Gönderen Konu: Açık hava filtresi -- Tekleme sorunu?  (Okunma sayısı 11135 defa)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Açık hava filtresi -- Tekleme sorunu?
« : 08 Eylül 2010, 01:52:27 »
Öncelikle herkese selamlar. Sorunum şu, 1 hafta önce aracıma açık hava filtresi taktım. Düşük devirlerde sabit gazda teklemeye başladı. Gaza yüklenince teklemeyi kesiyor, sabit giderken yine tekrar yapıyor. Arada sırada gaza yüklendiğimde de kısa bir süre araba boğulur gibi oluyor bağırıp gitmiyor, sonra bir anda toparlanıp düzeliyor. Daha sonra orjinal filtreyi taktım, çok nadir olarak arada bu sorunu yaptı ama genel olarak düzeldi. Açık havayı yine taktım 1 gün sonra yine aynısı oldu. Buji kabloları kaçırmıyor, bobin sağlam, bujiler 5 bin km olmamıştır. Distribütörü açıp bakacağım ama sanmıyorum ondan da olacağını. Filtreyi takarken karter havalandırma borusu açıkta kaldı, krank filtresi alana kadar idare ederim diye düşünmüştüm.  (POLO SPORTLİNE)

1) Acaba sorun karter havalandırmasının açık olması veya filtre kutusuna bağlı olmaması,
2) Açık hava filtresinin hava akışıyla ilgili problem çıkarması,
3) Araçta Lpg mevcut, filtre takılınca bununla ilgili bir problem olması,
4) Fazla sıcak hava emilimi bu soruna yol açabilir mi?

Sizce bunlar ve bunlar dışında neler olabilir, açık hava filtresi takamayacak mıyım ben şimdi :)

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2010, 14:54:21 Gönderen: atego »

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: Açık hava filtresi -- Tekleme sorunu?
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2010, 12:06:03 »
boğaz kelebeği ayar istiyor sanırım. lpg li araca da performans modifiyesi yapılmaz kanaatimce. hem tasarruf yapacaksın hem de performans istiyeceksin. 3 kuruşa 5 köfte yok malesef  :)
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2010, 21:15:27 »
Aslında Lpg li olupta egzantrik, chip vs li tanıdık birçok araç var :) Gaz ayarı performans parçalarından sonra yapılırsa sorunsuz biniliyor. Bayramdan sonra kelebeğe bir baktırıyım, yanıt için teşekkür ederim.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2010, 23:54:31 »
valla bende var . gazın zınnn zınnn sesınden baska bı ses cıkmıyor :D aır ıntake sart
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı seloffm

• Re-animated
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2011, 00:18:55 »
Bende de aynı setup var K&N açık hava filitre Lovato LPG vs. boğulma, titreme gibi sorunlar yaşıyorum. buji buji kabloları yeni..
benzinde sorun olmuyor.. ciddi cvp alabilirsek çok faydalı olucak..
@atego resimle filitre uygulamanı gösterirmisin ?
Mein Polo NAZ machen....:)

Çevrimdışı aykutsari

• Sportline........
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2011, 00:45:08 »
Artık agır bakımlara gırmenın zamnı arkadaslar
aynı teklemeyı bende yasadım benım arac sportline benzinli
170 000 km artık gerıde kaldı ve gaz kelebegı kopuk uyarısı aldım, gittim ustaya bı temızlık bı adaptasyon yaptı gecer gıbı oldu baktım tutmadı
sonra dedım kı artık su bogaz kelebegını bı degıstırelım gıttım orjınal bogaz kelebegı aldım
 teklemede hava fılıtresıne yag buharı yukselmıs , araca asırı yuklenınce oluyormus,
yag fılıtresı degıstırdım,
bı de baktım yaptırmaya basladım sımdıye kadar 90000 de degıstırdıgım baskı balatayı da degıstırdım,
fren dısklerı balatalar derken 
aksam pazarı 1000 tl verdım sımdı aracım ne benzın yakıyo nede dımdık rampalarda 3. viteste bayılıyor,
gaz pedalım sertlestı sadece bıraz ama ucuyor arabam he bu arada bırde motora bor koydurdum yagı fılan degıstı,
simdi:
1.vites  40 km
2.vites  80 km
3. vites 130km
4.vites  160 km
5.vites  210 km halada gıdıyor :=)))
arabalarımıza bakarsak gıder bakmaz isek tek'ler ...
tecrube ile sabittir .........
_ Rakı ile turk kahvesi arasındaki tek fark; turk kahvesinde gelecek konuşulur, rakı da mazi......
ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAYALI

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2011, 19:13:58 »
''arabalarımıza bakarsak gıder bakmaz isek tek'ler ...
tecrube ile sabittir ''

+ 1....Sağlıkla nin aykutsari
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2011, 22:04:12 »
Artık agır bakımlara gırmenın zamnı arkadaslar
aynı teklemeyı bende yasadım benım arac sportline benzinli
170 000 km artık gerıde kaldı ve gaz kelebegı kopuk uyarısı aldım, gittim ustaya bı temızlık bı adaptasyon yaptı gecer gıbı oldu baktım tutmadı
sonra dedım kı artık su bogaz kelebegını bı degıstırelım gıttım orjınal bogaz kelebegı aldım
 teklemede hava fılıtresıne yag buharı yukselmıs , araca asırı yuklenınce oluyormus,
yag fılıtresı degıstırdım,
bı de baktım yaptırmaya basladım sımdıye kadar 90000 de degıstırdıgım baskı balatayı da degıstırdım,
fren dısklerı balatalar derken 
aksam pazarı 1000 tl verdım sımdı aracım ne benzın yakıyo nede dımdık rampalarda 3. viteste bayılıyor,
gaz pedalım sertlestı sadece bıraz ama ucuyor arabam he bu arada bırde motora bor koydurdum yagı fılan degıstı,
simdi:
1.vites  40 km
2.vites  80 km
3. vites 130km
4.vites  160 km
5.vites  210 km halada gıdıyor :=)))
arabalarımıza bakarsak gıder bakmaz isek tek'ler ...
tecrube ile sabittir .........

hangi viteste ne hız yaptığınızın aracın bakımlı olması ile bi alakası yok malesef :)

kit takıpta sorun yaşayanlar için söylüyorum, vag grubu araçlarda açık filtre akışmetre ve maf sensörü düşmanı, bunları bi kontorl edin derim, vadesini doldurmuş olabilir, konu eskiymiş de, keşke daha önce yazabilseydim.

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2011, 01:53:23 »
atego kardeşim bende de lpg var ve aem dry flow filtre kullanıyorum. motordan sıcak hava veren ve yanmamış gazı tekrar kutu içi filtreye aktaran 2 boru açıkta kalıyor bende de. onların açık kalmasında hiç bir sıkıntı yok.

hatta motordaki yanmamış gazı tekrar hava filtresine ileten boruyu kesinlikle kapatma, benim akıllı ustam o borunun ucunu kapattı ve motor yağ attı basıncını atamayınca, Allahtan 1 km sonra durdum da olayı fark ettik.

İşini bilen bir ustaya aracını göster öncelikle, ama bende de anlattığın sorunların birebir aynısı vardı, meşhuuur boğaz kelebeğim ömrünü doldurmuş, değiştirmiştim ve düzelmişti.
| m . K . c . |    KONYA