşallah  :tamamdir
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!