Gönderen Konu: araba gitmiyor :((  (Okunma sayısı 18880 defa)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
araba gitmiyor :((
« : 05 Eylül 2010, 21:37:08 »
hergun onlarca polo goruyorum . dışı ne kadar kırık dökük olsalarda tık sesı yok arabaların. gayet rahat hareket edıyor araba.kuş gıbıler. ama benım arabam  nefes darlıgı ceken ınsan gıbı tıkanıyor.arbanın motorundan 3 çeşit arabanın motor sesı var. spring gibi ses çıkıyor.bazen honda vtec gıbı açıyor ama gitmiyor kuru gürültü. bazende m3 gibi yırtınıyor kendı capında. ılgınc bı durum... daha oncede bu arabadan vardı . babamın soylemesıne gore bu arabanın daha süratlı gıtmesı gerekıyor dıyor. ıstedıgımız performansı alamıyoruz.vıdyolarını ızlıyorum . adamların arabaları uçuyor resmen. ve gaza bastıgımda torpıdo tıtrıyor resmen .ınanılmaz derecede ses gelıyor aracın ıcıne. cok bagırıyor. boğuk bır havası var. araba 3-4 bın devır arasında sankı 250yle gıder gıbı böğürüyor. rot yapıldı dendı . yenı lastık bıle aldık . arac 60 70 te yolda gezıyor. direksıyon titreşim fonksiyonlu gıbı sureklı tıtrıyor. bu nasıl bır rot yapmaktır ? ben açıkcası bu arabayla gezerken utanıyorum . gerı vıtese atarken garç gurç . kapıyı kapatınca bam güm sesler. araba dizelden daha gürültülü bir sese sahip . çalıştırıyorum . 10 15 sn bekleyip hareket ediyorum . kalktıktan sonra  debrıyaja basınca direk stop edıyor araba. motor ısınıyor . lpgden benzıne gecırıyorum olduğum yerde. basar basmaz düğmeye gene stop edıyor. ben bu arabadan hıcbısey anlamadım. sunroofum yuzunden bugun tavanımı su bastı . sırılsıklam oldu tavan. arabanın frenlerını denemek ıstedım yenı lastıklerıyle . frene basmamla tavandan suların kafama boşalması bir oldu. bır suru sorunu var . en cok kafama takılansa torpıdonun tır tır tır tıtremesı .
polo 1.4 sportlıne lpg. 180000 km.
saygılar onur
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: araba gitmiyor :((
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2010, 22:11:45 »
Klasik cevaplar gelecektir en önemliside boğa kelebeği temizliği sanırım.Nefes almayan araç gitmez.

Polo hiç kullanmadığım için diğer sorularına yanıt veremeyeceğim :(
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2010, 22:17:07 »
bogaz kelebelegı temızlendı suleyman abı ama sornada bu bozuk degıstırmek gerekır dedıler  >:(
her gecen gun dahada tıkanıyor araba.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2010, 22:19:08 »
Diğer forumlardanda takip ettiğim kadarıyla kronik bir sorun bu boğaz kelebeği.Ama araç gitmiyorsa büyük olasılıkla hava girişi ile ilgi bir problemdir.Bu nedenle yenisine müraacat edilecek sanırım.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2010, 23:25:25 »
bugun arabaya acayıp sınırım bozuldu. tam heves etmıstım . cıtırdan işlemlere basladım derken boyle bısey olunca tüm hevesım kactı. şansımız yok bızım ((:

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2010, 23:57:55 »
onur kardeş
şehir neresi ???

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2010, 00:06:02 »
istanbul abicim

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2010, 00:12:08 »
aracın benim eski polom gibi hırpalanmış, kötü sahip görmüş bir araç. elbette düzeltirsin düzelmeyecek diye bir şey yok. ama çok uğraşırsın emek ve paran çok gider.  

aracının devirinde sıkıntı var. boğaz kelebeği, hararet muşiri gibi birkaç parçanın değişmesi gerekebilir.

direksiyon titriyor demişssin direksiyon kutunda arıza olabilir.

bence hiç uğraşma . piyasadan biraz aşağı sat gitsin.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2010, 00:15:54 »
ugrasmak ısterım benım ıcın sorun degıl . yemem yedırırım . ama su ana kadar harcadıgımız paranın haddı hesabı yok . inanın. servısler ınsanlar kazık atıyor. kandırıyorlar. maduru olduk bızde.yoksa verdgımız parayla pert araba bıle toplanır. fıncanlar yagsız kaldıgından dolayı aşınmış . ve çıt çıt dizel gıbı vuruyor. bundan olabılırmı ? ıyrenc bır ses . mıde bulandırıcı . araba 4 bınden sonra sankı birisi arkadan gitmesin dıye tutuyor. çok degısık .

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2010, 00:32:56 »
ankarada olsan yardımcı olurdum...ancak istanbulda yönlendirebileceğim bir yer yok...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2010, 10:14:21 »
ist. neresindesin anadalu yakasında bostancı sanayi sitesine gidebilirsin, avrupa yakasında ise

PAŞA OTOMOTİVDEN FORUM ÜYELERİNE

paşa otomotive gidip memnun olmayan yok sieden geldiğini söylersen yardımların esirgemezler
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Eylül 2010, 11:12:28 »
senin araç motor istiyor en az 2000 tl masrafı var.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Eylül 2010, 11:20:11 »
banada aracın motor yemiş gibi geldi bi computeste sok istersen motor ömrüne bak eğer %75in altına düştüyse o motor yaramaz ölmüş demektir

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2010, 11:24:35 »
Cıt cıt ses normal.
Araba bagırıpta gitmiyorsa debriyaj.
Direksiyonun titremesi; lastikler yeni ise lastiklerde sorun yok demektir. Peki jantlar onlar lastikler takılırken kontrol edildı mi? Ayrıca balans yapıldı mı sadece rot yazıyor.
Geri vitese arac tam durdugunda geçir. O zaman garç gurc sesi gelmez. Bir de o kadar kafan takma geriye gecirirken garç gurcu.
LPG konusunda ise bir yorum yapamacağım cunlu lpg yok bende...