Gönderen Konu: Golf 4 mü Honda Civic mi ?  (Okunma sayısı 48503 defa)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 mü Honda Civic mi ?
« Yanıtla #28 : 13 Eylül 2010, 23:05:22 »
white white white  :D
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #29 : 14 Eylül 2010, 01:28:57 »
GOLF IV'ten sonra mı?
2003-2004 AUDİ A6 1.8t  :D :D
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 01:31:17 Gönderen: gültekin77 »
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 14 Eylül 2010, 01:53:26 »
hayallerımın arabası her sabah goruyorum . gayrettepe start oto da . rs6 sw . füme renkte :)
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #31 : 14 Eylül 2010, 01:56:32 »
Ben de ikisini de kullanmış biri olarak bi yorum yapayım; ;)
'98 Honda 1.6 ies aut.kullandım,gerçi 2001 GOLF'ün dengi değil ama neyse çokta eski değildi.
-HONDA 120hp idi ama hakikaten VW nin beygirlerinden çok zayıftı, :p üst devirlere ve hızlara hiç çıkmadım, çokta güven vermiyordu açıkçası.
-Golf IV 102hp ama çok daha iyi (kalkışta ağır olsada).190'ı gördüm,güven veren bir sürüşü ve yol tutuşu var.
-Honda'nın iç aksamı için kullanılan malzeme zayıf ve yetersiz,
-Golf IV'ün iç aksamı çok kaliteli ve sağlam,
-Golf IV ün ses sistemi gayet tatminkarken,Honda bu hususta da ondan geride.
Bu böyle uzayıp gider...
Tabi bu söylediklerim benim kişisel gözlemlerim,kişiden kişiye değişebilir,ikisininde üstün yönleri vardır mutlaka.
Ama Golf IV gerçekten güzel bir araba.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 14 Eylül 2010, 11:52:59 »
ses sistemi demişken hondada kapılara hoparlör koyacaksan çalması için biraz uğraşman gerekecek.. bu konuda kapıları çok zayıf....
ama vw'de bu konuda güvenebilirsin..... golf4ün şu özelliği çok hoşuma gidiyor.. yaklaşık 750rms güç girdiğim bir bass var .. 30 cm.... camları kapadığımda dışarıda çok az bir ses var dışarısını rahatsız etmiyorsunuz ama camları açtığınızda dışarayı çıkıyor ses...izo ve camlarda değişme yok...mükemmel bişey benim için ve zırıltı vs de yok...(plakalık varsa o biraz ses yapbilir..çözümüde basit bişey)

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 19 Eylül 2010, 01:56:50 »
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekür ederi gerçekten çok fikir sahibi oldum yorumlarınız sayesinde.
benim de bir kaç araştırmamdan sonra Honda Civic'ten vazgeçtim.Şu an almayı düşündüğüm araç Golf 4.
Bir konuyla alakalı daha fikirlerinizi almak istiyorum.
Opel Asta 2005-2010 arası Hatchback kasaları da hoşuma giden araçlar arasında.eğer golf olmazsa 1.3 dizel astrayı alternatifler arasına aldım.bu araçla alakalı düşüncelerinizi de öğrenmek istiyorum.

Motor Hacmi  1248 cc
Beygir gücü   90 hp    
Motor Özellikleri    Sıralı 4 Silindir 16 Valve, Turbo
Sıkıştırma Oranı    82.00
Motor Gücü (hp-d/d)    90 hp @ 4000 d/d
Maks. Tork (Nm-/d)    200 Nm @ 200 d/d

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 19 Eylül 2010, 02:52:57 »
bu resımdekı gıbı olucaksa al tabıkı ((:  bır opelcı olarak tavsıye ederım. yakıt konusundada sıkıntı yasamassın dıye dusunuyorum bu aracta.  alıcaksan yalnız . boşunu alma derım. arkaları kampana olanları var . ama bıldıgım kadarıylada dızellerın hepsı dısk oluyor. goruntu acısından :) pıyasası coktur bunların. cok sattı bu araba. ve guzelde. bu petrol mavısı rengı cok yakısıyor opellere. tavsıye ederım . ama golf dururken bunu almak bıraz uygunsuz olur :)
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 19 Eylül 2010, 14:09:08 »
golfün kasa nere bununki nere. golf gibi gitmez bu araba. ama ekonomik olur. lpg ile felan da uğraşmazsın. herşey parasına göre arkadaşım. golf ün de dizeline çok pahalı demiştin.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 19 Eylül 2010, 15:07:41 »
Ben petrol mavisini pek beğenmedim favori rengim daima gümüş gridir.  :)
golge; evet arkadaşım Golf'ün dizeli çok pahalı malesef temizlerine 27-28 çekiyolar  >:(

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Eylül 2010, 15:14:40 »
aslında genel olarak baktığımızda golfün dieseli ile benzinlisi arasında çok bir fiyat farkı yok.
bunun en büyük nedeni dieselin motor hacminden dolayı vergisinin yüksek olması.

neyseki golf 6 ile birlikte bu sorun ortadan kalktı. :)

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 20 Eylül 2010, 08:43:00 »
bir arkadaşım 99 golfünü satıp, 2007 astra aldı. 1 ay sonra satılığa çıkarttı. Tekrar golf 4 arıyor :) Ben de anlamıyorum golf de ki büyüyü... :))

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 20 Eylül 2010, 11:37:22 »
Astra 1.3 CDTI alırsanız ekonomik yönden tatmin olursunuz. Yalnız kesinlikle manuel şanzumanlı olanı tercih edin,otomatik(tiptronik) şanzumanlılar inanılmaz sorunlu (en yakın arkadaşlarımdan birinin Opel sevisi var oradan biliyorum)ve çıkabilecek herhangi birsorunda sanayide şu an sadece otomatik şanzuman indirme bindirme parası sadece 2000 tl civarında rakamlar alınıyor(arıza bedeli hariç ) Ama Astra H Opel'cilerin bile çok beğendiği bir araç değil,almadan önce varsa imkanınız bir kaç kez kullanın içinize sinerse alın,içi kütük gibi can sıkıcı ruhsuz bir araba :)
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2010, 11:38:38 Gönderen: freegane »

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 20 Eylül 2010, 14:05:11 »
az bişey performans olsun diyorsun 1.3 astra bakıyorsun yuksel, ele onu, benim arkadaşımın annesi bile bu araba gitmiyor dedi almadı, gerisini sen düşün, dizeli de aynı benzinlisi de :D

sülalecek vwciyiz (sadece ben bmw alarak bozdum 1 kerelik) ve sülalecek hondacı olan başka bir arkadaşım var, marka fanatikliği yapmadan en temiz yorumumu yapmaya çalışacağım.son kasa 125lik civicler ölü beygir, nedenini kimse açıklayamasa da vtec1 ve makyajlı diye de geçer vtec 2 kasalara ne uzunda ne kısa da diş geçirebiliyor, kaldıki vtec1 ve 2 ler 110 beygir.Benim aracım guya 115 beygir ama 100 hplik zetec motorlu focus 1 sadece hava filtresiyle ustumden geçecek gibi kalkıyor yanımda, o yuzden aktarma organları çok önemli, motor bukadar beygir ama lastikte ne kadar?arkadaşımda 2003 civic vtec1 var rakibi atmosferikte kesinlikle 1800cc araçlar arkadaşlar bunu kabul edelim, çok performanslı bir araç civic.ES donanımlısını aldığınız sürece, bej kadife döşemeler sunroof vs. en az golf 4 kadar konforlu bir araç, LS boş.Görüntü açısından öznel araçlar, bence vwci olduğum için golf daha güzel duruyor.Yakıtı da gayet az, otomatikte bile öyle değerler yakalıyor ki inanılmaz, sınıfının en iyi yol tutan araçlarından biridir civic, herşeyiyle komple bir arabadır, ve hondanın accord bile değil, prelude ile beraber hondanın en sevdiğim arabasıdır, honda dizel araba üretmez, heralde yeni yeni başlamış,belki de bu yuzden benzinli motorlarda honda motoru çoğu markadan 1 adım öndedir, afaroz edilmek pahasına söylüyorum  >:D bence civic

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 20 Eylül 2010, 14:15:47 »
honda dizel araba üretiyor ama tr yok :D yakıt kalitesi yüzünden
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)